Author Topic: Rad u magacinu hrane i pica, plata nesto preko 900 dolara  (Read 3293 times)

0 Members and 1 Guest are viewing this topic.

Offline RAS KASS

  • Registered
  • *
  • Posts: 191
    • View Profile
Dobio sam ponudu za rad u magacinu hrane i pica, plata nesto preko 900 dolara.
Moja drugarica koja dugo radi na brodu kaze da je posao los i nema mogucnosti napredovanja.
Jel zna neko nesto o ovom poslu,posto mi ovi iz agencije nista konkretno nisu objasnili?
Zanima me koliko bih realno od tih 900 dolara mogao da ustedim, jel bi moglo da mi ostane 500-600 dolara mesecno?

Online CEO

  • Administrator
  • Registered
  • *
  • Posts: 9941
  • Chief Executive Officer
    • View Profile
  • Country: Croatia
To je sasvim individualno. Meni mjesečni račun na brodu gotovo nikad nije prelazio 100$.

Posao koji ti se nudi je meni uvijek bio interesantan, jer sam blisko radio sa tim ljudima, i gotovo svaki dan nešto naručivao ili uzimao kod njih.
Oni potpadaju pod Provisions, Hotel Department. Obično im je šef Evropejac, a sastoji se od svega 5-6 ljudi, najčešće filipinaca, koji sortiraju hranu po skladištima i frižiderima, te izdaju robu na zahtjev.
Trebaju znati rukovati električnim viljuškarima, samo nećeš sjediti na njemu, nego stajati, odzada ima pod koji se iz vertikalnog preklopi u horiz. položaj.
Kaciga obavezna.
Puno manje stresa nego drugi departmenti jer nemaju kontakta sa gostima. Moguća promocija u Provision Master.

Da dobiješ sliku posla, postavit ću u dodatku opis posla Provision Mastera.
Pošto bi ti pretpostavljam bio Storekeeper, radio bi jako puno od opisanih poslova, a Provision Master bi sjedio za kompjuterom i ubirao slavu.
Odavno ne plovim. Sve odgovore pronađite na forumu.
http://youtu.be/gABS8a4wm9o (door=forum, ja Morpheus ti Neo)

Offline RAS KASS

  • Registered
  • *
  • Posts: 191
    • View Profile
Otprilike tako nesto sam i zamisljao.Prednost je sto ne radim sa ljudima.Ja sam vise za ove recne brodove,izgleda da je tu zarada veca.A ustvari najveci problem mi je sto moram da letim avionom,a imam veliki strah od visine.Plasim se da ne potpisem ugovor,a posle ne smem da udjem u avion.Glupo zvuci ali tako je.

Zanima me ova podela baksisa zaposlenima koja se spominje.Jer to vazi samo za recne brodove ili i za prekookeanske?Mislim jel ovih 920 dolara to sto cu dobiti,ili se mogu nadati i nekim dodacima?

Offline Seaman

  • Cruise Ship Veteran
  • Registered
  • *
  • Posts: 1015
    • View Profile
Plasim se da ne potpisem ugovor,a posle ne smem da udjem u avion.Glupo zvuci ali tako je.


Nista ti ne brini, srecom, ugovor se potpisuje tek kad dodjes na brod :yahoo:
When it comes to money, nobody can be trusted !

Offline lapidus

  • Registered
  • *
  • Posts: 150
    • View Profile
Znaci sefe za Storekeepera trebas znati da vozis viljuskar jel?   Tj. imati zavrsenu skolu ili neki kurs...
.