Author Topic: Kako je raditi za Image?! vratio se ku?i nakon djelimi?no zavšenog ugovora  (Read 5531 times)

0 Members and 1 Guest are viewing this topic.

Offline Chiza

  • Cruise Ship Veteran
  • Registered
  • *
  • Posts: 21
    • View Profile
Pozdrav svima :)

Naime prije par dana sam se vratio kuci nakon djelimicno zavrsenog ugovora sa Image-om (dobio sam otkaz iako ga nisam htio al mi dopi***le britanke iz crew bara pa sam se malo navikao da idem u gostinjske kabine... a te amerikanke napacene samo hoce mladog mesa... ma nije ni bitno, na greskama se uci)...
Ugovor mi je bio 6 mjeseci ali sam ga produzio jos 2 tako da sam radio za njih oko 7 mjeseci i donosim jedno ne ponovljivo iskustvo...

Vidio sam da dosta pisu o tome kako se ukrcati gdje i sta pa necu o tome... pisem striktno o poslu jer nisam vidio da iko naveo nesto sto sam ja vidio sta se tamo moze uraditi da ti bude bolje...
E sad da li je to zbog toga sto ja uvijek mogu da se vratim kod staraca pa i dalje da mi bude ok ili sta ja sam rizikovao posao kao sto rekoh necu vise tako :)....
Imam 22 godine i na brodu sam samo trosio sve sto sam zaradio odplatio sam dugove sto sam imao ovdje tako da mi i nije bilo lose... naime imao sam srece pa sam vecinu ugovora imao covjeka iz Srbije kao managera koji me nije privilegovao ni u cemu cak sta vise davao mi je da radim barem pola sata duze nego itko na schedule-u kako on kaze "da mi nema ko sta reci" ja sam to prihvatio a za uzvrat me je samo upucivao na smjernice ili ti ga usmjeravao me .... za 4 mjeseca na brodu sam dobio promociju photog 3 sto i nije bas ucestala stvar ja sam samo jednu ribu vidio da je to uradila a izmjenjalo se tih new hire-a a vec u petom sam dobio poziciju assistenta gallery managera to je neko s**** ti si kao nadredjen svim fotografima ne slikas gangway ni embarkation isto si placen al vise vremena provodis u galeriji s time ti je i veci procenat i to ima samo na vecim brodovima (Liberty of the Seas)
Fotografija na tom brodu je bila jedan obicni Mcdonalds gdje vi silite ljude da se slikaju iako oni to ne zele (vise para vise muzike) ili ti ga vise slika vise para.
Gangway je silovanje gostiju koriste taj termin Smudge ja bih to preveo kao "STANI DA SLIKAM" i bam oni dodju vide sliku hoce li je kupiti ili nece. Imam izvjestaje o procentima negdje u torbi al se sjecam da se taj gangway prodavao od 3 do 15 % al ono kad je bas cruise s ljudima koji imaju para... Za Image se radi jako puno dok smo imali 4 i 5 dana cruise radio sam 14 sati svaki dan mjesec i po !!!!!
Ko god aplicira kao fotograf i jos za image nek ima ovo u glavi jer izmisljaju stvari koje ce im donijeti 1700 dolara za koje treba 10 ljudi da glume majmune 2 sata....
Sve bih ja ovo progutao da nije bilo jedne kineskinje koja mi je dusu uzimala... ona je bila assistent tom galery manageru prije mene i ja to dobio i stala rotacija pozicije (inace ova pozicija se mjenja medju seniorima jedne sedmice ovaj druge onaj i tako... no moj gallery manager nije dao da ja idem jer je ladio jaja i bolio ga k* kad ce doci na posao... znao je da ce sve biti uredu a i prodavao sam ko lud "a hocete ovaj fini album dodje sa slikom broda i mapom koja ce vam reci gdje ste bili i plus dobijete moj osmjeh" na tu neku sam foru isao izigravao i***ta al ti ameri to vole pa stopi se s okolinom biti ce ti bolje) tako da sam ja par puta zbog tog balkanskog temperamenta umalo letio prvih mjeseci kuci cak sam i bio kod staff kapetana 2 puta potpisao warning oba... jednom za kineskinju drugi put za pijancenje al ajd sve su mi oprostili al to sa goscom nisu mogli... meni je samo drago sto me na prvoj nisu uhvatili kasnije se ja opustio i dodje kad tad :D

Moja poruka svim novim sto zele i dalje aplicirati za image znaci morate da radite nekad i po 14 sati dnevno e sad da bi vam evaluation bio dobar morate pored toga u slobodno vrijeme ici u Lab i kao uciti masine i programe sto image radi sa njima.... ja sam bio malo vise zagrijan za to pa sam to i radio zato sam i bio promovisan u tako kratkom roku....

