Author Topic: Nikola iz Beograda 36g  (Read 2345 times)

0 Members and 1 Guest are viewing this topic.

Offline Jacky_BGD

  • Cruise Ship Veteran
  • Registered
  • *
  • Posts: 6
    • View Profile
Nikola iz Beograda 36g
« on: 06/April/2011 »
Zdravo prijatelji!

Ja se zovem Nikola i rodom sam iz Beograda...

Evo po nagovoru prijatelja registrovah se konacno. Registrovao sam se sa ciljem informisanja kako bih se vratio na brod ili nasao neki iole normalan posao u inostranstvu.

Pa da pocnem, 2002 sam otisao u "turisticku posetu" stricu u Francuskoj, naravno tamo sam se ubrzo zaposlio (naravno na "crno"), i to u firmi Chantiers de Atlantique u kojoj je on radio. Ta firma se bavi brodogradnjom prekookeanskih brodova, znaci samo veci poduhvati. Konkretno sam radio kao pomocni bravar (a i sta god da mi drugo kazu, skidanje korozije, fizikalisanje razno), gradio sam brod koji se zvao Kristal Sereneti (Chrystal Serenity). Posto sam se nalozio po povratku kuci, kontaktirao sam firmu Uspinjaca iz Zagreba kako bih se ukrcao na neki brod, na poziciije tehnickog odrzavanja ili nesto tako. Iz agencije su mi ipak preporucili da podjem kao utility cleaner, posto im je hitno to trebalo. Naravno usled nedostatka informacija i nekkoga ko bi me usmerio, prhivatio sam posao za Carnival korporaciju. To je bila greska, posto je posao veoma tezak a paradoks tome je veoma mala plata i slabo napredovanje (i jos mnogo stvari o kojima mogu da pisem nasiroko). Radio sam sa ljudima iz jugo-istocne Azije koji uopste ne govore Engleski! Znali su samo "yes", i to su koristili samo kada ih supervisor riba, iako nisu imali pojma sta prica. No sta je bilo bilo je, odradio sam jedan ugovor ali nisam se vratio iz razumljivih razloga. U medjuvremenu sam svastario po inostranstvu (bravarija, konobarenje, trgovina...).
 
E sada mene interesuje sledece: ja bih hteo opet da se okusam na brodu stoga kako da odem na neku normalniju i placeniju poziciju, pozeljno je neko odrzavanje, mada sve dolazi u obzir osima cleanera i pot washera. I da li sam previse mator za to, posto imam 36 godina. Koga da kontaktiram (izbegao bih ipak Uspinjacu!). Svaki savet je dobrodosao, takodje ako imate nesto da pitate - pitajte!

Puno hvala!

Offline CEO

  • Administrator
  • Registered
  • *
  • Posts: 9941
  • Chief Executive Officer
    • View Profile
  • Country: Croatia
Re: Nikola iz Beograda 36g
« Reply #1 on: 06/April/2011 »
Znam da je SafeCruise nedavno počeo zapošljavati na poslove:

ENGINE/DECK DEPARTMENT
 
Carpenter (stolar) - od 21 do 35 godina, završena škola, 2-3 godine iskustva u poslu, dobro znanje engleskog jezika.
Plumber (vodoinstalater) - od 21 do 35 godina, završena škola, 2-3 godine iskustva u poslu, dobro znanje engleskog jezika.
Welder (zavarivač) - od 21 do 35 godina, završena škola, 2-3 godine iskustva u poslu, dobro znanje engleskog jezika.
Electrician (električar) - od 21 do 35 godina, završena škola, 2-3 godine iskustva u poslu, dobro znanje engleskog jezika.

http://www.radnabrodu.com

Ne trebaju mnogo ljudi na svaku poziciju, ali zbog slabog odaziva i tvojeg dobrog engleskog, mogao bi se provući na neku od njih.
Ne vidim oglašeno, ali na Princessu imaši Hotel Repairman, (nešto kao handyman).

Svakako se raspitaj koliko plaćaju, jer filipinci im te poslove rade za siću.
Odavno ne plovim. Sve odgovore pronađite na forumu.
http://youtu.be/gABS8a4wm9o (door=forum, ja Morpheus ti Neo)

Offline Jacky_BGD

  • Cruise Ship Veteran
  • Registered
  • *
  • Posts: 6
    • View Profile
Re: Nikola iz Beograda 36g
« Reply #2 on: 07/April/2011 »
Imam iskustva i u plumbingu-u i weldingu :) . Samo jedno pitanje, da li možda neko zna, koliko vremenski im treba da dođe do realizacije posla? Da li za to ide posebni intervju ili se ide na isti kada i ostali odeljci? Pošto ne ostavlja mi se ovaj posao u Germaniji (kakav je takav je) ako ću narednih godinu dana da sedim kući!

Offline CEO

  • Administrator
  • Registered
  • *
  • Posts: 9941
  • Chief Executive Officer
    • View Profile
  • Country: Croatia
Re: Nikola iz Beograda 36g
« Reply #3 on: 07/April/2011 »
Eh, to već moraš agenciju pitati. Pošto se radi o deficitarnim poslovima, mogao bi ići brzo.
Odavno ne plovim. Sve odgovore pronađite na forumu.
http://youtu.be/gABS8a4wm9o (door=forum, ja Morpheus ti Neo)