Author Topic: Tema za familiju i prijatelje pomoraca  (Read 64882 times)

0 Members and 1 Guest are viewing this topic.

Offline Majst0r

  • Cruise Ship Veteran
  • Registered
  • *
  • Posts: 578
  • O RLY?
    • View Profile
Re: Tema za familiju i prijatelje pomoraca
« Reply #90 on: 05/November/2010 »
yes it is, now kneel subjects ...

 =""  =""  =""  =""  =""
 =""  =""  =""  =""  =""
 =""  =""  =""  =""  =""
I don't accept private messages! You have been warned. Send at your own risk.

Offline Kirry

  • Cruise Ship Veteran
  • Registered
  • *
  • Posts: 150
    • View Profile
Re: Tema za familiju i prijatelje pomoraca
« Reply #91 on: 05/December/2010 »
Lijep pozdrav

Imam dva pitanja za Šefa:
1) Moj zaručnik radi od 6.11.2010. na Carnival Libertyu. Ovo mu je prvi ugovor. Zanima me da li Vam je poznato da li on može već u prvom ugovoru koristiti popust za obitelj?
2) Budući da nam ova odvojenost pada preteško ( sve što je dosada zaradio potrošio je na komunikaciju samnom ) pa sam se ja isto odlučila prijaviti. Već sam poslala podatke A Priori Agenciji. Po zanimanju sam dipl. učitelj s pojačanim predmetom informatika. Također uz to radim kao suradnik Socijalne skrbi kao Voditelj pojačane brige i nadzora i Voditelj nadzora nad izvršavanjem roditeljske skrbi, ali  prijavila sam se kao asst. waiter jer su mi rekli da to zanimanje najviše traže na svim brodovima . Iskustva kao konobar također imam jako puno oko deset godina i mogu dobiti odlične preporuke. Engleski jezik jako dobro znam. Ono što me najviše zanima je to da mi je Suzana rekla da ako prođem da će tražiti da me stavi na Carnival Liberty da zaručnik i ja budemo zajedno. Da li Vi znate iz svog iskustva da li je to moguće da nas dvoje budemo skupa? Zaručnik mi je rekao da nakon prvog ugovara mijenjaju brod. Da li postoji ikakav način da nas dvoje budemo zajedno i da nas ne rastavljaju.

Unaprijed zahvaljujem se na odgovorima

Offline ayrtonsenna

  • Registered
  • *
  • Posts: 167
    • View Profile
Re: Tema za familiju i prijatelje pomoraca
« Reply #92 on: 05/December/2010 »
@ Marijana Kauka

Na forumu ima par tema vezanih za rad na brodu u paru, tj. odlazak udvoje! Evo za pocetak kreni od ove dve:

"Udvoje na brod (cura i dečko) ... zajedno smo jači ..."

http://www.inozemstvo-posao.com/smf_1-1-2_install/index.php?topic=305.0
i
djevojka i dečko na istom brodu + potvrda o nekažnjavanju ???? 
http://www.inozemstvo-posao.com/smf_1-1-2_install/index.php?topic=1243.0

“Go ahead, make my day”

Offline Ikarus

  • Cruise Ship Veteran
  • Registered
  • *
  • Posts: 201
    • View Profile
Re: Tema za familiju i prijatelje pomoraca
« Reply #93 on: 05/December/2010 »
Lijep pozdrav

Imam dva pitanja za Šefa:
1) Moj zaručnik radi od 6.11.2010. na Carnival Libertyu. Ovo mu je prvi ugovor. Zanima me da li Vam je poznato da li on može već u prvom ugovoru koristiti popust za obitelj?
2) Budući da nam ova odvojenost pada preteško ( sve što je dosada zaradio potrošio je na komunikaciju samnom ) pa sam se ja isto odlučila prijaviti. Već sam poslala podatke A Priori Agenciji. Po zanimanju sam dipl. učitelj s pojačanim predmetom informatika. Također uz to radim kao suradnik Socijalne skrbi kao Voditelj pojačane brige i nadzora i Voditelj nadzora nad izvršavanjem roditeljske skrbi, ali  prijavila sam se kao asst. waiter jer su mi rekli da to zanimanje najviše traže na svim brodovima . Iskustva kao konobar također imam jako puno oko deset godina i mogu dobiti odlične preporuke. Engleski jezik jako dobro znam. Ono što me najviše zanima je to da mi je Suzana rekla da ako prođem da će tražiti da me stavi na Carnival Liberty da zaručnik i ja budemo zajedno. Da li Vi znate iz svog iskustva da li je to moguće da nas dvoje budemo skupa? Zaručnik mi je rekao da nakon prvog ugovara mijenjaju brod. Da li postoji ikakav način da nas dvoje budemo zajedno i da nas ne rastavljaju.

