Author Topic: Wells Fargo - debit card  (Read 2584 times)

0 Members and 1 Guest are viewing this topic.

Offline zokibgd

  • Cruise Ship Veteran
  • Registered
  • *
  • Posts: 121
    • View Profile
  • Country: Belgrade, Serbia
  • Company: Carnival, Royal Caribbean, Princess Cruises
  • Recruitment Agency: Invermore Shipping, Kouzon, Safe Cruise
  • Job Title: Shop Assistant, Waiter, Waiter
Wells Fargo - debit card
« on: 30/October/2011 »
Procitao sam sve postove o otvaranju racuna u USA bankama pa reko da sumiram ovde i postavim jos neka pitanja. Meni bi licno trebala ta kartica iskljucivo za online kupovinu u svim poznatim online shop-ovima.

Dakle, za otvaranje racuna potreban je ID card i I-95 ili "pozajmiti" pasos iz crew office. Ako sam dobro razumeo moguce je otvoriti racun i online (i kreirati svoju karticu). Prvo pitanje je koju opciju za online otvaranje racuna izabrati od ponudjenih:

Online Banking
Mobile Banking
Bill Pay
Checking
Savings & CDs

Dalje ako sam razumeo, kartica se moze poslati postom na brod (iz crew office uzeti adresu) ili licno preuzimanje.

Interesuje me da li ona funkcionise kao i standarde internet kartice recimo u Srbiji, znaci polozis 100$ i to ti je balance i trosis online naravno?
Da li se moze podici sav novac pre polaska kuci? Da li mogu platu sa broda da ti uplate na taj racun?  :money:

Ko pita ne skita  :uzdravlje:

Unapred HVALA!
Carnival Elation 2004/2005 - Liberty of the Seas 2011/2013 - Royal Princess 2018/2019 - Regal Princess 2019 - ...

Online CEO

  • Administrator
  • Registered
  • *
  • Posts: 9941
  • Chief Executive Officer
    • View Profile
  • Country: Croatia
Re: Wells Fargo - debit card
« Reply #1 on: 30/October/2011 »
I Western Union ima tako nešto, ali mora ti ju podići netko sa prebivalištem u US.

Ja sam imao checking/debit card od BOA. Naravno da možeš primati plaću na račun.
Misli da ti Crew Office može pomoći više, na neke brodove čak dolaze i predstavnici banaka pa možeš i na brodu otvoriti račun.
Odavno ne plovim. Sve odgovore pronađite na forumu.
http://youtu.be/gABS8a4wm9o (door=forum, ja Morpheus ti Neo)

Offline Seaman

  • Cruise Ship Veteran
  • Registered
  • *
  • Posts: 1015
    • View Profile
Re: Wells Fargo - debit card
« Reply #2 on: 31/October/2011 »
Ja sam imao Wells Fargo debitnu karticu, prije skoro 3 godine. Otvorio sam racun u Juneau, Alaska, u jednoj od poslovnica. Ta banka nije kao BOA, i ne idu po brodovima da otvaraju racune za crew. Ja sam tamo bio, podnio zahtjev, a oni su mi izdali karticu na istom mjestu 15-ak dana poslije toga. Nisam nesto bio zadovoljan sa njima, jer uzimaju puno provizija, recimo, za svaku transakciju na amazon.com ti uzmu od 1$-2$, cisto onako radi reda, dok mi to nisu radili u drugim bankama. Kod njih je obicno 2 racuna vezano uz karticu, checking & savings. Jednom mi se desilo da sam slucajno platio na POS-u vise novca nego sto sam imao na checking-u, i oni su svojevoljno ''upali'' u moj savings account, koji je potpuno nezavisan od ovog drugog, i skinuli odredjenu sumu, i ako je ja nisam naznacio da je moguce trostiti taj novac. Da stvar bude jos gora, kad sam prebacio novce online, sa savings-a, and checking, onda su me oderali za overdraft fee...prekoracenje, $30. To je bio zadnji dan poslovanja sa njima. Preporucujem Bank of America, bolji su, a nisu tako skupi. Sto se tice placanja plate na racun, to ti zavisi od kompanije, evo meni sa Celebrity-a, nisu htjeli placati na racun, takva opcija je postojala samo za senior oficire, i nikog vise.
When it comes to money, nobody can be trusted !

Offline zokibgd

  • Cruise Ship Veteran
  • Registered
  • *
  • Posts: 121
    • View Profile
  • Country: Belgrade, Serbia
  • Company: Carnival, Royal Caribbean, Princess Cruises
  • Recruitment Agency: Invermore Shipping, Kouzon, Safe Cruise
  • Job Title: Shop Assistant, Waiter, Waiter
Re: Wells Fargo - debit card
« Reply #3 on: 31/October/2011 »
Hvala Seaman na informacijama iz prve ruke! Pogledacu onda i BOA pa cu razmisliti.
Carnival Elation 2004/2005 - Liberty of the Seas 2011/2013 - Royal Princess 2018/2019 - Regal Princess 2019 - ...

Offline Seaman

  • Cruise Ship Veteran
  • Registered
  • *
  • Posts: 1015
    • View Profile
Re: Wells Fargo - debit card
« Reply #4 on: 31/October/2011 »
Hvala Seaman na informacijama iz prve ruke! Pogledacu onda i BOA pa cu razmisliti.

Nema na cemu  :uzdravlje:
Nego, i sama BOA je zastupljenija sirom USA, nego WF. Inace, WF radi sa Wachovia bankom, ali nisam siguran jesu li bas ono 100% kompatibilni, da mozes raditi uplate isplate kako gdje stignes. Najbolje da provjeris sa njima, ali u svakom slucaju, sretno!  :pilot:
When it comes to money, nobody can be trusted !