Author Topic: Image Photographer - Princess Cruises Photographer  (Read 6079 times)

0 Members and 1 Guest are viewing this topic.

Offline GUFF|

  • Registered
  • *
  • Posts: 147
  • Power of will is the most important!
    • View Profile
Od ove katastrofe se mora bjezat pa tamo kako bude i sta bude  ::bin-laden::
LIVE 4 NOTHING OR DIE 4 SOMETHING

Offline wladimir

  • Registered
  • *
  • Posts: 138
    • View Profile
Image - Princess
« Reply #1 on: 09/January/2012 »
Samo nikako nemoj bezati kao fotograf na Carnival ili Image,bolje probaj prvo na Princess

Offline GUFF|

  • Registered
  • *
  • Posts: 147
  • Power of will is the most important!
    • View Profile
Image - Princess
« Reply #2 on: 09/January/2012 »
Samo nikako nemoj bezati kao fotograf na Carnival ili Image,bolje probaj prvo na Princess


E vidis prvi ovakav savijet , ja vec cekam interview za Image i Carnival oba valjda sad krajem Januara početkom Februara.
Ja se zalažem pravo da odem čak sam platio tretmane uklanjanje tetovaže sa noge jer to bi mi predstavljalo fol problem.
A tek kasnije sam naš'o da ih ima dosta tamo koji gube vrijeme na sakrivanje al' eto bolje je uklonit nije velika i puno skupa.
Samo mi reci koja agencija šalje na Princess??  :hehe: :waiting:
LIVE 4 NOTHING OR DIE 4 SOMETHING

Offline CEO

  • Administrator
  • Registered
  • *
  • Posts: 9941
  • Chief Executive Officer
    • View Profile
  • Country: Croatia
Image - Princess
« Reply #3 on: 09/January/2012 »
Samo mi reci koja agencija šalje na Princess??  :hehe: :waiting:

Ti reče negdje da si pročitao cijeli forum ... e pa nisi ni blizu.
Da si pročitao, ne bi sada bespotrebno uklanjao tetovažu na nozi, znao bi da je bolje raditi za Princess i znao bi da tamo zapošljavaju Kouzon i Safe Cruise.
Odavno ne plovim. Sve odgovore pronađite na forumu.
http://youtu.be/gABS8a4wm9o (door=forum, ja Morpheus ti Neo)

Offline GUFF|

  • Registered
  • *
  • Posts: 147
  • Power of will is the most important!
    • View Profile
Image - Princess
« Reply #4 on: 09/January/2012 »
Ti reče negdje da si pročitao cijeli forum ... e pa nisi ni blizu.
Da si pročitao, ne bi sada bespotrebno uklanjao tetovažu na nozi, znao bi da je bolje raditi za Princess i znao bi da tamo zapošljavaju Kouzon i Safe Cruise.


Shefe don't be angry!  =""

Zašto misliš da je bespotrebno? Zašto bi gubio vrijeme tamo gdje mi je najviše potrebno, da bi prekrivao tattoo kojekakvim kremema itd. Plus 101% sebi sužavam izbor brodova.
Znaš i sam da nije na svakom brodu isto , da na nekom prolazi na nekom ne ;) Znam momka koji je pros'o interview (i pored toga sto je pokazao tattoo na listu noge) i rekli su mu da ce proc i odma su mu naglasili na koje brodove nema šanse sa njom da radi , jer apsulutno ne dozvoljavaju tattoo. Meni se cini da na disney nije mogo ni u ludilu , a i Tomislav mi je rek'o da je bolje da je uklonim.
Ako iko hvali Princess hvali Milan i njegovih postova sam najvise pročitao , ali svako ima svoje mišljenje nekome je tamo nekome ovamo bolje. Forum sam počeo čitat kad sam već aplicirao ako ne prođem za Carnival ili Image znam gdje mogu ganjat dalje. Ne mogu u pola posla sad reć e neću ja ovdje odustajem pa ne prodem za Princess i onda banana mi :)
I da naravno od svih silnih informacija i ogromnog foruma se ne moze bas sve ni zapamtit. Jos idalje iscitavam forum. Ogroman je. Većinu sam preš'o. Mislim da je bitno otic poslije ce svako ganjati bolju poziciju i bolju agenciju zar ne?
Poslije prvog ugovora nije ništa više isto.
Nadam se ćes da se složiš samnom? I ako ne ŠHEF JE UVIJEK U PRAVU :)  :banana:
LIVE 4 NOTHING OR DIE 4 SOMETHING

Offline CEO

  • Administrator
  • Registered
  • *
  • Posts: 9941
  • Chief Executive Officer
    • View Profile
  • Country: Croatia
Image Photographer - Princess Cruises Photographer
« Reply #5 on: 09/January/2012 »


Ako pogledaš video koji sam osobno snimio, primjetićeš nonšalanciju Princessovih fotografa koji obadvojica nose tamne sunčane naočale (zabranjeno) a jedan čak ima kapu na glavi okrenutu naopako kao gangster.
Ako nešto kod osobe sa kojom komuniciraš upada u oči, to je glava. List noge je najmanji problem.
Zaboravi kreme. Imaš kojekakvih svilenih steznika u boji kože koji su neprimjetni, oblačenje traje koliko i navlačenje čarapa, a i ne osjetiš ih na nozi.
Sve ovo je bitno samo kada radiš na Gangway-u jer jedino tada imaš kratke hlače. Sve drugo vrijeme tattoo se ne vidi. Eto, to je jedna stvar.