Unaprijed zahvaljujem se na odgovorima

Evo da se nadovezem,
mislim da je prvi ugovor jako tesko ista traziti ( mozda Suzana moze to rijesiti ? ) jer ste novi za kompaniju i nije bas da mozete postavljati uvjete.
Ali poslije prvog ugovora, kad vide da ste dobri radnici, i jos bolje kad im predocite papire da ste zaruceni ( da ste ozenjeni bi bilo jos lakse ) onda mozete traziti isti brod i istu kabinu...
Po tvojem CV mislim da bi bila idealna za rad s djecom tj, Youth Cancelor - ako ne direktno, mozda onda nakon cross traininga za drugi ugovor ?

Online CEO

  • Administrator
  • Registered
  • *
  • Posts: 9941
  • Chief Executive Officer
    • View Profile
  • Country: Croatia
Re: Tema za familiju i prijatelje pomoraca
« Reply #94 on: 05/December/2010 »
@ Marijana Kauka

Skoro sve vezano za tu temu sam napisao, evo senna zna forum napamet pa ti je skrenuo pažnju.

Prilično je važno znati na koji posao ti je zaručnik otišao. O tome ovisi kada i ako bi te mogao zvati u posjetu.

Nikako nemoj žuriti u tu priču, pogotovo ako te hvata depra. Mjesec dana nije dovoljno vremena za ocijeniti situaciju.

Ako se pak odlučiš otići po svaku cijenu, znaj da je moguće da poslije nekog vremena uđete u šemu i zajedno živite, radite i idete na odmor, ali prvo moraš biti sigurna da to želiš. Taj životni stil (lifestyle) na brodu je nešto sa čime se nisi ni izdaleka upoznala.



At the center of your being you have the answer; you know who you are and you know what you want.
Lao Tzu
Odavno ne plovim. Sve odgovore pronađite na forumu.
http://youtu.be/gABS8a4wm9o (door=forum, ja Morpheus ti Neo)

Offline Kirry

  • Cruise Ship Veteran
  • Registered
  • *
  • Posts: 150
    • View Profile
Re: Tema za familiju i prijatelje pomoraca
« Reply #95 on: 05/December/2010 »
Hvala vam puno na odgovorima.

Izgleda da se sve svodi na sreću i dobro raspoloženje onih koji raspoređuju tko gdje ide.
Nadam se da ću biti takve sreće da nas stave na isti brod.

Moj zaručnik radi kao asst. waiter na Carnival Libertyu, pa sam se zato i ja prijavila kao asst. waiter jer je Suzana rekla da tako imamo više šanse da budemo zajedno. Isprva sam se mislila prijaviti za Youth Cancelor, jer to radim i imam iskustva i diplomu za to, ali kako je to malo traženo mjesto onda me strah da me ne šiknu na neki deseti brod, npr. na Aljasku :)
 Ako odem i budemo na istom brodu onda bi nakon prvog ugovora tražila promjenu radnog mjesta, ali ako bi to značilo da bi nas rastavilo onda bi  ostala na mjestu kojem jesam.

A Šefe depra pere i njega i mene. Pogotovo njega jer si sad sam mora prati i peglati :)
 Danas je točno mjesec dana kako je otišao, a čini mi se da je već prošla godina dana. Znam da je to velika odluka, ali ja se povodim onom izrekom: - BOLJE ŽALITI ZA ONIME ŠTO SI UČINIO NEGO ZA ONIM ŠTO NISI. Iskustava na teškom radnom mjestu i fizički i psihički imam ( ne znam da li da kažem na moju sreću ili žalost ). Već godinama radim kao učitelj ujutro, popodne kao Voditelj nadzora i dajem instrukcije, a navečer radim u restoranu. Tako da sam ispraksana da standarno ne znam gdje mi je glava a gdje mi je rep :)  

Pitanje za Ikarusa - nije mi jasno kako mogu predočiti papire da smo zaručeni? Pogotovo sad kad je on na brodu.

Lijep pozdrav

P.S Da li ste i vi bili ovako živčani kad ste odlučili da idete ?

