Author Topic: Najprakticniji foto aparati za posao? (cijena i kvaliteta) [stari topic iz 2009]  (Read 19692 times)

0 Members and 1 Guest are viewing this topic.

Offline mnovalic

  • Registered
  • *
  • Posts: 27
    • View Profile
za carnival nemoras kupit, oni daju svoj aparat, za image moras, preporucam carnival interteinment department, aki mislis na plesace, pjevace i svirace?

A netko je napisaio da A/V & Photo department spada pod Entertaiment department sada . Hvala na infomrmacijama,

živio ! :uzdravlje:

Offline NVC

  • Cruise Ship Veteran
  • Registered
  • *
  • Posts: 219
    • View Profile
Fotografi se smatraju delimicno i zabavljacima.
Jednom prilikom nam je u poseti bio jedan od Operations menadzera iz Image offica i video me je da ja nezainteresovano stojim u studiju i "blejim" u prazno.
prisao mi je i rekao da ja moram da stvorim interakciju sa gostima i da ih zabavljam, privlacim, zainteresujem... ...

Tako je to. Uostalom, svi ocekuju od fotografa da budu malo ludji od ostalih.

Offline misfit

  • Cruise Ship Veteran
  • Registered
  • *
  • Posts: 6
    • View Profile
Photo ne spada u entertaintment,ali je istina da treba biti aktivan u privlacenju putnika.

Offline mnovalic

  • Registered
  • *
  • Posts: 27
    • View Profile
Photo ne spada u entertaintment,ali je istina da treba biti aktivan u privlacenju putnika.

Ma hvala svima na savjetima.

Dobio informacije, završio trening u Zg-u.
Uzimamo vjerojatno sva ekipa koja bude išla Nikon d90. Eto ga  :run:

Offline biobole

  • Registered
  • *
  • Posts: 4
    • View Profile
Zdravo ljudi!

Interesuje me sledece. Posto kod Image mora da se kupi aparat, sta sve oni imaju u ponudi? Da li imaju mozda d700?

Trenutno imam canon opremu (pocetniku recimo), ali ako cu vec kupovati i prelaziti na nikon, onda mi je nekako logicno da uzmem nesto dobro :deda:
Iz prethodnih postova nesto mi se cini da im se bas ne svidja rad na FF :(

Offline jugolinija

  • Registered
  • *
  • Posts: 9
    • View Profile
Ma hvala svima na savjetima.

Dobio informacije, završio trening u Zg-u.
Uzimamo vjerojatno sva ekipa koja bude išla Nikon d90. Eto ga  :run:

cek moras kupit svoj foto aparat ako oces bit fotograf na brodu  -()-

Offline mnovalic

  • Registered
  • *
  • Posts: 27
    • View Profile
cek moras kupit svoj foto aparat ako oces bit fotograf na brodu  -()-

Moraš kupiti tijelo aparata i to  na brodu, odbijaju ti svaki mjesec od plaće dio.
U mojoj kompaniji Image na raspolaganju su 2 aparata  ( moramo Nikone uzeti) d90 je 600 $ a 1300 je d300s, ja sam odlučio d90 jer je dobar a kasnije ću vidjeti.
Pozitivno je iznenađenje što ne moramo uopće plaćati avionsku kartu.

Offline biobole

  • Registered
  • *
  • Posts: 4
    • View Profile
Eto odgovora i na moje pitanje. Na moju zalost ni traga ni glasa o ni jednom FF aparatu... :(

Offline dubica

  • Cruise Ship Veteran
  • Registered
  • *
  • Posts: 550
  • Screw You Guys I'm Going Home
    • View Profile
  • Company: CCL Costa NCL TUI Heinemann Gmbh..
hey koja lopovska firma zaradaju milione a ne mogu ponuditi ili iznajmiti foto opremu pa ovo  ima samo kod pirat image 
pa ne sjecam se zd oTanji put kad sam radio da mi foto shop nije utupio svoju opremu za rad sramota  oT

Offline ivaninho

  • Registered
  • *
  • Posts: 170
    • View Profile
hey koja lopovska firma zaradaju milione a ne mogu ponuditi ili iznajmiti foto opremu pa ovo  ima samo kod pirat image 
pa ne sjecam se zd oTanji put kad sam radio da mi foto shop nije utupio svoju opremu za rad sramota  oT

Hey pozdrav vidim da si i ti bosanac kao sto sam ti i sam :) hehe....hajde pomozi molim te oko A/V posla na brodu...znaci sta taj posao podrazumjeva jeli to se odnosi striktno na Fotografa i Snimatelja ili ima poslova kao sto su montaza i slicno.....zanima me posto sam dosta cuo kako ljudi pljuju po poslu fotografa na brodu...u fazonu mala plata....umires od posla...je*e te ko stigne,non-stop te za nesto opominju itd.


Ja recimo imam 5 godina staza na televiziji RTRS u Banjaluci,konkretno moj posao je IT,ali ni posao u A/V-u mi nije toliko stran...sad bi zelio da te pitam kojoj agenciji da se obratim,koji brod da biram od ovih Carneval,Disney,Image itd.....samo par korisnih savjeta :)


Unaprijed hvala

Offline NVC

  • Cruise Ship Veteran
  • Registered
  • *
  • Posts: 219
    • View Profile
Za sve vas koji vole aparate, i koji se bavite fotografijom, da poledate kakva cuda nas cekaju u buducnosti.

[yt=425,350]http://www.youtube.com/watch?v=JDyRSYGcFVM[/yt]

Ova kamera je radi na novom principu tzv light-field photography. Sto bi znacilo da se moze menjati mesto fokusa i to nakon sto je fotografija obradjena, znaci na kompjuteru, prilikom obrade, jednim klikom misa.

Ludilo, jel da.

Offline mornarac

  • Cruise Ship Veteran
  • Registered
  • *
  • Posts: 113
    • View Profile
Vrhunska spravcica, sta sve kosooki nece izmisliti  :yeah:
Yesterday is history, tomorrow is a mystery...
But today, today is a God's gift, that's why we call it
the present :))

Offline D.B.

  • Cruise Ship Veteran
  • Registered
  • *
  • Posts: 205
    • View Profile
Ma igracka bre ljudi. Nema posla od toga :D  Ali ipak zanimljiv sistem.
Specijalne Fotografske Jedinice Srbije

Offline NVC

  • Cruise Ship Veteran
  • Registered
  • *
  • Posts: 219
    • View Profile
samo se zavali i gledaj. Mada si donekle u pravu, nece biti za nas, obicne smrtnike.

Offline D.B.

  • Cruise Ship Veteran
  • Registered
  • *
  • Posts: 205
    • View Profile
softverska obrada fokusa
« Reply #29 on: 31/October/2011 »
Sto to mislis ? Pa kosta samo nekih 400 dolara.
Po ceni sam i zakljucio da se radi o nekom aparatu "igracki"  mislim ok je tehnologija, ali cim je toliko jeftino, kvalitet optike i senzora mora da je na nekoj minimali, jedino sto su zbudzili tu je ta softverska obrada fokusa. Sto vec postoji kao plugin za photoshop.

Evo mozes pogeldati ovde http://www.ononesoftware.com/products/suite/focalpoint/?ind

To mozes postici sa bilo kojim boljim objektivom i sa zatvorenom blendom, sve bude ostro i u fokusu i posle samo klik klik i dobijes fokus gde si hteo (to jest zamutis ono sto neces da bude u fokusu).  Otpika rules !
Specijalne Fotografske Jedinice Srbije