Author Topic: poslednje pitanje u ds160 formularu, primary occupation?  (Read 2783 times)

0 Members and 1 Guest are viewing this topic.

Offline mornarac

  • Cruise Ship Veteran
  • Registered
  • *
  • Posts: 113
    • View Profile
Pomoc.

poslednje pitanje u ds160 formularu, primary occupation?
imam sto nekih odgovora, sta da stavim,
da li je to posao koji radim (posto sam trenutno zaposlen) ili cu raditi na brodu, ili struka?
Yesterday is history, tomorrow is a mystery...
But today, today is a God's gift, that's why we call it
the present :))

Offline mornarac

  • Cruise Ship Veteran
  • Registered
  • *
  • Posts: 113
    • View Profile
Edit :

Viza je odobrena, pod ovim pitanjem sam obelezio NOT EMPLOYED,
a pod Explain sam stavio Job waiting for Image Group
(moja kompanija). Pitanje se odnosi na posao koji se trenutno obavlja.

Inace sam trenutno zaposlen u jednoj firmi, prijavljen na neodredjeno, i pored toga stavio
 sam not employed, i nije bilo problema u ambasadi, eto da znate slobodno stavite isto.

mornarac Over and Out
Yesterday is history, tomorrow is a mystery...
But today, today is a God's gift, that's why we call it
the present :))

Offline strazar

  • Cruise Ship Veteran
  • Registered
  • *
  • Posts: 91
    • View Profile
Trebam odgovor u vezi barkoda.Radi se o tome da sam popunio ds160 prijavu za vizu.Sačuvao sam confirmation page sa barkod-om.Nakon što sam pregledao prijavu poslao sam je u ambasadu.Iako sam je pregledao prije slanja,poslije sam pregledavao sve stranice jer sam prilikom popunjavanja sacuvao popunjenju prijavu u kompjuteru.I tad sam vidio da sam na jednom mjestu upisao pogrešan odgovor.

Zato sam otvorio opciju:"retrieve application using an application ID".Uradio sam tako,upisao sam ID svoje aplikacije kako bih otvorio svoju prijavu i unio sam ispravan odgovor.Ali sam morao napisati novu aplikaciju.Tako da sam na kraju u confirmation page dobio drugačiji barkod nego što je bio prvi put.Broj same aplikacije je ostao isti.Stvar je u tome da je prilikom prvog pisanja aplikacije barkod bio drugačiji od ID broja aplikacije.A sad imam drugačiji barkod,odnosno radi se o tome da je sad barkod isti i kao ID broj same aplikacije.

Naravno znam da trebam sa sobom donijeti confirmation page sa barkod-om.Zanima me,šta da radim sa predhodnom "confirmation page" stranicom?Sad kad imam novu "confirmation page" stranicu i barkod.Smatram da ta stranica nije potrebna jer sam na kraju dobio novi "confirmation page" i barkod.Dali će me pitati i za nju ili je,kako mislim,nepotrebna i treba donijeti samo ovu drugu novu sa novim barkodom?

Nadam se da neću imati problema oko vize zbog toga.

Vjerujem da će veterani a pogotovo Šef znati pravi odgovor.



Offline Seaman

  • Cruise Ship Veteran
  • Registered
  • *
  • Posts: 1015
    • View Profile
Slobodno idi u ambasadu sa tim zadnjim bar codom i ne brini nista. Nemas frke za to  ::yes::
When it comes to money, nobody can be trusted !

Offline strazar

  • Cruise Ship Veteran
  • Registered
  • *
  • Posts: 91
    • View Profile
Hvala ti Seaman-e na odgovoru.

Pogotvo što si tako brzo odgovorio.Pade mi kamen sa srca.Znam je da je to vama veteranima sve poznato i jednostavno.Tako da je bolje da sam pitao vas koji znate.


Offline Seaman

  • Cruise Ship Veteran
  • Registered
  • *
  • Posts: 1015
    • View Profile
Hvala ti Seaman-e na odgovoru.

Pogotvo što si tako brzo odgovorio.Pade mi kamen sa srca.Znam je da je to vama veteranima sve poznato i jednostavno.Tako da je bolje da sam pitao vas koji znate.



Uopste nemoj da brines  no;;;
Vjeruj mi, desetine ljudi su me vukle za rukav da im popravljam aplikacije, kad oni zabrljaju i slicno, a do tad su vec imali po 3-4 bar coda  :haha:
Sretno!
When it comes to money, nobody can be trusted !

Offline strazar

  • Cruise Ship Veteran
  • Registered
  • *
  • Posts: 91
    • View Profile
U redu Seaman.Drago mi je da ti je to smiješno,jer to također znači da oko toga neće biti ni najmanjih problema.Pogotovo zato što je kod mene samo jedan predhodni barkod u pitanju.Poslao sam ti jednu privatnu poruku,pa odgovori kad stigneš.

Još jednom hvala ti na odgovoru.Puno si mi pomogao.