Author Topic: Pomorski pasoš (Pomorska putovnica)  (Read 5041 times)

0 Members and 1 Guest are viewing this topic.

Offline Mitvuk

  • Registered
  • *
  • Posts: 13
    • View Profile
Pomorski pasoš (Pomorska putovnica)
« on: 27/September/2009 »
Pozdrav svima,

Na jednom od pripremnih treninga pred intervju za Princess čuo sam od nekih ljudi za mogućnost da na brodu izvadimo "Pomorski pasoš" tj. putovnicu, za oko 35 $, sa kojim bi imali razne koristi i beneficije, na brodu a i kasnije, uopšteno, pa me zanima dal neko ima neke pouzdane i konkretne informacije o tim beneficijama sa tim "Pomorskim pasošem", kakve sve mogućnosti i koristi donosi njegovo posedovanje ????

Hvala unapred, pozzz svima !!!

Offline monster

  • Cruise Ship Veteran
  • Registered
  • *
  • Posts: 233
    • View Profile
Odg: Pomorski pasoš (Pomorska putovnica)
« Reply #1 on: 27/September/2009 »
Pozdrav svima,

Na jednom od pripremnih treninga pred intervju za Princess čuo sam od nekih ljudi za mogućnost da na brodu izvadimo "Pomorski pasoš" tj. putovnicu, za oko 35 $, sa kojim bi imali razne koristi i beneficije, na brodu a i kasnije, uopšteno, pa me zanima dal neko ima neke pouzdane i konkretne informacije o tim beneficijama sa tim "Pomorskim pasošem", kakve sve mogućnosti i koristi donosi njegovo posedovanje ????

Hvala unapred, pozzz svima !!!
ja sam na carnivalu dobila 'pomorski pasos' za dzabe. a benificije neznam bas mozdas neko od stari morski vukova moze reci ja jedino sto znam je da mozes nositi extra prtljag sa nekim aviokompanijam al i one masovno to izbacuju iz prakse bar tako cujem :hekla:. ja sam sad letjela za lufthansom i nisu mi nista uzeli a imala sam preko dozvoljene kilaze i jednu torbu extra  :banana:.

Offline Bosanac

  • Cruise Ship Veteran
  • Registered
  • *
  • Posts: 51
    • View Profile
Odg: Pomorski pasoš (Pomorska putovnica)
« Reply #2 on: 30/November/2009 »
A kakva je procedura za dobijanje tog pomorskog pasosa/putovnice ? jel se moze bas svako prijavit ko radi na brodu ? ???

Offline Bosanac

  • Cruise Ship Veteran
  • Registered
  • *
  • Posts: 51
    • View Profile
Re: Odg: Pomorski pasoš (Pomorska putovnica)
« Reply #3 on: 30/November/2010 »
A kakva je procedura za dobijanje tog pomorskog pasosa/putovnice ? jel se moze bas svako prijavit ko radi na brodu ? ???

Niko nikad mi ne odgovori na moje pitanje ..  :google:ˇ

Offline natal

  • Cruise Ship Veteran
  • Registered
  • *
  • Posts: 877
    • View Profile
Re: Pomorski pasoš (Pomorska putovnica)
« Reply #4 on: 04/December/2010 »
U RH morash imat minalno d1 certifikat koji dobijesh u jednom danu i kosta 850kn.

Odesh izvadish lijecnicki da si sposoban zdravstveno i dobish pomorsku.

Offline Ikarus

  • Cruise Ship Veteran
  • Registered
  • *
  • Posts: 201
    • View Profile
Re: Pomorski pasoš (Pomorska putovnica)
« Reply #5 on: 04/December/2010 »
Ovako, znam da na nekim kompanijama bijelo osoblje dobiva seaman's book, sad ne znam da li je to isto kao sto nasi profesionalni pomorci imaju pomorsku knjizicu - matrikulu, da li je to ista stvar i da li su u istom rangu.
Ja sam dobio 3 razlicite, bahamsku od NCLa ( jer je brod registriran tamo ), englesku od Cunarda i holandsku od Holland Amerike.
Vadili smo je jer su u Brazilu zahtjevali ili da imas taj seaman's book ili vizu za posadu tako da je bilo lakse kompaniji da to organizira. Svaki put kad se skidam dobijem pecat, datum ukrcaja i datum iskrcaja. Stoji mi skupa s putovnicom kod HR pa su oni prave osobe za upit.
Meni je pomogla par puta kad sam imao vise od dozvoljenog prtljaga na aerodromu da ne platim extra.

Offline Ikarus

  • Cruise Ship Veteran
  • Registered
  • *
  • Posts: 201
    • View Profile
Re: Pomorski pasoš (Pomorska putovnica)
« Reply #6 on: 04/December/2010 »
Vidio sam u LA i Miami seamans centrima da se rade US Seaman Identification Cards - International Association of Merchant Seaman, s tom karticom koja ima i sliku potvrdjujete da ste mornar ( radite na brodu ) i korisna je kad vam treba pomoc ili kad imate visak prtljage.