Author Topic: Sommelier traži novu kompaniju...  (Read 1959 times)

0 Members and 1 Guest are viewing this topic.

Offline executioner28

  • Cruise Ship Veteran
  • Registered
  • *
  • Posts: 142
    • View Profile
Sommelier traži novu kompaniju...
« on: 20/January/2014 »
Oceania Cruises - završio 2 ugovor kao sommelier (došao doma prije 3 dana), počeo kao bar waiter 2 ugovora pa onda promocija.
Uglavnom, kompanija nije što je bila prije 3 godine, pa sam odlučio potražiti sreću negdje drugdje.
EP mi je odmah (začudo) ponudio da odem na Celebrity (očito je hitno), ali želim prvo čuti što vi mislite, ima li ljudi na RCCL, Cunardu i ostalim kompanijama koji bi mogli odgovoriti na konkretna pitanja?

zahvaljujem

Offline iggypop

  • Registered
  • *
  • Posts: 115
    • View Profile
Re: Sommelier traži novu kompaniju...
« Reply #1 on: 20/January/2014 »
Ja nisam još uvek otišao na brod pa ti dajem informaciju iz druge ruke od prijatelja sommeliera koji već 2. ugovor radi an Celebrity.
Uglavnom, njemu je tamo izuzetno  dobro i što se tiče i zarade i organizacije posla....Uzima lovu kao waiter ili čak i više (redovno prebacuje $4000, nekad prebaci i preko $5000) a mnogo manje se cima i opterećuje.
Sve u svemu kad bi meni neko tako brzo ponudio da odem na Celebrity kao sommelier, ne bih razmišljao ni trena.
Nego, ako nije tajna - koliko si ti zarađivao na Oceania Cruises kao sommelier i šta te je nateralo da daš otkaz ?
"...jutro na obali
kao ti i ja
napusteni brodovi
plivaju lijeno
rastocene olupine
kao ti i ja..." - Branimir Johnny Štulić

Offline executioner28

  • Cruise Ship Veteran
  • Registered
  • *
  • Posts: 142
    • View Profile
Re: Sommelier traži novu kompaniju...
« Reply #2 on: 20/January/2014 »
Nisam dao otkaz, imam ja LOE za svoj 5 ugovor. Ali dosadila mi Oceania, management je loš, radiš puno toga što nisi plaćen. Zarada je oko $2500. Jednostavno želim probati nešto drugo. Jel me možeš staviti u kontakt s tim drugom? Najradije bih osobno kontaktirao i pitao konkretne stvari.

Što se tiče brzog odlaska, tek sam došao doma nakon 7 mjeseci, a i ne žuri mi se natrag. Zato i želim sve proučiti i onda odlučiti na koju kompaniju da odem.

Offline iggypop

  • Registered
  • *
  • Posts: 115
    • View Profile
Re: Sommelier traži novu kompaniju...
« Reply #3 on: 20/January/2014 »
@ executioner28

Imaš privatnu poruku od mene.
"...jutro na obali
kao ti i ja
napusteni brodovi
plivaju lijeno
rastocene olupine
kao ti i ja..." - Branimir Johnny Štulić

Offline executioner28

  • Cruise Ship Veteran
  • Registered
  • *
  • Posts: 142
    • View Profile
Re: Sommelier traži novu kompaniju...
« Reply #4 on: 19/February/2014 »
Ima li nekog da je na Crystalu, Seabournu, Cunardu?