Posao na Brodu > SeaChefs

Sezona 2021

(1/3) > >>

Ekrems:
Pozdrav ljudi
Prvi put sam konkurisao (pekar) za rad na brodu.
Juce sam imao intervju sa regruterom iz sea chefsa, zadovoljan je sa mnom jedini problemcic je sto mi je reko da sam ja jedini pekar na brodu. Ja sam mu rekao da bi volio da bude neko sa mnom 7 do 10 dana da malo pohvatam kako stvari funkcionisu na brodu i vjerovatno ima neki proizvod koji nisam ranije pravio mada je to sve vrlo slicno i jako se brzo uci kada poznajes pekarstvo.
 Rekao mi je da ce da poprica s kolegama da vidi da li je to moguce, a ako ne ponudit ce mi neku nizu poziciju u kuhinji

Zanima da li ste vi radili na brodu na kojem su bila 2 pekara ili je iskljucivo uvijek 1.
Po vasem misljenu da li mi moze ista drugo ponuditi u kuhinji a da nije dishwash jer nisam nikakav kuhar niti imam iskustva u tome poslu osim u sopstvenoj kuci

Mobile:
Ja sam bio dishwasher na toj kompaniji pre puno godina. Bio sam na dva broda i mislim da imaju u principu jednog pekara.

arhistrateg:
Nek ti je sa srećom prijatelju!

Moj ti je savet da prihvatiš višu poziciju.
Razumem da ti je prvi put na brodu i da želiš da se pokažeš u dobrom svetlu, da zbog tebe ne trpi kompanija i tako dalje. Been there, done that - što se kaže. Ali oni znaju da ćeš morati da prođeš period prilagođavanja i da ne možeš da startuješ sa svim neophodnim znanjima i veštinama. Ako poznaješ svoj zanat, razlike ćeš lako i brzo ukapirati. Dok prođe prvih par meseci navikavanja na brod, ti ćeš već biti verziran što se tiče samog posla. Nikome od nas nije bilo isto raditi sličan posao na kopnu i na brodu. Od entertainmenta preko bara do kuhinje, sve je to drugačije i čak se i ljudi sa mnogo godina iskustva na kopnu moraju prilagoditi na specifičnosti broda.
Zato ti i savetujem da prihvatiš glavnu poziciju i samo laganeze. Brod jeste stresan za rad ali ako znas zanat - ne brini.

Samo napred i mirno more!

Mobile:
Postoje i pozicije onih pomocnih kuvara u hladnom kuhinja, seckaju sunku i prave sendvice. Isto tako, postoji i pomoćnik poslasticara.
Najniži nivo je dishwasher. Mada je to zapravo pozicije utility galley, ti peres sudove i kada imaš vremena seckas povrće. Ako si inače pekar trebalo bi da prihvatim tu poziciju. Ili barem da budeš taj pomoćni kuvar, da ne budeš baš utility jer je to najgora pozicija na brodu i probaj da je izbegnes. Utility mora i smeće iz bunkera da izbacuje. Užas od posla. Em teško, em prljavo.

Ekrems:
 Ja kad pomislim da me baci samog iz vedra neba na brod obuzme me ogromna trema na samu pomisao kako pregurati te prve dane da ne bi nesto zezno iako sam pravio sam i do 200 hljeebova ali ovo mi djeluje ko sasvim neka druga prica.

Reko mi je da ce me mozda ubacit s nekim jer bi radio par mjeseci do kraja sezone taman da se pripremim za iducu ili ce mi ponuditi nesto drugo.
I ovo cekanje ubi  :) samo da nije dishwash  =""

Navigation

[0] Message Index

[#] Next page

Go to full version