Author Topic: Najprakticniji foto aparati za posao? (cijena i kvaliteta) [stari topic iz 2009]  (Read 19693 times)

0 Members and 1 Guest are viewing this topic.

Offline NVC

  • Cruise Ship Veteran
  • Registered
  • *
  • Posts: 219
    • View Profile
jesi li ti siguran da samo pomocu plugina mozes zamutiti pozadinu iza nekog objekta? Jesi li ti radio nekad izolaciju? Zamisli da imas neku kosmatu ribu i da treba da zamutis pozadinu. ne veerujem da bi taj plugin bio od ikakve valjane koristi.
Da bi ovaj plagin radio mora se imati neka maska kao sto je i imaju na 0:50. A ova kamera to sve radi kao da ima u sebi beskonacan broj fotografija kojima je fokus na razlicitim tackama.

Slicno..... ali ni blizu.

Offline D.B.

  • Cruise Ship Veteran
  • Registered
  • *
  • Posts: 205
    • View Profile
Eh te izolacije :)  Ne bi mi verovao koliko sam ih odradio. A kosmate ribe su me uvek usrale kao prstom u oko :)  Devojka mi imala krecavu kosu pa svaki put je bilo cimanja u shopu, ne kazem da nema cimanja, ali ne verujem da ta mala sprava moze da dostigne neki kvalitet sto se tice ostrine.  Pricam naravno o pro varijanti, rekao sam da je za skljoc turiste i za zezanje ta mala spravica odlicna. 

Evo ti primer koji sam odradio sa tim pluginom, inace fotka je imala ostru pozadinu.




Ja samo kazem da to sve isto moze da se postigne i sa obicnom opremom sa mnogo boljim rezultatima sto se tice tehnicke strane. Ta stvarcica je prakticna ali nikako kvalitetna.
Specijalne Fotografske Jedinice Srbije

Offline NVC

  • Cruise Ship Veteran
  • Registered
  • *
  • Posts: 219
    • View Profile
Onda verovatno kontas o cemu procam. Bez maske ne ide. Zamisli sad ovo;Imas dve ribe i pozadinu. hoces prvu u fokusu a drugu i pozadinu u blur= 1 maska. hoces 2. ribu u fokusu a nju i pozadinu u blur = 2. maska

sa ovom kamericom, dva klika misa = vrlo lako.

Kvalitetne ili ne, to nije bitno sad. mozda zato sto je to nesto sto je tek u najavi. ovo je tek grub nacrt. Znas, i senzor od 200 mega piksli verovatno postoji, tamo negde u nekom bunkeru ali nije spreman da za siroke mase.

Moja poenta je sledeca, ovaj parat ufotka jednom a posle jednim klikom misa biras gde hoces fokus. Plug in trazi masku. pa zar mislis da bi oni ulagali lovu u nesto za sta postoji plugin po ceni od 39.95$ :D

i dont think so.

ja dizem ruke od ove teme. ionako sam je odvukao u offtopicharenje.