Author Topic: New Interviews 2010  (Read 37613 times)

0 Members and 1 Guest are viewing this topic.

Offline Le Barbu

  • Registered
  • *
  • Posts: 38
  • Idemo na Broo-ood -aka- Ješ?emo pe?enog zeca
    • View Profile
Re: New Interviews 2010
« Reply #75 on: 27/October/2010 »
Evo ja sad dodjoh sa intervjua u Sarajevu, bili sinisa i jos neki lik nisam zapamtio ime.
Trening ce da se odrzi nekad krajem iduce sedmice najvjerovatnije u Sarajevu.

Sinisa mi rece da cu biti preporucen za Celebrity, pa cemo da vidimo.......
E, hvala na informaciji, potrudiću se da ispitam stvar do kraja!

Offline kartar

  • Registered
  • *
  • Posts: 38
    • View Profile
Re: New Interviews 2010
« Reply #76 on: 28/October/2010 »
Kartar da li je moguće nekoga kontaktirati za ovaj intervju koji je bio danas u Sa!? Da li je ksano da se prijavim za ovaj trening, jer bih isto želio konkurisati za posao fotografa, uvijek zakasnim za sve..a pošto sam ja u Sa, bilo bi savršeno da "upadnem"!
Neznam ja ti mogu dati broj ove gospodje iz Sa samo sto smo skoro svi bili za poziciju ass. waitera, samo neke 3 djevojke su bile za youth counselor.
Evo ti br. pa zovi, pitaj nista te ne kosta 061355710

Offline pegazusbg

  • Registered
  • *
  • Posts: 12
    • View Profile
Re: New Interviews 2010
« Reply #77 on: 06/November/2010 »
Da li je neko bio na skype interview-u za Celebrity? I kako je proteklo?
Konkretno pitam za Sea Agency, pošto se koliko čujem održavaju ovih dana...
Hvala

bob82

  • Guest
Re: New Interviews 2010
« Reply #78 on: 08/December/2010 »
Zanimljivo pitanje,meni je Dejan iz iste agencije obecao taj interview u aprilu mesecu i do dana danasnjeg me nije nazvao niti je javio sta,zvao sam ga jedno vreme skoro svaki 2-3 dan i kada sam video da malo laze prestao sam.. Zanima me bas da li je ikom to omogucio,msm taj interview..

Offline Ikarus

  • Cruise Ship Veteran
  • Registered
  • *
  • Posts: 201
    • View Profile
Re: New Interviews 2010
« Reply #79 on: 08/December/2010 »
Iskreno i ja sam čuo za to, ali ta tema je tabu. Svi znaju za nju ali niko ne želi da podeli lično iskustvo... Znam sledeće: naime ja i još par ljudi su došli 5 dana pred Carnivalov intervju početkom godine, sa ciljem da se prijavimo za isti. Od nas desetak "padobranaca" koliko se zateklo u takvoj situaciji, njih dvoje je upalo na taj intervju i to likovi bez ikakvog radnog iskustva niti edukacije vezane za bilo koji posao na brodu! Mi ostali smo dobili odgovor da previse kandidata čeka mesecima taj intervju, i da čekamo sledeći intervju koji će se održati za par meseci. U prevodu za par stotina evra ubaciće te na intervju i ako se prijaviš istog dana. Ljudi su u frci i ne pitaju šta košta, samo da se što je pre moguće izvuku iz bule. Tada uvek naiđu "dobročinitelji" iz agencija da pomognu unesrećenom kandidatu. Cenim da je mito oko 200-300 evra, uglavnom približno visini provizije.

Kalkulacija je jasna za one u sličnoj situaciji (oni koji se prijavljuju u 5 do 12): daš npr. 100-200 evra i na tom intervjuu si, u suprotnom kao ja, čekaš intervju koji će se održati 8 meseci kasnije i izgubiš mnogo više od 200 evra.

p.s ali moram da naglasim da ipak ova praksa nije česta, tj. korupcija je ipak retka, u principu ti nemaš za šta da podmitiš agenta, on ti ne može "pomoći" da prođeš niti intervju da brže dobiješ Letter of employment.

Mogu govoriti samo ono sto se tice Zagreba i EP a to je da njima platis prvi puta ( ja sam isao 3 puta preko njih na 3 razlicite kompanije ) i platio sam samo prvi put tu njihovu naknadu - da me ubace u datoteku.