Milan je radio i za Image i za Princess, i zato je njegovo mišljenje jako važno. Nije samo Milan pisao pluseve za Princess, ima ih još.
Ja sam proveo par godina sa fotografima na Gangway-u, jer nam je to zajedničko radno mjesto. Zato je i moje mišljenje bitno.


Quote
Forum sam počeo čitat kad sam već aplicirao ...

Zbog ove izjave ne čudi tvoja sklonost Image-u ... i ja bi branio svoju brzopletost kada bi se dovela u pitanje.

Ubuduće, prije važnih životnih odluka - research, research, research. And then research some more.  :google!:
Odavno ne plovim. Sve odgovore pronađite na forumu.
http://youtu.be/gABS8a4wm9o (door=forum, ja Morpheus ti Neo)

Offline mornarac

  • Cruise Ship Veteran
  • Registered
  • *
  • Posts: 113
    • View Profile
Odg: Image Photographer - Princess Cruises Photographer
« Reply #6 on: 09/January/2012 »
Guffi prijatelju, drzi se ti onoga kako si krenuo....

I odmah da ti kazem, kao amater na Princess neces proci, nema teorije, jeste kazu da
je bolje raditi tamo, ali se tesko upada uzasno jer oni nemaju obuku vec traze iskusne
fotografe i odmah te bacaju u vatru, tako da mani se corava posla, moj savet i drz se
Carnivala/Image-a, lakse ces proci, a cilj ti je da prodjes intervju i begas odavde, jel tako?  ;D

Ja sam prosao za Image, putujem za mesec dana i srecan sam zbog toga, mogu da mi pricaju na forumu sta hoce za Image, sve je stvar individue i karaktera.

Drzim se one : Ne mozete vi mene je*ati, koliko ja mogu izdrzati.... a onda dodje pay day iiii  :money:
Yesterday is history, tomorrow is a mystery...
But today, today is a God's gift, that's why we call it
the present :))

Offline wladimir

  • Registered
  • *
  • Posts: 138
    • View Profile
Odg: Image Photographer - Princess Cruises Photographer
« Reply #7 on: 09/January/2012 »
Kad si vec odlucio onda idi na carnival!

Offline GUFF|

  • Registered
  • *
  • Posts: 147
  • Power of will is the most important!
    • View Profile
Odg: Image Photographer - Princess Cruises Photographer
« Reply #8 on: 09/January/2012 »
Shefe,

Slozio bi se sa tobom oko pretrazivanja za ubuduce bitno je pobjec pa poslije se borit ipak iskustvo treba da se nakupi pa od goreg do boljeg vise motivacije i vise cu ostat da radim.
Ima i ono "Ko hoće veće izgubi i ono iz vreće"  :smack:

Mornarac,

Jeste care cilj mi je da samo pobjegnem od zarade koja je i sam znas kakva tj.nikakva za 3x vece pare cu da trpim bilo sta. Plati me i radim ko mašina ovdje sam radio od 7 do 7 za 25km dnevnicu.
Dobra ti je ta ;)  :money: To je najbitnije.
Ja se drzim one: Kad postoji volja postoji i nacin. Jer onaj koji nešto stvarno želi naće način da to ostvari , a onaj koji nešto ne želi uvijek će naći neki izgovor.

wladimir,

Svakako bi izabrao Carnival ako bi pros'o za njega ako ne ima Image. :)   


LIVE 4 NOTHING OR DIE 4 SOMETHING

Offline CEO

  • Administrator
  • Registered
  • *
  • Posts: 9941
  • Chief Executive Officer
    • View Profile
  • Country: Croatia
Odg: Image Photographer - Princess Cruises Photographer
« Reply #9 on: 10/January/2012 »

Svakako bi izabrao Carnival ako bi pros'o za njega ako ne ima Image. :)  


 ""]]

Zar Image ne radi na Carnivalovim brodovima?
Odavno ne plovim. Sve odgovore pronađite na forumu.
http://youtu.be/gABS8a4wm9o (door=forum, ja Morpheus ti Neo)

Offline mornarac

  • Cruise Ship Veteran
  • Registered
  • *
  • Posts: 113
    • View Profile
Odg: Image Photographer - Princess Cruises Photographer
« Reply #10 on: 10/January/2012 »
""]]

Zar Image ne radi na Carnivalovim brodovima?

