Author Topic: Tema za familiju i prijatelje pomoraca  (Read 64883 times)

0 Members and 1 Guest are viewing this topic.

Offline kuma

  • Registered
  • *
  • Posts: 38
    • View Profile
Re: Tema za familiju i prijatelje pomoraca
« Reply #75 on: 01/August/2010 »
@Dejson dobar post, iskreno mnogo razmisljam o ovoj temi (ne samo o mojoj situaciji, nego o temi uopce)!
Naisla sam negdje na natpis: " Separation: Beginning of the End, or a New Beginning?"
Odgovor na ovo pitanje zavisi od milion faktora, a volim reci uglavnom od sudbine, mada kad mislim o tome mislim o tih "milion faktora" a ne bas o sudbini :)

Recimo vidis, primjer tvoga oca... Drago mi je da vidis pozitivnu stranu te price, da te to inspirise i evo gradis svoje planove poucen nekim iskustvom, pripremljen na to sve sto dolazi,  ali ja na to gledm drugacije... pokusam zamisliti tu situaciju - 1 mjesec u godini dana ??!!
To je malo, premalo vremena za biti muz, za biti otac u pravom smislu te rijeci, bar za mene... Jos 30 godina... ne znam.

Ja ne znam da bih to mogla podnijeti, ne zato sto bih bila ljubomorna, sumnjicava ili slicno, nego jednostavo sto ja svog muza volim i trebam za sve ono sto zivot donosi, za srecu, za tugu, za male i velike NASE stvari. Ni s kim nemas intimu kao sa svojim partnerom i cemu onda institucija braka ako od 5 godina s nekim budes 10tak mjeseci ili jos manje kako si naveo ti u primjeru svojih roditelja!
Svi mi imamo cilj olaksati zivot, obezbjediti sigurniju buducnost - ali neke stvari stvarno ne mogu se nadoknaditi novcem...
Ne znam, ja ne bih za sebe zeljela takav zivot.Kratkorocno razdvaanje evo i nekako je ok, ali na vise od nekoliko godina - sa ovom glavom  :nono: ... Nisam se udala za masinu za pare, zelim da budem zajedno sa svojim muzem ako smo vec odlucili reci da jedno drugom.

To je bar moje razmisljanje i bas me zanimaju razmisljanja ostalih?!

Divim se onima koji izdrze, jer nije lako...
"The future belongs to those who believe in the beauty of their dreams."

Offline CEO

  • Administrator
  • Registered
  • *
  • Posts: 9941
  • Chief Executive Officer
    • View Profile
  • Country: Croatia
Anketa dodana 1/Aug/2010

Javite ako imate prijedloga da ubacim još neki odgovor.
Odavno ne plovim. Sve odgovore pronađite na forumu.
http://youtu.be/gABS8a4wm9o (door=forum, ja Morpheus ti Neo)

Offline kuma

  • Registered
  • *
  • Posts: 38
    • View Profile
Re: Tema za familiju i prijatelje pomoraca
« Reply #77 on: 01/August/2010 »
Mozda da razmislis Sefe...
Nema ponudjenog odgovora za opciju "iskljucivo sam protiv razdvajanja"  ili "da imam obitelj ne bih razmisljao-la o ovom poslu" ili "brod je samo i iskljucivo za samce"
"The future belongs to those who believe in the beauty of their dreams."

