Author Topic: Oceania Cruises, bar waiter life  (Read 5776 times)

0 Members and 1 Guest are viewing this topic.

Offline executioner28

  • Cruise Ship Veteran
  • Registered
  • *
  • Posts: 142
    • View Profile
Oceania Cruises, bar waiter life
« on: 26/March/2011 »
Pozdrav svima, sa Insignie.

Plovimo prema Barceloni, radimo famozni crossing over.
Kako je? Pa lako nije, puno se radi, dani su dugi, a para je malo. Radim kao bar waiter i evo me vec mjesec dana sam na ovome brodu. Idemo u Europu u kojoj se nadam, da ce biti lakse, svaki dan je port day, pa ce ljudi izbivati sa broda vise nego su do sad, barem mi tako vele svi. Rekao sam da je para malo, ponajvise sad jer ovaj kruz je najjeftiniji, pa nasi dragi gosti najcesce narucuju diet coke i water, sto je naravno besplatno. Radni dan mi je ovakav, od 9-12, od 15-19, od 20.45-23. Okvirno je ovo radno vrijeme, jer se nekad malo produzuje. A sad cu krenuti u rotaciju pa ce se i ovo radno vrijeme promijeniti. Moram napomenuti da ovdje nema bar collegea nego te odmah bace u vatru. Srecom ima nasih, cak je i head bartender Hrvat, koji mi maksimalno pomaze i brine o meni. Ima 3 sommeliera iz HR, jedan iz Srbije, jedan bartender iz Bosne, dvije u housekeepingu iz Srbije. Safety officer je takoder nas covjek. Nema ljepseg nego se naci  s tim ljudima i popricat malo. Odmah mi je lakse.
Puno toga treba nauciti, jer nikad nisam radio u baru, ali ima puno takvih ovdje u drugim departmentima. Internet je 200min za 20 dolara, Word se moze korisiti samo ako si ulogiran, pa zato slabo pisem.
Ne moram ni spominjati da je intenet jako spor. Imaju i kartice za zvat doma, 10 dolara je 30 minuta razgovora sa HR. Hrana je blago receno, losa, ali mora se jesti nesto.
Crew bar radi punom parom, svaki dan neki party, pa tko voli... ima i teretana, ali nju jos nisam koristio. Gosti su vecinom ok i ne prave probleme, moze pasti i koji dolar, ali to se ne dogada cesto. Ili treba imati odredenu taktiku, ne znam. Pushinga ako i ima onda ga ima strasno malo, mozda zato sto je ovo mali brod. Prva 3 tjedna bila su mi najgora, ali sad je malo bolje, stvarno vas nitko ne moze pripremiti za ovo. Probat cu izgurati ovaj ugovor, a onda cemo vidjeti. Mogu samo reci da je u kruz po Brazilu i juznoj Americi opcenito, najgori, najzahtijavniji, i stoga Europe, here we come!

Pozdrav svima, probat cu se javiti jos koji put, ali ako se to ne desi uskoro, nemojte zamjeriti...

Offline Marci

  • Registered
  • *
  • Posts: 37
    • View Profile
Re: Oceania Cruises, bar waiter life
« Reply #1 on: 26/March/2011 »
sretno i mirno more   :D

Offline CEO

  • Administrator
  • Registered
  • *
  • Posts: 9941
  • Chief Executive Officer
    • View Profile
  • Country: Croatia
Re: Oceania Cruises, bar waiter life
« Reply #2 on: 27/March/2011 »
Drži se  :pop:
Odavno ne plovim. Sve odgovore pronađite na forumu.
http://youtu.be/gABS8a4wm9o (door=forum, ja Morpheus ti Neo)

Offline executioner28

  • Cruise Ship Veteran
  • Registered
  • *
  • Posts: 142
    • View Profile
Re: Oceania Cruises, bar waiter life
« Reply #3 on: 09/August/2011 »
evo izdržalo se, prvi je gotov  :run:

Šefe, kroz par dana bude i review... pozdrav svima

Offline CEO

  • Administrator
  • Registered
  • *
  • Posts: 9941
  • Chief Executive Officer
    • View Profile
  • Country: Croatia
Re: Oceania Cruises, bar waiter life
« Reply #4 on: 09/August/2011 »
super  :yeah:
Odavno ne plovim. Sve odgovore pronađite na forumu.
http://youtu.be/gABS8a4wm9o (door=forum, ja Morpheus ti Neo)

Offline executioner28

  • Cruise Ship Veteran
  • Registered
  • *
  • Posts: 142
    • View Profile
Re: Oceania Cruises, bar waiter life
« Reply #5 on: 27/June/2012 »
Evo mene natrag nakon drugog ugovora. Ovaj ugovor sam zaista proputovao puno. Ukrcaj u Ateni na Nauticu, pa za Dubai, Cape Town, Singapore, Indija, Hong Kong, Shanghai, Beijing pa sve natrag u Europu. Stvarno sam sretan sto sam sve ovo vidio i dozivio. :)

Odradio sam i cross training za recepciju pa se nadam da bude nesto od svega toga slijedeci ugovor. Jedina novina je da su uveli "Beverage packages" iliti "pijte sto i koliko zelite" tako da je zarada nesto manja nego je bila. Nije da svi gosti imaju te kartice, ali broj se povecava, sve dok kompanija jednom ne odluci prijeci na all inclusive. A onda ce place biti fiksne i male.


Sad na odmoru, a 7.8. Amsterdam, Nautica.

Pozdrav svima


Offline leptirica_26

  • Cruise Ship Veteran
  • Registered
  • *
  • Posts: 99
    • View Profile
  • Company: Carnival,Seabourn,Crystal,Oceania,G&P
  • Job Title: Stewardess
Re: Oceania Cruises, bar waiter life
« Reply #6 on: 27/June/2012 »
Kolika ti je placa ako nije tajna ?  :pop:

Offline executioner28

  • Cruise Ship Veteran
  • Registered
  • *
  • Posts: 142
    • View Profile
Re: Oceania Cruises, bar waiter life
« Reply #7 on: 28/June/2012 »
18% od onoga što prodaš, nema salary... dakle može biti samo $1500, a može i do $3000.