Ja cu sad aplicirati za princess jer sam cuo da se tamo ne radi tako puno al me zabrinjava stvar sto sam procitao na jednom od ovih postova na ovom forumu koja kaze da moras imati neko znanje sa konica printerima ne sjecam se oznake ubi me i jos neke stvari s kojima nisam radio.... pa bih molio ako iko zna je li ta aplikacija za princess ista ko za image ili sta ..

Offline NVC

  • Cruise Ship Veteran
  • Registered
  • *
  • Posts: 219
    • View Profile
Re: Kako je raditi za Image ?!
« Reply #1 on: 12/July/2011 »
A koji te djavo terao da se muvas sa goscama? Pa imas medju crew memberima cura da ti vilica otpadne.

Bogme nije apliciranje isto. Dosta su stroziji i po pitanju kvaliteta i po pitanju iskustva. Jbg, Image malo-malo pa neko napusti, da otkaz pa su uvek kratki za jednog ili vise ljudi. U princesu se ljudi dosta duze zadrzavaju a samim tim i mogu da biraju bolje fotografe.

Mislim da ces ti imati grdnih problema zbog tog nezavrsenog ugovora. Princess ne prima ako nisi zavrsio ugovor. Jedino da precutis da si bio na brodu pa da pokusas tako.

btw ja sam mislio da image radi sa Fuji ili kodak printerima, posto znam da imaju ugovor sa njima kao i da imaju otvorenu direktnu telefonsku liniju sa teh. podrskom. MIslim da je fuji printer a kodak hemija ili obrnuto.

Offline Chiza

  • Cruise Ship Veteran
  • Registered
  • *
  • Posts: 21
    • View Profile
Re: Kako je raditi za Image ?!
« Reply #2 on: 12/July/2011 »
Jedino da precutis da si bio na brodu pa da pokusas tako.


Da li oni uopste mogu to provjeriti u kakvim su medjusobnim kontaktima... i onda ako budem isao kao takav sto ti kazes sta da navedem kao iskustvo ... :S

Online CEO

  • Administrator
  • Registered
  • *
  • Posts: 9941
  • Chief Executive Officer
    • View Profile
  • Country: Croatia
ako spomeneš prijašnje brodsko iskustvo, pitat će te za Performance Evaluation ili preporuke.
Odavno ne plovim. Sve odgovore pronađite na forumu.
http://youtu.be/gABS8a4wm9o (door=forum, ja Morpheus ti Neo)

Offline Chiza

  • Cruise Ship Veteran
  • Registered
  • *
  • Posts: 21
    • View Profile
ok znaci to ne pominjem odluceno a gdje je lakse upasti kad uporedite Oceaniu Carnival i Princess ??

Offline Chiza

  • Cruise Ship Veteran
  • Registered
  • *
  • Posts: 21
    • View Profile
Re: Kako je raditi za Image ?!
« Reply #5 on: 12/July/2011 »
A koji te djavo terao da se muvas sa goscama? Pa imas medju crew memberima cura da ti vilica otpadne.

btw ja sam mislio da image radi sa Fuji ili kodak printerima, posto znam da imaju ugovor sa njima kao i da imaju otvorenu direktnu telefonsku liniju sa teh. podrskom. MIslim da je fuji printer a kodak hemija ili obrnuto.

pa bilo je mnogo crew membera s kojima sam bio al kasnije vidim od jednog hrvata kara gosce redovno i kontam ajd da probam pa malo po malo i tako ti dodje :D

ne znam gdje si ti to gledao al na novim brodovima image koristi nortisu masine prije su koristili fujia ja misim al su to promjenili

Offline emanema

  • Registered
  • *
  • Posts: 21
    • View Profile
a kako su te ukebali?
prijavila te je doticna ili je neko od posade vid'o da se smucas s goscom?

Offline Chiza

  • Cruise Ship Veteran
  • Registered
  • *
  • Posts: 21
    • View Profile
a ne brate doticnoj je bilo dobro i znala je za pravila pa kad su je pitali rekla je da nismo.... nego me debil vidio da izlazim iz sobe pa me prijavio i pregledali camere i tada !