Offline Ikarus

  • Cruise Ship Veteran
  • Registered
  • *
  • Posts: 201
    • View Profile
Re: Tema za familiju i prijatelje pomoraca
« Reply #78 on: 12/August/2010 »
Vrlo zanimljiva tema...i skakljiva...za sve one koji cekaju vjerno na kopnu i krizaju dane po kalendarima...
Vidim da ima dosta razlicitih iskustava i razmisljanja sto je ok, znaci "sto ljudi - sto cudi "...
Onako generalno, brod je idealno mjesto za zabavu i provod ukoliko ste zeljni toga, to se odnosi prvenstveno na
one mladje i slobodne...
Netko je napisao ovdje da se na brodu " zivi 150 na sat " i to je jako blizu istine...
Mislim da sam vidio sve moguce obrate , razvrate , vjencanja , prevare, razvode itd.itd. I uvijek se nanovo iznenadim...
Sve zavisi od same osobe, karaktera i razloga zbog cega je na brodu, to je jedina istina...
Bilo je vrlo stidljivih osoba koje su tek poslije pokazale pravo lice ( brod to otkrije svakom, prije ili poslije )...
Sto se tice mene, ja sam svojedobno prosao i crew partije, i cekanja zore na palubi, i zatvaranja crew bara, zabave po kabinama
tako da su se moji prioriteti i koristenje slobodnog vremena tokom vise ugovora promjenili.
Imam dvoje djece i zenu kod kuce i koliko god je tesko toliko mi oni  daju snagu i fokus da znam zasto sam ovdje, da se dignem svako
jutro, da progutam puno toga sto inace ne bi. Pokusavam tu odvojenost iskoristiti u pozitivnom smislu.
Netko je napisao da odvojenost ubija brak, slazem se s time. Ali isto tako znam i da nedostatak financija ubija brak i odnose. Pa sad vidite...
Ugovor mi nije dugacak
tako da se da izgurati. Imam raspored posao - gym i zadovoljan sam ali opet kazem, svi smo mi razliciti, svako bira svoje...
I jos jedna stvar, brod mi je rasirio poglede i horizonte tako da ne volim generalizirati o drugim drzavama ( zena mi je iz druge drzave ), rasama
ali meni su Rumunji na listi najneomiljenijih nacija.
Stoji da su vrlo sposobni da se adaptiraju jako brzo i da savladaju jezik ali su beskrupulozni i ne prezu ni pred cim...
Ja sam imao toliko neugodnih situacija s njima, mislio sam prvo da je to slucajnost ali se pokazalo vise tako odlika...
A pogotovo se to odnosi na kolegice Rumunjke koje su majstorice spletki i manipulacija, lako dolaze do promocije putem one
stare : " Its not what you know, its who you blow... " . Kazem, cast izuzecima...
Priznajem , odlutao sam malo od teme ali Pit, i to je brod...

Offline farkibi

  • Registered
  • *
  • Posts: 32
    • View Profile
Re: Tema za familiju i prijatelje pomoraca
« Reply #79 on: 31/August/2010 »
Cao ljudi ima li neko nekakvu ideju kako bi ja mogla da posaljem poklon za rodjendan na brod? tj. kako je izvodljivo da ja odavde narucim nesto iz gift shopa i da to odnesu u kabinu gde je osoba kome saljem? Hvala unapred na idejama....

Offline CEO

  • Administrator
  • Registered
  • *
  • Posts: 9941
  • Chief Executive Officer
    • View Profile
  • Country: Croatia
Re: Tema za familiju i prijatelje pomoraca
« Reply #80 on: 31/August/2010 »
Cao ljudi ima li neko nekakvu ideju kako bi ja mogla da posaljem poklon za rodjendan na brod? tj. kako je izvodljivo da ja odavde narucim nesto iz gift shopa i da to odnesu u kabinu gde je osoba kome saljem? Hvala unapred na idejama....

Neizvedivo. Bar dok je brod na moru. Možeš isplanirati nešto ako znaš kada će brod biti u luci, pa naručiti dostavu na brod. Mada mislim da dostavljač mora imati specijalnu dozvolu za ulazak u luku, ali ne mora biti.
Odavno ne plovim. Sve odgovore pronađite na forumu.
http://youtu.be/gABS8a4wm9o (door=forum, ja Morpheus ti Neo)

Offline farkibi

  • Registered
  • *
  • Posts: 32
    • View Profile
Re: Tema za familiju i prijatelje pomoraca
« Reply #81 on: 31/August/2010 »
A šta misliš o varijanti da iz gift shopa koji je na brodu naručim nesto, pa iz tog gift shopa da pošalju u kabinu na dan rođendana? Pošto može da se šalje putnicima, pa probaću možda može i crew memberima...

