Posao na Brodu > Certifikati; D1, STCW, Basic Safety Training, Security Awarenes ...s

Mogu li ja D1 riješiti u svom aranžmanu?

(1/5) > >>

executioner28:
Imam jedno pitanje.

Prošao sam interview i sad čekam da me pozovu na polaganje D1 (tako su mi rekli u agenciji).

Zanima me da li mogu ja to riješiti u svom aranžmanu (znači fino nazovem EP i kažem im da ću sam to riješiti), jer ću osim što ušparam par stotina kuna, riješiti to kad meni najbolje odgovara, a ne Agenciji.

Da li je netko napravio ovo?

Majst0r:
Zašto ne bi mogao? Šta te briga za EP? Nazovi nautički centar, reci im OIB i to je to. Stvar riješena.

Ja sam nazvao, dao im OIB, javili mi kad da dođem, odslušao, platio 850kn na kraju dana i to je to.

Svejedno ti EP po zakonu o posredovanju u zapošljavanju pomoraca ne smije uzeti ni kune.
Sav trošak mora snositi poslodavac ili ti direktno. Zašto ti ne bi odslušao D1 u vlastitom aranžmanu?
Tko će ti zabraniti?

Samo opušteno. :)

Dan:
možeš i bez ep-a

vidi, oni imaju deal sa pomorskim učilištem da prikupe kandidate, kada je tečaj organiziran preko EP, EP naplati u agenciji nekih 1150 kn.
Ali lijepo nazoveš pomorsko učilište, i dogovoriš s njima da te obavjeste kada imaju slijedeći tečaj.
odslušaš ga i platiš 850 kn koliko je i trošak tečaja pri učilištu.
D1 je važan za pomorsku knjižicu i nema nikakve  veze s agencijom, i ne polaže se već se odsluša i dobije certifikat da si upoznat s osnovama sigurnosti na moru.

sada kvaka svega je da ako te agencija pozove i dogovori tečaj predavač će te poslati u agenciju da platiš tečaj,
ukoliko ga sam dogovoriš pačaš direktno.

razlika je 300 kn

executioner28:
Ok, momci, hvala vam.
Mislio sam da bi ovi u Nautičkom centru (planiram to riješiti u ZGu - nadam se da se može tamo) mogli eventualno raditi probleme pa me pitati za koju agenciju mi treba D1. Onda bi palo u vodu ovo da idem na svoju ruku. Ali ako ne pitaju, onda definitivno rješavam to u svom aranžmanu.

natal:
Sve je meni to jasno. Ali drukcije je konobarima i sl pozicijama jer nismo direktno u kontaktu sa kompanijama.

Recimo ja sam neki dan moro dati 1500kn da bi ugovor dobio.
To je kao provizija agencije. Nema tu price.
Dok si ti recimo bio u kontaktu sa poslodavcima i rekli su ti da ako ti neko bude tio neke pare uzet da se javish jer da oni njima dosta placaju za tebe ionako.

Tako i oni kojima EP organizira sve.

@majstore ti si sebi sam naso poso a velikoj vecini agencija ga nalazi i samim time postavljaju uvjete, dok si ti recimo dogovorio sam sebi sve.
U tome ti je razlika.

Navigation

[0] Message Index

[#] Next page

Go to full version