Offline Ikarus

  • Cruise Ship Veteran
  • Registered
  • *
  • Posts: 201
    • View Profile
Re: Tema za familiju i prijatelje pomoraca
« Reply #96 on: 06/December/2010 »

Pitanje za Ikarusa - nije mi jasno kako mogu predočiti papire da smo zaručeni? Pogotovo sad kad je on na brodu.


P.S Da li ste i vi bili ovako živčani kad ste odlučili da idete ?

Pa ne znam da li se mogu zaruke staviti na papir pa ovjeriti kode javnog biljeznika i onda prevesti ?
Ali definitivno ako ste ozenjeni, to znam sigurno jer na NCLu postoji oficijalni formular koji ozenjeni koji skupa rade popunjavaju da ih se stavi na isti brod i istu kabinu. Moraju priloziti i dokaze o braku.
Nemoj sad misliti da te tjeram na brak, ono samo zbog papira... ;)
Ukoliko krenes, nemoj odustati od YC - to ti je dobra pozicija i bit ce ti lakse !

Da zivcan...nisam spavao par dana od nemira...a prva dva puta su me zvali na prepad, znaci spremaj stvari i ides za 2 dana, da vidis panike...

" Everything will be okay in the end.

If it's not okay
it's not the end. "

Offline Kirry

  • Cruise Ship Veteran
  • Registered
  • *
  • Posts: 150
    • View Profile
Re: Tema za familiju i prijatelje pomoraca
« Reply #97 on: 06/December/2010 »

Maloprije mi Suzi javila da je testiranje za engleski jezik u sljedeći ponedjeljak. Već sad su mi se počele tresti ruke. A kad tamo dođem budući da znam sebe imati ću živčani slom. Trema i ja ne idemo nikako skupa. Imala sam toliko gafova u životu zbog treme, pa da vam dočaram u koliko je toj mjeri reći ću vam samo da sam na odbrani mature pala sa stolice i umjesto da kažem da je sida patološko stanje rekla sam je sida patološko " s**** ".

Pozdrav

Offline Dan

  • Cruise Ship Veteran
  • Registered
  • *
  • Posts: 354
    • View Profile
Re: Tema za familiju i prijatelje pomoraca
« Reply #98 on: 06/December/2010 »
Maloprije mi Suzi javila da je testiranje za engleski jezik u sljedeći ponedjeljak. Već sad su mi se počele tresti ruke. A kad tamo dođem budući da znam sebe imati ću živčani slom. Trema i ja ne idemo nikako skupa. Imala sam toliko gafova u životu zbog treme, pa da vam dočaram u koliko je toj mjeri reći ću vam samo da sam na odbrani mature pala sa stolice i umjesto da kažem da je sida patološko stanje rekla sam je sida patološko " s**** ".

Pozdrav

Bez straha
 
Suzi je  jako pristupacna i bit ce ti to sve jednostavno. Pretpostavljam da moras napraviti marlins test i ovdje ispod ti je  link na test (free verzija) za cruise crew no pitanja  su vise manje  vrlo slicna.
Test je jednostavan i opusten.

Link na marlins za cruise staff: http://goo.gl/G37Hz
ča je  život vengo fantažija

Offline miomit

  • Cruise Ship Veteran
  • Registered
  • *
  • Posts: 166
    • View Profile
Re: Tema za familiju i prijatelje pomoraca
« Reply #99 on: 06/December/2010 »
...umjesto da kažem da je sida patološko stanje rekla sam je sida patološko " s**** "...
Izvinjavam se, znam da nije mesto za to, ali nisam mogao da odolim...
[yt=425,350]http://www.youtube.com/watch?v=hivAiXuv4sU[/yt]
Inace, potpuno te razumem! I ja sam zesci tremaros  :rolleyes:

Offline Kirry

  • Cruise Ship Veteran
  • Registered
  • *
  • Posts: 150
    • View Profile
Re: Tema za familiju i prijatelje pomoraca
« Reply #100 on: 06/December/2010 »
Tu free verziju sam već milijun puta riješila tako da  i pitanja i odgovore znam napamet :)

Sad mi je lakše kad znam da nisam jedina takva koja zamjenjuje stanje za s**** :)

Nadam se da se neću tamo izblamirati. Moj zaručnik kad je išao na razgovor mi je rekao da je od treme ( jer ne zna dobro engleski a taj tip je dosta ispitivao) odmah na početku izvalio Welcome to Slovenia ( iako smo mi iz Hrvatske, al razgovor je bio u Sloveniji ) i odmah bez da ovaj išta kaže , pitao je tipa kako je i nećete vjerovati ovaj ga pustio.

