Author Topic: Bar Utility, ili?  (Read 3602 times)

0 Members and 1 Guest are viewing this topic.

Offline Pirates

  • Registered
  • *
  • Posts: 8
    • View Profile
Bar Utility, ili?
« on: 02/March/2012 »
Pozdrav ljudi.

Imam 24 godine, i nemam nazalost dana iskustva za neku od pozicija na brodu, radio sam potpuno drugacije poslove do sada.
Engleski nivo, hmmm... Radio sam online test na sajtu neke skole i tu pise da je moj trenutni nivo Intermediate, a posle toga ide Upper Intermediate.

Kontam da sa solidnim engleskim i bez iskustva najrealnije da konkurisem za poziciju Bar Utility.

Da li je ovo najbolja pozicija za koju mislite da bi trebalo da probam? Citam na forumu da je Bar Department bolji po vecini vas od Restorana.

Inace znam bar 4,5 vlasnika kafica ovde po gradu, sta mislite jel bi imao sanse za neku malo bolju poziciju ako mi oni napisu preporuke, i potrudim se da pre toga naucim nesto o tom poslu, ili je ipak to malo previse za prvi ugovor?

Hvala.

Offline Argonaut

  • Cruise Ship Veteran
  • Registered
  • *
  • Posts: 371
  • Sa svakim djeli sve,tugu ?uvaj za sebe.
    • View Profile
Re: Bar Utility, ili?
« Reply #1 on: 02/March/2012 »
Probaj uvek za više,za Bar Waitera.Ja imam 22 godine,Engleski cenim da znam vrlo dobro,na zvaničnom testu Marlins sam imao 90% tačnih odgovora,doneo preporuke iz lokala gde sam radio sve,predložili mi poziciju Bar utility ja prihvatio i na FI prošao za istu.Jedina uteha je što Bar utility ne čeka koliko i Bar waiter za ukrcaj,tj. putuje mnogo brže.
Dobiće te razglednicu iz Afričke zemlje Safari,zbogom žohari . . .

Offline Pirates

  • Registered
  • *
  • Posts: 8
    • View Profile
Re: Bar Utility, ili?
« Reply #2 on: 02/March/2012 »
Pa eto ti znas dobro engleski i jos imas i nekog iskustva pa opet si otisao za Bar Utility, tako da mislim da nije realno da ja trazim vecu poziciju od te, s obzirom da ja nemam ni dan iskustva.

Offline The_Bartender

  • Cruise Ship Veteran
  • Registered
  • *
  • Posts: 404
    • View Profile
Re: Bar Utility, ili?
« Reply #3 on: 02/March/2012 »
Pa eto ti znas dobro engleski i jos imas i nekog iskustva pa opet si otisao za Bar Utility, tako da mislim da nije realno da ja trazim vecu poziciju od te, s obzirom da ja nemam ni dan iskustva.

CV - Iskustvo ti se svakako u većini slučajeva "uljepša" po preporuci agencije... Ti moraš prvo njima dokazati da mozes na tu poziciju, i onda na glavnom razgovoru isto to ponoviti predstvanicima kompanije, što znači da ukoliko si spreman da naučiš i odbraniš svoj CV, onda apliciraj za Bar Waitera, u najgorem slučaju će ti ponuditi utility.

Ali moj prijedlog je svakako da negje odradiš bar mjesec-dva konobarskog posla, jer možeš imati problem ako dođeš na brod i nemaš pojma, ono ne znaš ni tacnu držati...

U svakom slučaju je bolje aplicirati za veću poziciju...

Offline Pirates

  • Registered
  • *
  • Posts: 8
    • View Profile
Re: Bar Utility, ili?
« Reply #4 on: 02/March/2012 »
Iz ovog dokumenta sto sam dobio od Safe Cruise agencije pise sledece:

BAR UTILITY= 650-800$/MONTH (good English, najmanje 1 godina iskustva u ovoj oblasti)

Jel ova navedena cifra sa baksisom ili bez? I koliko ova cifra odgovara stvarnoj zaradi na brodu za ovu poziciju?

Takodje, ovde pise najmanje 1 godina iskustva u ovoj oblasti, pa me zanima jel to stvarno traze za ovu poziciju, ili je to samo preporucljivo, i ukoliko budem aplicirao za ovu poziciju da li mi preporucujete da stavim neko iskustvo u CV, ili mogu i bez toga?

Eh i jos jedno pitanje. Koliko se u prosecku ceka na polazak za Bar Utility preko Safe Cruise agencije? Neka okvirna procena?

@Andrej

Mozda si u pravu sto se tice razmatranja vece pozicije, a sigurno si u pravu da bi u tom slucaju trebao ipak nesto da naucim pre nego sto apliciram za Bar Waitera recimo. No, videcu, mislim da ni Bar Utility nije lose za pocetak. Razmatram jos neke pozicije u drugim department-ima ali cu ta pitanja da postavim na odgovarajucim temama.

Offline Argonaut

  • Cruise Ship Veteran
  • Registered
  • *
  • Posts: 371
  • Sa svakim djeli sve,tugu ?uvaj za sebe.
    • View Profile
Re: Bar Utility, ili?
« Reply #5 on: 02/March/2012 »
Ja vidim da ti hoćeš na tu poziciju jer nemaš iskustva,što je i realno.Ljudi pričaju da možeš na veću poziciju,to je istina ali zavisi od tvoje snalažljivosti i blefiranja i ako sve izblefiraš onda moraš i na brodu ubediti i sebe i ljude oko sebe da si konobar,što zapravo nisi.
Možeš probati,proba je besplatna.
Moraš navesti neko iskustvo godinu il dve ali to ti nebi trebalo predstavljati problem,rekao si da znaš 4/5 vlasnika lokala.
Čekanje, ovako prvo idu Konobarice pa onda Bar Utility pa onda Konobari moguće je čekanje i do godinu dana za konobare,to je zvanična informacija.
Za sve što ti je nejasno,slobodno mi se obrati jer sam većinu tih stvari prošao.
Dobiće te razglednicu iz Afričke zemlje Safari,zbogom žohari . . .

Offline Pirates

  • Registered
  • *
  • Posts: 8
    • View Profile
Re: Bar Utility, ili?
« Reply #6 on: 02/March/2012 »
Hvala.

Da, nabaviti preporuku mi je najmanji problem.

Znaci Bar Utility bi trebalo da ceka manje vremena za ukrcaj, e sad jos kad bi znao otprilike to bi bilo lepo.
I ovo oko plate mi nije bas najjasnije.