Author Topic: EU ponovno uvodi vize Srbima i Makedoncima  (Read 2953 times)

0 Members and 1 Guest are viewing this topic.

Offline Ship91

  • Registered
  • *
  • Posts: 117
    • View Profile
Bruxelles, 23.05.2011., 16:41
Europska povjerenica za unutarnje poslove Cecilia Malmström predložit će sutra Vijeću EU za pravosuđe i unutarnje poslove pokretanje zaštitne klauzule u ugovorima o ukidanju viza za građane Srbije i Makedonije. To znači da oni u zemlje članice Europske Unije ponovno ne bi mogli putovati bez viza.

Odluku o tome Vijeće će donijeti na svojoj sljedećoj sjednici, 9. i 10. lipnja u Luxembourgu.
Razlog za to nesposobnost je srbijanskih i makedonskih vlasti da spriječe da veliki val tražitelja azila, mahom etničkih Albanaca i Roma, preplavi niz država članica EU. Najviše ih je u Belgiji, čiji je ministar za migracije Melchior Wathelet ustvrdio da je riječ u velikoj većini o ekonomskim migrantima, a ne o osobama koje bi u svojim zemljama bile na drugi način ugrožene.
Vize je EU ukinuo i za državljane Albanije i BiH, ali iz njih je broj tražitelja azila zanemariv, pa će za njih bezvizni režim ostati na snazi. (Dnevnik.hr)  ::bin-laden::

Online CEO

  • Administrator
  • Registered
  • *
  • Posts: 9941
  • Chief Executive Officer
    • View Profile
  • Country: Croatia
Re: EU ponovno uvodi vize Srbima i Makedoncima
« Reply #1 on: 23/May/2011 »
A kad su primili Rumunjsku i Bugarsku u EU, onda nije bilo problema?
Ne žele oni u Briselu raditi svoj posao, o tome se radi.
Odavno ne plovim. Sve odgovore pronađite na forumu.
http://youtu.be/gABS8a4wm9o (door=forum, ja Morpheus ti Neo)

Offline Ship91

  • Registered
  • *
  • Posts: 117
    • View Profile
Re: EU ponovno uvodi vize Srbima i Makedoncima
« Reply #2 on: 23/May/2011 »
Neznam ja ko je njih pustija u EU znali su da ce svi navaliti u zemlje di se bolje zaraduje a nama traze dlaku u jajetu za ulazak  ""]]

Offline direktor

  • Registered
  • *
  • Posts: 201
    • View Profile
Re: EU ponovno uvodi vize Srbima i Makedoncima
« Reply #3 on: 24/May/2011 »
Romi iz Rumunije dzepare po celoj Evropi i stvaraju velike probleme za sve ljude tamo, Bugarskoj vladi daju pare a oni ih dele sa mafijasima a uhvatili se za nas kao da smo preplavili ceo kontinet azilantima...
Gnothi Seauton

Offline nenadbgd

  • Registered
  • *
  • Posts: 50
    • View Profile
Re: EU ponovno uvodi vize Srbima i Makedoncima
« Reply #4 on: 24/May/2011 »
za srbiju vize nece biti uvedene to je 100 posto!a cisto sumnjam i za makedoniju...tako da ne primajte seee....malo im je frka zbog emigranata ali lako ce se resiti taj problemmm...bar se nadam! :nono: ispalati se i njima sto nasi idu tamo i trose pare..koliko samo excurzija ide u cesku i spaniju...!a mi fala bogu zadnje pare amo ostavimooo :haha:

Offline direktor

  • Registered
  • *
  • Posts: 201
    • View Profile
Re: EU ponovno uvodi vize Srbima i Makedoncima
« Reply #5 on: 24/May/2011 »
za srbiju vize nece biti uvedene to je 100 posto!a cisto sumnjam i za makedoniju...tako da ne primajte seee....

i ja mislim da situacija nije toliko ozbiljna, ali ti mozes da znas to 100% jedino ako imas ljude u Evropskoj komisiji  :D
Gnothi Seauton