Author Topic: Oce li biti sto od ovoga ??podrzavate li prosvjednike...  (Read 7985 times)

0 Members and 1 Guest are viewing this topic.

Offline Ship91

  • Registered
  • *
  • Posts: 117
    • View Profile
http://www.24sata.hr/news/policija-blokirala-markov-trg-prosvjednici-se-vec-okupljaju-211267

20.31 Na Trgu bana Jelačića prosvjednici su napravili kratki performans. Čovjeka ovcu su vodili na lancu, a on je vikao: Spasite me. Nakon toga su se prosvjednici počeli razilaziti
20.00 Prema zadnjim informacijama situacije se smirila. Na Trgu bana Jelačića nalazi se 50-tak ljudi
19.40 Ozlijeđeni Danijel (25) je novinarima na Trgu bana Jelačića ispričao kako ih je policija rastjerala suzavcem.
- Mene su pošpricali po očima, a jedna je žena dobila palicom po glavi. Nakon što su me pošpricali pao sam na tlo, a policajci su samo prošli pored mene. Dio prosvjednika mi je pomogao i odveli su me do prve bolnice. Kasnije sam tramvajem prolazio preko Trga bana Jelačića. Vidio sam da prosvjed još traje pa sam izašao iz tramvaja i pridružio se prosvjednicima kako bi im pokazao što mi se dogodilo - rekao je Danijel. Zatim je pokazao na policajce i rekao 'Ali nisu krivi ljudi'. Dodao je i kako ne smije biti nasilja
19.39 Na Trgu bana Jelačića je nekoliko policijskih vozila. Na glavnom zagrebačkom trgu je oko 200 prosvjednika. Viču policiji: Mi vas plaćamo, a vi štitite lopove. Prema zadnjim podacima, policija je u večerašnjim prosvjedima uhitila osam ljudi 
19.37 Premijerka Kosor izašla je iz Banskih dvora. Smrknuta nije htjela komentirati prosvjede. Sjela je u automobil i otišla. Na Markovu trgu je još nekoliko policajaca. Michel Platini je u četvrtak trebao doći u Banske dvore. Nije se uspio probiti
19.30 prosvjednici su se spustili do Ilice blokirali su tramvajski promet. Iz Ilice su se vratili na Trg bana Jelačića. I dalje uzvikuju 'lopovi, lopovi' i traže ostavku premijerke Kosor
19.28 Dnevnik.hr javlja da je dvoje ljudi ozlijeđeno te da ih je odvezla Hitna pomoć. Još se ne zna o kakvim se ozljedama radi. Jutarnji list pak piše da je ozlijeđen i jedan policajac
19.19. Policija je prosvjednike otjerala do Mesničke ulice. Prosvjednici se povlače i pale kante za smeće, a na policajce bacaju cigle i staklo
U 19.08 priveli su i sedmog prosvjednika. On se odupirao uhićenju te su ga u 'maricu' unosila četiri policajca. Šesti prosvjednik kojeg su priveli policiji je tvrdio kako je on samo prolaznik i tražio ih je da ga puste
U 19 sati premijerka Jadranka Kosor je još uvijek u Banskim dvorima
U 18.55 stiglo je još policije. Prosvjednike rastjeruju suzavcem
Oko 18.50 sati policija je privela četvrtog prosvjednika. HRT javlja da se oko Trga svetoga Marka okupilo 1000 ljudi
Oko 18.40 sati prosvjednici su se potukli s policijom. Bacaju petarde i lete boce.
Prosvjednici su oko 18.30 sati ogradu počeli udarati  prometnim znakovima. Probili su je i počeli su policajce gađati bocama i udarati ih po štitovima. Policajcima je stiglo pojačanje.
Organizator prosvjeda Ivan Pernar preskočio je oko 18.20 sati ogradu. Privela ga je policija.
Oko 400 ljudi krenulo je  u 18 sati prema Markovu trgu u Zagrebu. Nose transparente i viču: 'Lopovi, lopovi' te 'Jadranka odlazi'. Ušli su u Mesničku ulicu gdje ih je već dočekala policija. Zbog toga su odlučili drugim putem doći do Markova trga. Pokušali su proći i Ulicom Tituša Brezovačkog ali nisu uspjeli pa su krenuli u Mletačku ulicu. Tamo su srušili zaštitnu ogradu gradilišta.

Online CEO

  • Administrator
  • Registered
  • *
  • Posts: 9941
  • Chief Executive Officer
    • View Profile
  • Country: Croatia
 ::bin-laden:: podržavam
Odavno ne plovim. Sve odgovore pronađite na forumu.
http://youtu.be/gABS8a4wm9o (door=forum, ja Morpheus ti Neo)

Offline Ship91

  • Registered
  • *
  • Posts: 117
    • View Profile
I ja isto ali cisto sumnjam da ce to prerasti u nesto vise cudan smo mi narod  :rolleyes:

Offline Collector604

  • Registered
  • *
  • Posts: 268
    • View Profile
Ne podrzavam  :waiting:
\\\\\\\"Reci mi jesi li skeptik,reci cu ti tko si\\\\\\\"

Offline ledeni6

  • River Ship Veteran
  • Registered
  • *
  • Posts: 471
    • View Profile
Naravno da podržavam,kažu  silom se ne može ništa riješiti,hmm za neke stvari jednostavno ne postoji druga opcija...
Potrudi se da dobiješ što želiš ili češ morati zavoljeti to što dobiješ/b]

Offline Ship91

  • Registered
  • *
  • Posts: 117
    • View Profile
Ne podrzavam  :waiting:

ti sigurno radis za drzavo  ::yes::

Offline Collector604

  • Registered
  • *
  • Posts: 268
    • View Profile
Ne radim,studiram

A politika je zadnja stvar koja me zanima....


