Posao na Brodu > Pomorska Knjižica ~ Matrikula ~ Seaman's Book

Pomorske knjižice u Srbiji

(1/5) > >>

slobabob:

--- Quote from: Šef Foruma on 11/September/2010 ---Mogu posvjedočiti da Crew Office i bez traženja izdaje na završetku svakoga ugovora tzv. Certificate of Discharge, na kojem jasno piše koliko ste dugo bili na brodu, pečatirano i ovjereno kapetanovim potpisom. Ako imate matrikulu, ispunit će ju po zakonu.
U mojem slučaju, ja nisam nikada vadio matrikulu pa ti dokumenti vrijede sami za sebe, a svima koji se uskoro ukrcavaju, predlažem da se drže zakona i traže izdavanje pomorske knjižice ili matrikule. Vremena se mijenjaju, i ta knjižica sve više vrijedi, kao svojevrsni pomorski pasoš, dokaz statusa.
Pošto ćete brod svaki puta po završetku ugovora napuštati u euforiji, i sa hrpom ostalih papira, taj certifikat ili pečat u matrikuli vrijedi prekontrolirati.

--- End quote ---

Imas li predstavu kako to funkcionise u srbiji?
Drugaciji su zahtevi Hrvatske. Sta je sa srbijom.
kako sam razumeo pre odlaska na brod hrvatski drzavljani polazu nesto cini mi se za pomorsku knjizicu.

ayrtonsenna:
U Srbiji nije potrebna nikakva pomorska knjizica, nikakva polaganja, niti sam cuo da ce rad na brodu i odgovarajuci staz, itd....uskoro biti zakonom regluisani! Od likova koje znam iz Srbije a koji su isli na kruzere, niko nije prijavio da mu je trebalo nesto slicno od dokumenata kao u Hrvatskoj.

pcmac:
Meni su iz Safe Cruise poslali da potpisem i vratim sa slikom Application for a Bermuda Seaman's discharge book, sto sam davno uradio.
E sada mene nesto zanima :)
Da li ova knjizica ima ikakve veze sa pomorskim knjizicama u Srbiji?
I kakvo je stanje, tj obaveze nas moreplovaca sto se tice penzionog (i ostalih obaveza prema drzavi) u Srbiji?

ayrtonsenna:
Ja sam bas pitao lika iz Kouzona kakva su pravila u vezi penzionog osiguranja, i on mi je rekao da niti mi brodska kompanija uplacuje penziju, niti drzava Srbija zahteva bilo kakvu regulativu ako ides na brod, niti kouzon kao agencija trazi neki dokument poput "Seaman's discharge book" .

Ako hocu penziju, jedini nacin je da pristupim privatnom penzionom fondu i sam uplacujem penziju od zarade na kruzeru.

Mozda u Safe Cruise-u tvrde drukcije, nemam pojma ""]] -()-. Ja sam sa Kouzonom razgovarao pre par meseci, mozda se nesto promenilo u medjuvremenu. I mene zanima ima li nekih novosti na tom polju??

pcmac:

--- Quote from: ayrtonsenna on 11/September/2010 ---
Mozda u Safe Cruise-u tvrde drukcije, nemam pojma ""]] -()-. Ja sam sa Kouzonom razgovarao pre par meseci, mozda se nesto promenilo u medjuvremenu. I mene zanima ima li nekih novosti na tom polju??

--- End quote ---

Meni su rekli da mi treba njihova pomorska zato sto idem u Juznu Ameriku.
Inace, hvala na odgovoru...pretpostavio sam da je tako, al bolje da pitam nego  oT

Navigation

[0] Message Index

[#] Next page

Go to full version