Offline Figaro

  • Cruise Ship Veteran
  • Registered
  • *
  • Posts: 35
    • View Profile
Re: Tema za familiju i prijatelje pomoraca
« Reply #82 on: 07/October/2010 »
Sto se tice familije,kod mene je sledeca situacija.
Stariji brat je otisao pre 2 godine u inostranstvo (Austrija) jer mu se ukazala prilika,ali naravno i u zelji da postigne mnogo vise nego sto bi ovde u Beogradu ikad postigao.Hteo je da bude sto blizi kuci pa je Austrija bila idealna.
Otac nazalost nije vise sa nama tako da zivimo sami ja i majka. Meni je ostao diplomski na fakultetu i da kazemo uveliko trazim posao poslednjih 4,5 meseci ali bez uspeha i odgovora. Onda sam jurcao opcije da odem kod brata na 2,3 meseca da radim medjutim nista nisam mogao legalno da sprovedem u delo, a nisam hteo da se hvatam rizika rada na gradjevini bez osiguranja, tj. poslodavac nece da rizikuje sto je logicno itd. itd.
Majka je naravno sve to posmatrala sa strane i vidim da joj nije svejedno sto oba sina odlaze,ipak ostaje sama.
Naravno ni meni ni bratu nije lako. Najvise bi voleli da mozemo ovde makar dobiti sansu za zaposlenje ali ni to ne ide jednostavno.
Onda je na red dosla opcija broda gde sam zahvaljujuci ovom forumu prikupio stvarno dosta informacija,a kontaktirao sam i licno sa dosta ljudi koji su radili na brodu. (Hvala svima   :run: )
Ovih dana idem da predam dokumenta u Safecruise i uveliko se pripremam za intervju. Ne zelim puno da razmisljam sta,kako,gde itd. jer znam ce verovatno biti drugacije,svi imaju razlicita iskustva.
Dosta prijatelja mi je savetovalo da odem jer je to iskustvo koje se ne moze priustiti u ovoj svakodnevnici, ali na kraju svega verujem da ce najteze pasti sam odlazak jer je planiran pred praznike tj. do kraja godine.
Sigurno da mi sa 23 godine odlazak na brod predstavlja ultra mega giga veliki korak jer u zivotu nisam ni imao priliku da vidim more(okean), niti inostranstvo, i sve je to povezano sa strahom od nepoznatog. Resio sam definitivno da idem jer je sad prilika a verujem da ce i majci i bratu biti mnogo lakse kad vide da sam koliko toliko postao samostalan i da sam preuzeo veliku odgovornost.
Jos jednom nadam se da ce biti sve kako treba jer imam zelju da radim,ucim,putujem, ali i zaradim.  :plovim:

Offline CEO

  • Administrator
  • Registered
  • *
  • Posts: 9941
  • Chief Executive Officer
    • View Profile
  • Country: Croatia
Re: Tema za familiju i prijatelje pomoraca
« Reply #83 on: 07/October/2010 »
@figaro

samo naprijed, u najgorem slučaju ćeš zaraditi dovoljno da možeš kod kuće komotnije tražiti posao.
Odavno ne plovim. Sve odgovore pronađite na forumu.
http://youtu.be/gABS8a4wm9o (door=forum, ja Morpheus ti Neo)

Offline Nataly

  • Registered
  • *
  • Posts: 8
    • View Profile
Re: Tema za familiju i prijatelje pomoraca
« Reply #84 on: 22/October/2010 »
Nisam bas bila sigurna gde bih trebalo da postavim ovo, ali evo ovde mislim da ce biti najbezbolnije da ne bih odmah na samom pocetku pisanja od Šefa zaradila  :ban:. Primetila sam da ima laku ruku.  :)

Uglavnom, danas u 13.00 moj sin (TribalKing - koji je isto clan foruma) je iz Beograda poleteo za Minhen, a u 15.55 za Boston. Koliko vidim na Flight Tracking-u, ostalo mu je jos manje od dva sata leta. Nadam se da ce uspeti da se javi kada se smesti u hotel.

Sa njim je danas otisao jos jedan momak, idu na isti brod, tako da naravno putuju zajedno. Vec su pisali o tome na forumu. On je dobio posao Accommodation Attendant, nick mu je Telep_26, Princess Cruises im je cak rezervisao i mesta da budu jedan do drugog u avionu.

Nadam se da ce se dobro snaci i uspeti da pregura prvi ugovor, ponarocito prve 2-3 nedelje.