Za Celebrity sam cekao preko 4 mjeseca iako su mi rekli da idem jako brzo. Kad mi je vec dojadilo, neki ljudi su mi sugerirali da mozda agent ocekuje neku lovu, predujam od mene prije nego sto se ukrcam pa zato toliko cekam. Pa sam spremio nesto casha i plavu kovertu i krenuo za ZG. Nasao se tamo sa Sinisom koji nije htio ni cuti da uzme taj novac, samo mi je rekao da ce njima kompanija platiti kad se ja jednom ukrcam ! Eto to je moje iskustvo, vjerovali ili ne...

I da potvrdim ovo sto stoji u p.s. - sve je tocno osim sto Sinisa ima dugogodisnja poznanstva na Carnivalu i cesto kompanija posalje ljude da obave interview koje je on regrutirao i koji su u medjuvremenu napredovali pa im moze sugerirati koga i sto.Isto tako oni dobijaju upite od kompanija da posalju npr. 10-15 ljudi, onda on moze birati koga da posalje - zavisno od datuma koji ste naveli da ste spremni za odlazak. Image npr. salje konkretna imena ljudi koje hoce odmah da krenu za Miami.

Online CEO

  • Administrator
  • Registered
  • *
  • Posts: 9941
  • Chief Executive Officer
    • View Profile
  • Country: Croatia
Re: New Interviews 2010
« Reply #80 on: 08/December/2010 »
Znači prekrše zakon samo prvi puta kada ti naplate ukrcavanje ...  :rolleyes:
onda on nije kriminalac nego polukriminalac  :nokti:

Ajd bar nešto ...
Odavno ne plovim. Sve odgovore pronađite na forumu.
http://youtu.be/gABS8a4wm9o (door=forum, ja Morpheus ti Neo)

Offline Dan

  • Cruise Ship Veteran
  • Registered
  • *
  • Posts: 354
    • View Profile
Re: New Interviews 2010
« Reply #81 on: 08/December/2010 »
Znači prekrše zakon samo prvi puta kada ti naplate ukrcavanje ...  :rolleyes:
onda on nije kriminalac nego polukriminalac  :nokti:

Ajd bar nešto ...

Hmm
sada su se uzjogunili onda znam za slučaj 2 provizije  untar 8 mjeseci od iste osobe
ča je  život vengo fantažija

Offline Ikarus

  • Cruise Ship Veteran
  • Registered
  • *
  • Posts: 201
    • View Profile
Re: New Interviews 2010
« Reply #82 on: 08/December/2010 »
Znači prekrše zakon samo prvi puta kada ti naplate ukrcavanje ...  :rolleyes:
onda on nije kriminalac nego polukriminalac  :nokti:

Ajd bar nešto ...

Gle, prekrse oni zakon svaki put kad ne izdaju racun i kad pokupe pare koje ne prijave, toliko znam...
Bili su banirani od par kompanija na duze vrijeme bas zbog dvostrukog naplacivanja.
Ja sam samo naveo moj primjer a da li su oni kriminalci ili polukriminalci, nije na meni da sudim...
Meni je samo bilo bitno da me ukrca na brod a za tu prijavu od 50e nisam mnogo mario da li ce mi izdati racun ili ne...
Bili su onda jedina i najjaca opcija...Sada su stvari drugacije jer ima vise agencija pa se stvari mozda i promjene.

Nazalost, ima i vecih utaja u ovoj nasoj drzavi.

Offline Pazo

  • Registered
  • *
  • Posts: 4
    • View Profile
Re: New Interviews 2010
« Reply #83 on: 04/January/2011 »
Ok ljudi sad tih 100-200 eura više manje.nego ako si spreman otići na brod i ondje misliš odraditi nekoliko ugovora i napraviti neku karijeru,odnosno dogurati do najviše pozicije u tom departmentu za kojeg si se prijavio onda ja mislim da i 1000-2000eura nije neki izdatak.


Nego ovo je tema o intervjuima......ima li netko saznanja o kakvim intervjuima u 2011 godini?????????

Offline Lucky

  • Registered
  • *
  • Posts: 114
    • View Profile
Re: New Interviews 2010
« Reply #84 on: 05/January/2011 »

Nego ovo je tema o intervjuima......ima li netko saznanja o kakvim intervjuima u 2011 godini?????????


Imas u SafeCruise krajem prvog mjeseca ili pocetkom drugog mjeseca .