Offline didi

  • Registered
  • *
  • Posts: 10
    • View Profile
a ne brate doticnoj je bilo dobro i znala je za pravila pa kad su je pitali rekla je da nismo.... nego me debil vidio da izlazim iz sobe pa me prijavio i pregledali camere i tada !pa bilo je mnogo crew membera s kojima sam bio al kasnije vidim od jednog hrvata kara gosce redovno i kontam ajd da probam pa malo po malo i tako ti dodje
Drugar,za ovaj sadrzaj bi mogao da otvoris posebnu temu "ja i moje kombinacije" sa sve recnikom.Naravno ako ti dozvole.
Ipak je ovo forum drugog tipa.

Online CEO

  • Administrator
  • Registered
  • *
  • Posts: 9941
  • Chief Executive Officer
    • View Profile
  • Country: Croatia
Kaj ja znam ...  +U+

Ja sam bio jedan od rijetkih sa Balkana kojemu je bio posao prijaviti svako kretanje crewmembara u zonama u kojima mu to nije dozvoljeno.
Nisam to napravio nijednom. Čak mi je bilo drago ako je netko uspio prekršiti pravilo i ne biti otkriven.
Bilo je i slučajeva kada su mi se ljudi u povjerenju pohvalili uspješnim "druženjem" sa gostima. Sve je to ljudski.

Sa druge strane, baš i nije ljudski nazivati onoga tko radi svoj posao "debilom". Nadam se da pri tome Chiza nije mislio na pripadnika Security departmenta, ili Deck departmenta.
A ako ga je prijavio netko iz Room Service-a departmenta, netko kome se zamjerio ... tako ti je to.

Ako si dobar sa ljudima, nitko te neće prijaviti.
Odavno ne plovim. Sve odgovore pronađite na forumu.
http://youtu.be/gABS8a4wm9o (door=forum, ja Morpheus ti Neo)

Offline Antic

  • Cruise Ship Veteran
  • Registered
  • *
  • Posts: 80
  • Što mi veliš nek mi bude, što mi želiš nek ti bude
    • View Profile
Ja sam ispunio svoju zelju i bio sa crnkinjom (vise puta u toku kruza), cak mi je prisla u galeriji i zagrlila me da se slikamo sto je video i Mr. Zijad Arcevic (Hotel Director), naravno drugari su znali, kolega snimatelj, 2 fotografa, internet manager i ortak iz shopa, to je proslo bez problema, cak me je posle toga Mr. Zijad zvao playboy ali nikada mi to nije stavljeno na teret  oT
Ne znam čime ste ovo zaslužili ali znam da ste zaslužili!

Offline Seaman

  • Cruise Ship Veteran
  • Registered
  • *
  • Posts: 1015
    • View Profile
Mr. Zijad Arcevic (Hotel Director)

Ooo, Zijo je sad HD  :D Fino, neka, i on je 100 godina vec na CCL-u. Kad sam ga upoznao 2006. tad je bio napustio kompaniju kao F&B Manager, al' ocigledno se vratio  ::yes:: Eto, jos jedan dokaz da se moze napredovati i do HD.
P.S. 2006. godine dobio je zahvalnicu za 10 godina rada u kompaniji  :pop:
When it comes to money, nobody can be trusted !

Offline Antic

  • Cruise Ship Veteran
  • Registered
  • *
  • Posts: 80
  • Što mi veliš nek mi bude, što mi želiš nek ti bude
    • View Profile
Ooo, Zijo je sad HD  :D Fino, neka, i on je 100 godina vec na CCL-u. Kad sam ga upoznao 2006. tad je bio napustio kompaniju kao F&B Manager, al' ocigledno se vratio  ::yes:: Eto, jos jedan dokaz da se moze napredovati i do HD.
P.S. 2006. godine dobio je zahvalnicu za 10 godina rada u kompaniji  :pop:
Zijad je jos 2008 bio HD, ladovina lik, mesec dana su mu zena i sin bili na brodu, za*****avao se jako sa nama, non stop me zezao za devojcice iz SPA, sem debele crnkinje i jednog gay lika ceo spa sam . . .  probao ;-) kao sto rekoh provalio me je i za goscu ali se samo smeskao i zvao me playboy :-)
Ne znam čime ste ovo zaslužili ali znam da ste zaslužili!