Offline Dario Zg

  • Cruise Ship Veteran
  • Registered
  • *
  • Posts: 114
    • View Profile
Re: Tema za familiju i prijatelje pomoraca
« Reply #101 on: 06/December/2010 »
Tu free verziju sam već milijun puta riješila tako da  i pitanja i odgovore znam napamet :)

Sad mi je lakše kad znam da nisam jedina takva koja zamjenjuje stanje za s**** :)

Nadam se da se neću tamo izblamirati. Moj zaručnik kad je išao na razgovor mi je rekao da je od treme ( jer ne zna dobro engleski a taj tip je dosta ispitivao) odmah na početku izvalio Welcome to Slovenia ( iako smo mi iz Hrvatske, al razgovor je bio u Sloveniji ) i odmah bez da ovaj išta kaže , pitao je tipa kako je i nećete vjerovati ovaj ga pustio.

sam leđero...ja doma sam sa sobom spikam engleski ko veliki,došo na int. nisam znao spojit jednu cijelu rečenicu,al je ovaj vidio da kužim,kratko popričali i to je to
a što se testa tiče ja to gledam ovako : ako na njemu nisam mogo dobit prolaznih 70% ni ne zaslužujem ić radit ni na brod ni na eng. govorno područje...označiti ruku nogu,naočale i sl,ili poredati riječi po redu ne bi trebao biti problem nikome  tko gleda američke filmove,koristi se internetom i sl...
u krivoj smo temi,sory šefe...alo Marijana sretno,sve će bit savršeno :uzdravlje:
Očekivati od svijeta pošten odnos prema tebi jer si pošten, jest kao očekivati kako te bik neće napasti jer si vegetarijanac

Offline NinaDjerlek

  • Registered
  • *
  • Posts: 45
    • View Profile
Re: Tema za familiju i prijatelje pomoraca
« Reply #102 on: 05/June/2011 »
Da malo osvježimo ovu temu  :moli:
Mm i ja smo se odlučili na taj korak iako znamo da će biti teško a pogotovo ako ne uspijemo otići na isti brod. Imamo dvoje dječice zbog kojih ja već plačem iako nismo ni konkurisali kako treba...

Ali kad pogledate sa druge strane - one sa zaradom - onda je to druga priča. Kako sam čitala, radi se svaki dan po bar 12 sati i tako cijelo vrijeme ugovora da se ni nema nekog "vremena" za muvanje, lova je puuuuno bolja nego recimo u BiH, eh sad kad u vašu kalkulaciju to ubacite onda se isplati otići i nadati naj boljem.

Kako je to kad neko radi u Sloveniji ili negdje drugo u EU? Takvih ima dosta ovdje! On/ona je sam/a u velegradu,ako radi 8 sati dnevno i ima slobodan vikend, mislim da je onda veća šansa za prevaru (ako mu /joj je do toga). A ako će te varati onda to može i kod kuće, jel da?
Ja milsim da ćemo mi za vrijeme na brodu samo milsiti o djeci i našem cilju o boljem životu a ne o  :-*
Budimo iskreni ima i pomagala za rješavanje "napetosti"  :haha:

Wish you all the best!!!

Offline nova

  • Registered
  • *
  • Posts: 26
    • View Profile
Re: Tema za familiju i prijatelje pomoraca
« Reply #103 on: 09/October/2011 »
Nije me dugo bilo na forumu... Ali nisam ja otišla na brod već vrlo dobar prijatelj. Radi na Carnivalu nekoliko mjeseci. Htjela bih mu poslati neki sitni poklon za rođendan. Da li je to moguće? Inače, brod svakih 5 - 8 dana pristaje u Miami.

Online CEO

  • Administrator
  • Registered
  • *
  • Posts: 9941
  • Chief Executive Officer
    • View Profile
  • Country: Croatia
Re: Tema za familiju i prijatelje pomoraca
« Reply #104 on: 09/October/2011 »
Nije me dugo bilo na forumu... Ali nisam ja otišla na brod već vrlo dobar prijatelj. Radi na Carnivalu nekoliko mjeseci. Htjela bih mu poslati neki sitni poklon za rođendan. Da li je to moguće? Inače, brod svakih 5 - 8 dana pristaje u Miami.

Moguće je. Reci neka ti mejla svoju adresu dok je u US portu. Može ju dobiti u crew office-u.
Odavno ne plovim. Sve odgovore pronađite na forumu.
http://youtu.be/gABS8a4wm9o (door=forum, ja Morpheus ti Neo)