Naravno bilo je plakanja, nije mogla mama da izdrzi  :(, ali prezivece se.
Kada bude nekih novosti, ako sin ne bude mogao da pise, eto mene sa vestima.
 :uzdravlje:

Offline CEO

  • Administrator
  • Registered
  • *
  • Posts: 9941
  • Chief Executive Officer
    • View Profile
  • Country: Croatia
Re: Tema za familiju i prijatelje pomoraca
« Reply #85 on: 22/October/2010 »
Nisam bas bila sigurna gde bih trebalo da postavim ovo, ali evo ovde mislim da ce biti najbezbolnije da ne bih odmah na samom pocetku pisanja od Šefa zaradila  :ban:. Primetila sam da ima laku ruku.  :)


Nemoj da brines, ne dajem mamama ban. +U+
Dobro si rekla, prve 2 nedjelje su teske, a onda se covjek privikne.
Velike su promjene tempa, isprekidani san, nepoznata okolina, rad Subotom i Nedjeljom, drugi jezik,... pa jos predavanja i drilovi prvi tjedan ... Ali zato ce saznati od cega je napravljen.
Odavno ne plovim. Sve odgovore pronađite na forumu.
http://youtu.be/gABS8a4wm9o (door=forum, ja Morpheus ti Neo)

Offline Nataly

  • Registered
  • *
  • Posts: 8
    • View Profile
Re: Tema za familiju i prijatelje pomoraca
« Reply #86 on: 22/October/2010 »
Nemoj da brines, ne dajem mamama ban. +U+
:haha:
Moram ti priznati Šefe da si ti danas jedina osoba koja me naterala da se bas onako slatko nasmejem. Mada nije jedini put, stvarno me neki tvoji komentari nasmeju, i to do suza.

Ali ipak cu da pripazim, da ne bih bila izuzetak od pravila. :)

Offline mama

  • Registered
  • *
  • Posts: 18
    • View Profile
Re: Tema za familiju i prijatelje pomoraca
« Reply #87 on: 05/November/2010 »
Pozdrav za Šefa foruma, za Nataly i za sve mame i decu na ovom forumu! Nadam se da i ova uskustva iz ugla mama mogu da doprinesu vašim dilemama u vezi sa poslom na kruzeru.

Iskreno da vam kažem nije lako ovh prvih nedelju dana. Po povratku sa aerodroma u petak pootvarala sam mnoge adrese na internetu. Pronašla sam čak i kamere, koje gledaju na luke i gledala sam kako ćerkin kruz isplovljava iz LA. Pošto je tokom vikenda bila u hotelu u Majamiju čule smo se oba dana preko skajpa, poruke joj stižu kada uključi telefon na brodu, a javila mi se sa broda drugog dana putovanja. Bilo mi je mnogo lakše kada sam joj čula glas, jer svaka majka poznaje svoje dete i skroz mi je dobro zvučala. Tugovala sam i bila izgubljena prva četiri dana, a onda sam rešila da se trgnem i najviše zbog toga što ona ne voli kako sama kaže "njanjave" mame počela da funkcionišem. Još uvek to teško ide, kuća nam je prazna bez nje, ali radujem se svakoj poruci i svakom telefonskom pozivu, dok joj mladja sestra svako veče preko FB piše šta se ovde dešava.

Teško jeste, ali sve mame glavu gore, deca su nam veoma hrabra i pitam se da li bih ja imala dovoljno hrabrosti da sam u njenim godinama da se upuustim u takvu avanturu! Ovaj forum je ujedno i način da pomognemo drugim roditeljima, koji sigurno prolaze kroz iste brige kao i mi. Zato još jednom sve pohvale Šefu foruma, koji je osmislio jednu ovakvu korisnu stvar!

Offline Majst0r

  • Cruise Ship Veteran
  • Registered
  • *
  • Posts: 578
  • O RLY?
    • View Profile
Re: Tema za familiju i prijatelje pomoraca
« Reply #88 on: 05/November/2010 »
...Zato još jednom sve pohvale Šefu foruma, koji je osmislio jednu ovakvu korisnu stvar!

Altruizam je predivna stvar. :D
I don't accept private messages! You have been warned. Send at your own risk.

Offline CEO

  • Administrator
  • Registered
  • *
  • Posts: 9941
  • Chief Executive Officer
    • View Profile
  • Country: Croatia
Re: Tema za familiju i prijatelje pomoraca
« Reply #89 on: 05/November/2010 »
Altruizam je predivna stvar. :D

yes it is, now kneel subjects ...
Odavno ne plovim. Sve odgovore pronađite na forumu.
http://youtu.be/gABS8a4wm9o (door=forum, ja Morpheus ti Neo)