Author Topic: Radim vec 5 godina na RTRS televiziji u Banjaluci posao mi je IT tehnicar  (Read 5652 times)

0 Members and 1 Guest are viewing this topic.

Offline ivaninho

  • Registered
  • *
  • Posts: 170
    • View Profile
Evo moze li i meni neko pomoci :)

Radim vec 5 godina na RTRS televiziji u Banjaluci posao mi je IT tehnicar.....imam jako veliko terensko iskustvo(snalazenje u kriznim situacijama kao sto su npr. dnevnik pocinje u pola 8 a gospoda te nazove u 7 i 20 da je nesto riknulo pa se ti snadji za 10 min. a snaci se moras jer ce po tebi udariti ako nesto ne bude valjalo,ili tome slicne situacije)....posto televizija ima 12 IT centara....moj opis posla je od prilike dijagnostika kvara na hardveru i otklanjanje slicnih problema(ugradnja i zamjena dijelova),otklanajnje svih vrsta softverskih kvarova na raznoraznim programima kao sto su Office-ov kompletan paket,do nekolicine programa za audio i video obradu i montazu,reinstalacija i otklanjanje problema na Windowsovim paketima se podrazumjeva,takodje dosta sam upucen iako mi to direktno nije posao u mreznu problematiku,ali kao sto kod nas nemas covjeka koji je zaduzen direktno za neki posao nego svi rade sve smile onda sam i ja to dosta dobro savladao.

Ovim svim sam zelio da zamolim nekoga ko ima iskustva da mi predlozi kojoj agenciji da se obratim,da li ovo sve sto sam napisao da navedem u svom CV. i koji posao prema radnom iskustvu koje imam bi mogao da radim na brodu!!!

Offline dubica

  • Cruise Ship Veteran
  • Registered
  • *
  • Posts: 550
  • Screw You Guys I'm Going Home
    • View Profile
  • Company: CCL Costa NCL TUI Heinemann Gmbh..
Naj blize ti je Ep Zagreb a posto imas iskustva u studiu mozda ti ovaj posao pase .Malo je tesko upasti ali dobar job !
A/V media staff ;
Shipboard Video Services Staff is an onboard videographer that shoots events, shows & weddings; edits; and assists in operating and maintaining a multiple channel closed circuit television system.

This is an 8-month on, 8-week off, live aboard position. Due to the limited space onboard, it is usually necessary to share a cabin. Internet access is restricted to email due to limitations in satellite communications bandwidth. A valid passport and all necessary visas are required for this position.

The Video Services Staff is responsible for shooting weekly events, tours, occasionally shoot and edit weddings; edit a weekly tape for revenue, scheduling programs for on air playback, live broadcasts, live to tape broadcasts, music programming, equipment maintenance, satellite repositioning, graphic creation, and more.

Shipboard equipment encompass: DPS Velocity editing system, Sony 250 DVCAM Video Cameras, Leightronix scheduling software, Power Point software, Imerge Music System, Parkervision Robotic Cameras, Panasonic Switcher, Spirit LX7 audio board and more. The Video Services Staff is expected to act professionally and must adhere to all shipboard rules and regulations as well as dress code.

The Video Services Staff reports directly to the Video Services Manager as well as the Hotel Director.
Requirements: Associate Degree in Video Production or equivalent experience; excellent shooting & editing skills; knowledge of editing systems/programs; friendly, professional attitude; willingness to learn; excellent written & verbal skills.

Offline drmariokg

  • Cruise Ship Veteran
  • Registered
  • *
  • Posts: 164
  • The ship can sink somehow, but the crew bar, NEVER
    • View Profile
Nema shta da shminka CV, ima super iskustvo za ex AV, veruj mi, upadali su i ljudi bez ikakvog iskustva, tako da zovi EP shto pre, jer bi u skorije trebalo da bude interview, jer vetj dvoje kolega pripremam za posao!!! A menadzeru, iz mog lichnog iskustva, tje se svideti tvoje ponashenje u situacijama pod pritiskom, jbg svi smo se navikli na takav rezim rada na TVu!!! Kasnije se mozesh preshaltovati za IT, mada AV je mnogo dinamichniji posao, makar za mene, ali otom potom, plata i slobodno vreme koje imash su extra!!!

Offline ivaninho

  • Registered
  • *
  • Posts: 170
    • View Profile
Nema shta da shminka CV, ima super iskustvo za ex AV, veruj mi, upadali su i ljudi bez ikakvog iskustva, tako da zovi EP shto pre, jer bi u skorije trebalo da bude interview, jer vetj dvoje kolega pripremam za posao!!! A menadzeru, iz mog lichnog iskustva, tje se svideti tvoje ponashenje u situacijama pod pritiskom, jbg svi smo se navikli na takav rezim rada na TVu!!! Kasnije se mozesh preshaltovati za IT, mada AV je mnogo dinamichniji posao, makar za mene, ali otom potom, plata i slobodno vreme koje imash su extra!!!


Hvala na odgovoru,ali zelio bi jos jednom da razjasnim nesto jos jednom :) znaci rjesavao sam sve moguce probleme sto se tice softvera koji sluzi za obradu video materijala,ali direktnog iskustva u snimanju nisam imao,mislim daleko od toga da ja to nebi savladao u nekom minimalnom roku(recimo poceti kao asistent kamermana),pa ne znam ima li svrhe da se prijavljujem na intervju,bojim se da me nece sasjeci odma tim sto ce reci da nemam iskustva u snimanju.


Offline Popay

  • Cruise Ship Veteran
  • Registered
  • *
  • Posts: 155
    • View Profile
pozdrav Ivane,gledaj,na intervju za AV na Carnival-u moras da imas svoj demo snimak koji cete pregledati zajedno ti i recruite manager!
i pri tome on ce te pitai kako i snimio ovo,koji je white balance ovdje,ondje,filteri,kako si snimao zvuk ako ga ima,kako montiras sa dva audio timeline,koja je precica na tastaturi za ovo,ono,itd,tj,pitace te covjek strucna pitanja.Naravno na engleskom!...tako da ako mislis da bi se snasao na ovakav intervju prijavi se,ako ne,postedi se troskova i cimanja,i eventualnog razocarenja!
dalje,malo proguglaj,pokusaj da se raspitas za IT pozicije na brodu,jer kako vidim tu si potkovaniji.
pokusaj da preko ovih agencija trazis posao koji znas dobro da radis.pa vidi sta ce da ti kazu jbg!
imas i u Srbiji nekoliko agencija,i EP u Zagrebu,pa sibni im svima e-mail,cisto informativno.nemas sta da izgubis.
Znaci prvo se dobro informisi o poslu i svemu sto te ceka na brodu pa onda odluci jel to za tebe!
pozdrav iz rosulja

takodje jos jedan savjet koji ce ti sigurno pomoci a to je da se vise angazujes na citanju tema na ovom forumu jer stvarno imas korisnih informacija!
svi smo mi proveli dane i nedelje na ovom forumu,i hvala Sefu sto ga je kreirao,zaista je sjajan!

evo imas i profil ovdje covjeka koji je pisao dosta o IT pozicijama,pa malo procitaj: majst0r
http://www.inozemstvo-posao.com/smf_1-1-2_install/index.php?action=profile;u=3359
Mirno more nikad nije napravilo pravog mornara.