 :party:
\\\\\\\"Reci mi jesi li skeptik,reci cu ti tko si\\\\\\\"

Offline Jeja

  • Registered
  • *
  • Posts: 111
    • View Profile
čekaj da prestanes studirat..vjeruj mi, postat će ti jako bitno! ne možeš ni posao dobiti nit išta drugo!!!  :(

Offline sabina

  • River Ship Veteran
  • Registered
  • *
  • Posts: 28
    • View Profile
čekaj da prestanes studirat..vjeruj mi, postat će ti jako bitno! ne možeš ni posao dobiti nit išta drugo!!!  :(

Naravno da on ne podržava, pa uopće nije iz Hrvatske. I naravno da svi moramo podržati prosvjede ako se ikad mislimo vratiti i raditi u ovoj "banana" zemlji!

Offline Collector604

  • Registered
  • *
  • Posts: 268
    • View Profile
Ne podrzavam prosvjede ni u Sarajevu ni u Bihacu  :yeah: ,nema to veze jel Hrvatska ili Bosna


"Prosvjedi" su samo opravdanje za neke druge ciljeve.Iako nemas posla to nije razlog da uzmes ciglu i gadjas Hrvatskog policajca,takva osoba ne zasluzuje da zivi u Hrvatskoj a kamoli da dobije posao  no;;;.Koliko ljudi je siromasno,bez ikakve nade,pa ne uzimaju ciglu i ne razbijaju glave policajcima...


Ne podrzavam mirne prosvjede kamoli prosvjede gdje se vrsi napad na Drzavu to jeste na policiju....

Skoro svaki prosvjed pocne ili zavrsi nasiljem.Ne treba puno palamuditi da se zakljuci da je ovdje cilj iskljucivo nasilje i samo nasilje....


 :waiting:
\\\\\\\"Reci mi jesi li skeptik,reci cu ti tko si\\\\\\\"

Offline Jeja

  • Registered
  • *
  • Posts: 111
    • View Profile
mislim da si fulao poantu, ljudi su ljuti i ogorčeni, ušteđevine se davno istopile na kruh i mlijeko (o luksuzu nema govora)! nisam ja za nasilje, ali ni ovako (šutke) više ne može. ljuti smo svi! i to s pravom! ja sam fakultet završila prije dosta vremena i nemam ni dana radnog iskustva u struci jer ne mogu naći posao! nema! ovaj posao na kruzeru na koji idem nije moj dream job, barem mi se tako nije činilo kad sam se prijavljivala, premda..mogao bi i biti jer sve je bolje od ove letargije u Hrvatskoj! vjerujem da je u Bosni još i gore.

Na noge lagane i u prosvjede (ali mirne)  ::bin-laden::

Offline Collector604

  • Registered
  • *
  • Posts: 268
    • View Profile
Vise ce efekta imati najavljeni mirni prosvjedi nego nasilni,iz nasilja nikada niti ce ikada moci izaci nesto konstruktivno,vecinom izadje destruktivno ili po nas ili po nasu okolinu pa ponekad i po nas i po okolinu...

Nedavno sam cuo da je u Bosni oko 405.000 hiljada nezaposlenih.Gdje zaposliti tolike ljude...jedino u vrazju mater  :party:

Nema fabrika,nemamo zatvora da smjestimo antisocijalne budaletine koje hodaju po Sarajevu a kamoli da se zaposli barem 200.000 hiljada ljudi...

Vjerovatno zato i postoje druge opcije tipa irak,afganistan,pa i kruzeri (mozda i druge opcije za koje ja ne znam) iako sto kazes nije dream job ali barem zivis normalno i ne mislis hoces li sutra kupiti hljeb ili samo mlijeko....


 -()-
\\\\\\\"Reci mi jesi li skeptik,reci cu ti tko si\\\\\\\"

Offline cincinnati

  • Cruise Ship Veteran
  • Registered
  • *
  • Posts: 360
    • View Profile
  • Country: Serbia
  • Company: Princess Cruises, Grand Circle Cruise Line
  • Job Title: Bar Utility, Bar Waiter, Bartender
Ma kakvi mirni protesti, nisam iz Hrvatske ali podrzavam narod!
Batina je iz raja izasla...
Why Always Me?

Offline Jeja

  • Registered
  • *
  • Posts: 111
    • View Profile

Batina je iz raja izasla...


ne bih se složila s tobom! batina nikad nikome nije pomogla, ali ... budući da oni nas batinaju godinama, desetljećima... možda vrijedi batinom, jer mirno očito neće prihvatiti!

Offline cincinnati

  • Cruise Ship Veteran
  • Registered
  • *
  • Posts: 360
    • View Profile
  • Country: Serbia
  • Company: Princess Cruises, Grand Circle Cruise Line
  • Job Title: Bar Utility, Bar Waiter, Bartender
Quote
budući da oni nas batinaju godinama, desetljećima... možda vrijedi batinom, jer mirno očito neće prihvatiti!

::bin-laden::  ::yes::
Why Always Me?