Šefe, prilezi malo  :).

Image ti radi na Royal, Celebrity (pod Royalom) i Norwegian CL brodovima.
ja sam za te kompanije dobio papire za lekarski kad sam radio  :).
pozz
Yesterday is history, tomorrow is a mystery...
But today, today is a God's gift, that's why we call it
the present :))

Offline GUFF|

  • Registered
  • *
  • Posts: 147
  • Power of will is the most important!
    • View Profile
Odg: Image Photographer - Princess Cruises Photographer
« Reply #11 on: 10/January/2012 »
Šefe, prilezi malo  :).

Image ti radi na Royal, Celebrity (pod Royalom) i Norwegian CL brodovima.
ja sam za te kompanije dobio papire za lekarski kad sam radio  :).
pozz

I agree with this.  :uzdravlje:
LIVE 4 NOTHING OR DIE 4 SOMETHING

Offline CEO

  • Administrator
  • Registered
  • *
  • Posts: 9941
  • Chief Executive Officer
    • View Profile
  • Country: Croatia
Odg: Image Photographer - Princess Cruises Photographer
« Reply #12 on: 10/January/2012 »
ok, idem prileć  :bathtime:

Koji onda rade na Carnivalovim brodovima?
Odavno ne plovim. Sve odgovore pronađite na forumu.
http://youtu.be/gABS8a4wm9o (door=forum, ja Morpheus ti Neo)

Offline Antic

  • Cruise Ship Veteran
  • Registered
  • *
  • Posts: 80
  • Što mi veliš nek mi bude, što mi želiš nek ti bude
    • View Profile
Odg: Image Photographer - Princess Cruises Photographer
« Reply #13 on: 10/January/2012 »
Carnival ima svoje fotografe
Ne znam čime ste ovo zaslužili ali znam da ste zaslužili!

Offline tsunami1984

  • Registered
  • *
  • Posts: 302
  • BANNED
    • View Profile
Re: Image Photographer - Princess Cruises Photographer
« Reply #14 on: 17/January/2012 »
Eh evo da se i ja dodam ovde, nisam procitao sve redom al vidim o cemu se radi :)

Carnival ima svoj foto department i plata im je prva 3 mjeseca 1000 $ a onda prelazi ostalih 5 mjeseci na 1200 ili 1300 (nisam 100 % siguran) i onda radio ti s njima 6 mjeseci il 6 godina, plata je uvjek 1300 $ i ne povecava se , sto znaci SMJESNO !!!

Znam da je jedno vrijeme na IMAGE bilo na procenat, kazu da je sad fixno 1200 $, s image imam najmanje informacija, jer tamo nisam nika krocio ...Al siguran sam da ovde ima fotografa koji rade za image pa vam oni to mogu reci...

Sto se svega ovog tice, tetovaza , opustencije, oblacenja, sprdnje..>Pavjerujte mi , Princess najbolje brine  o svojim zaposlenicima..

Menadzeri, vecina, nisu strogi..Na gangwayu se sprdas s narodom, ja znam milion kolega koji imau tetovaze , neke ne pokrivaju, neke da, zavisi sta i gdje je istetovirano, stavljamo kakve hocemo kape,  pa ja sam  2 ugovora slikao u CRNIM patikama, iako je po P&P storo napisano BIJELE patike..
Sad su uveli i pravilo da se ne mogu nositi suncanice ako su pretamne da ti se ne vide oci, ma aj zdrao, ja sam  prvi nosio suncanice kro koje ne mozes da vidis oci...
A da ne pricam koliko sam puta samo ojterao putnika s pozadine  da mi nikad nije niko nista rekao, pa cak se pohvalim menadzerima  a oni se smiju , zabavno im to sve..
A eto mogu da vam kazem da sam kao fotograf imao super iskustva s putnicama, druzenja, izlaske i to sve, cak je i menadzer znao za to, cak je on i potencirao to, i nikad ni jedan problem...

Samo nemojte da budete bezobrazni prema putnicima dok ih sluzite, budite ljubazni i to, dok su putniic happy, svi su happy, nece vas niko dirati !

Samo da potvrdim ovo sto ste rekli, na Princess moras imati bar malo isksutva da bi dobio posao, ili da si zavrsio skolu fotografsku , pa cak i skola dizajna moze dobro proci, al ENGLESKI je najbitniji , to zapamtite !

I naravno radno vrijeme, penzija !

Iako ja nisam nesto najsrecniji covjek na brodu, mogu da vam kazem da ako vec birae taj nacin zivota, birajte najbolji za vaS !!!!!


Uzdravlje svima,evo pripremicu vam jedan video sto sam intervjuisao kolegu :) Vozdra :)