Author Topic: uverenje o nekaznjavanju  (Read 6011 times)

0 Members and 1 Guest are viewing this topic.

Offline daca_srb

  • Registered
  • *
  • Posts: 1
    • View Profile
uverenje o nekaznjavanju
« on: 11/August/2010 »
cao narode, treba mi pod hitno vasa pomoc...

zivim u sloveniji i slovenski sam drzavljanin. decko mi dolazi iz srbije i zivi u sloveniji od novembra 2008.godine. kada je dosao dobio je vizu na osnovi radne dozvole i za to vreme mogao je da dobije uverenje o nekaznjavanju jer je tek bio u postupku. medjutim, u medjuvremenu osudili su ga na godinu dana zatvora u srbiji (droga) gde mu je vadjena i poternica pa ne moze da predje srpsku granicu. i sada problem. 31.dec. 2009 istekla mu je viza i nije znao da pre produzivanja mora da se odjavi i sada sedi u sloveniji bez papira i preduzece mu je sredilo ponovo potvrdu o privremenom boravistu i sve to ali ako bude isao na upravnu enotu bice kao da prvi puta vadi papire a ne da ih produzuje i opet ce mu traziti potvrdu o nekaznjavanju. da li ima sanse da se to nekako izbegne (npr. brakom?) ili da svejedno dobije vizu iako je osudjivan (presuda je pravomocna). druga mogucnost je da ode u ambasadu u beograd ali posto on ne sme da predje granicu, da li mogu ja to da uradim kao njegova zena, da li postoji neko ovlascenje? poternica nije medjunarodna nego samo po srbiji a zastarace za godinu i dva meseca. da li imate neki predlog?

Offline monster

  • Cruise Ship Veteran
  • Registered
  • *
  • Posts: 233
    • View Profile
Re: uverenje o nekaznjavanju
« Reply #1 on: 11/August/2010 »
a da ti fino se konsultujes sa imigracionim advokatom ...

Offline Dejan011

  • Registered
  • *
  • Posts: 72
    • View Profile
Re: uverenje o nekaznjavanju
« Reply #2 on: 12/August/2010 »
daca_srb  ovo je forum o zaposlenju na brodovima.Ne znam stvarno koga još briga što se tvoj dečko narko diler krije u Sloveniji i što mu je istekla viza. :rolleyes:

Quote
pa ne moze da predje srpsku granicu
Pa može da predje granicu,ali će da ga uhapse i strpaju u zatvor. :D Na kraju krajeva,ako ti je dečko bio tako hrabar da valja drogu,onda neka bude i hrabar da snosi sve zakonske posledice koje iz toga proističu,a ne da se ko poslednja pi.... krije u drugoj državi.

Quote
da li imate neki predlog?
Ostavi tu budalu što se petlja sa drogom i nadji nekog normalnog.

Online CEO

  • Administrator
  • Registered
  • *
  • Posts: 9941
  • Chief Executive Officer
    • View Profile
  • Country: Croatia
Re: uverenje o nekaznjavanju
« Reply #3 on: 12/August/2010 »
off topic  no;;;
Odavno ne plovim. Sve odgovore pronađite na forumu.
http://youtu.be/gABS8a4wm9o (door=forum, ja Morpheus ti Neo)

Offline Dan

  • Cruise Ship Veteran
  • Registered
  • *
  • Posts: 354
    • View Profile
Re: uverenje o nekaznjavanju
« Reply #4 on: 12/August/2010 »
daca_srb  ovo je forum o zaposlenju na brodovima.Ne znam stvarno koga još briga što se tvoj dečko narko diler krije u Sloveniji i što mu je istekla viza. :rolleyes:
Pa može da predje granicu,ali će da ga uhapse i strpaju u zatvor. :D Na kraju krajeva,ako ti je dečko bio tako hrabar da valja drogu,onda neka bude i hrabar da snosi sve zakonske posledice koje iz toga proističu,a ne da se ko poslednja pi.... krije u drugoj državi.
Ostavi tu budalu što se petlja sa drogom i nadji nekog normalnog.

bravo Dejan
ča je  život vengo fantažija