Author Topic: Nešto bliže ku?i?  (Read 3130 times)

0 Members and 1 Guest are viewing this topic.

Offline protuha

  • Registered
  • *
  • Posts: 2
    • View Profile
Nešto bliže ku?i?
« on: 08/November/2010 »
Prelistao sam dobar dio foruma i vidim da se radi o cruserima u USA.
Sorry unaprijed ako sam fulao totalno ali zanima me ima li itko da je radio ili namjerava raditi na nekim bližim destinacijama.
Npr. Krstarenje mediteranom, Jadrolinija lokalno ili možda tankerska plovidba/ atlanska plovidba.
Znam da ta tema baš i ne odgovara ovom forumu ali eto ako netko ima iskustva sa nekim od ovih poslova bio bih mu zahvalan na informacijama.
Unaprijed hvala.
Pozdrav.

Offline Ikarus

  • Cruise Ship Veteran
  • Registered
  • *
  • Posts: 201
    • View Profile
Re: Nešto bliže ku?i?
« Reply #1 on: 10/November/2010 »
Mislim da je velika razlika raditi za Jadroliniju ili recimo za Holland Ameriku tako da to ne bi ni komparirao.
Imas dosta kompanija koji plove po Mediteranu, ide se za Veneciju, Trst, Kopar, Zadar, Split, Korculu, Dubrovnik, Kotor...dakle, zavisi od kuda si ali blizu...
Imas ove rijecne kruzere koji su tu po Austriji, Madzarskoj...

Nakon nekog vremena ce ti biti svejedno, jedan od glavnih razloga za odlazak na kruzere su putovanja, da se vidi nesto...

Offline protuha

  • Registered
  • *
  • Posts: 2
    • View Profile
Re: Nešto bliže ku?i?
« Reply #2 on: 11/November/2010 »
Znam šta želiš reći, kad si na brodu svejedno ti je.
Za prvi put mislim da bi mi bilo lakše otić' na neki od MSC brodova čisto iz financijskih razloga (ne moram plaćati avio kartu za Miami npr.).
Imam prijatelja koji radi na mediteranu i svake je nedjelje u Dubrovniku (blizu je kuće, može mu žena doć' da ga vidi, ima signal za mobitel...).
Druga prijateljica radi na Jadroliniji, na trajektu i stalno je na relaciji Split/Zadar i neki od otoka, svako večer je na kopnu.
Znam da se to ne može poredit' sa cruzerom što se tiče putovanja i ostalog ali smatram da za prvi put nije loše, bar da se čovjek malo privikne na brod.
Ipak dosta raje odustane prvi mjesec i ostane im samo izgubljeni novac i vrijeme.
Ne volim baš gužve tako da mi je malo frka što se tiče velikih Cruzera, Disney ne dolazi u obzir, radije bih volio neki mirniji brod sa što manje putnika.
Najviše bi mi odgovarao tanker ili tako nešto gdje je max 20-30 članova posade gdje se svi međusobno poznaju, nego neki cruzer sa 1500 posade plus 3-4 tisuće gostiju,
to mi je malo previše.
Pa me zanima ima li itko iskustva sa tankerskom plovidbom ili nešto slično?
Pozdrav

Offline Ikarus

  • Cruise Ship Veteran
  • Registered
  • *
  • Posts: 201
    • View Profile
Re: Nešto bliže ku?i?
« Reply #3 on: 11/November/2010 »
Znam šta želiš reći, kad si na brodu svejedno ti je.
Za prvi put mislim da bi mi bilo lakše otić' na neki od MSC brodova čisto iz financijskih razloga (ne moram plaćati avio kartu za Miami npr.).
Imam prijatelja koji radi na mediteranu i svake je nedjelje u Dubrovniku (blizu je kuće, može mu žena doć' da ga vidi, ima signal za mobitel...).
Druga prijateljica radi na Jadroliniji, na trajektu i stalno je na relaciji Split/Zadar i neki od otoka, svako večer je na kopnu.
Znam da se to ne može poredit' sa cruzerom što se tiče putovanja i ostalog ali smatram da za prvi put nije loše, bar da se čovjek malo privikne na brod.
Ipak dosta raje odustane prvi mjesec i ostane im samo izgubljeni novac i vrijeme.
Ne volim baš gužve tako da mi je malo frka što se tiče velikih Cruzera, Disney ne dolazi u obzir, radije bih volio neki mirniji brod sa što manje putnika.
Najviše bi mi odgovarao tanker ili tako nešto gdje je max 20-30 članova posade gdje se svi međusobno poznaju, nego neki cruzer sa 1500 posade plus 3-4 tisuće gostiju,
to mi je malo previše.
Pa me zanima ima li itko iskustva sa tankerskom plovidbom ili nešto slično?
Pozdrav

Nisam nikada bio na tankeru ali iz prica cujem  da je to drugi svijet, dosta monotono s istim licima i puno navigacije...Svaki nas oficir koji se prebacio s tankera, kargo, bananjera ili inih brodova na kruzera kaze da se preporodio jer je ljepse za raditi i ima vise sadrzaja tako da vrijeme prodje brze. O lukama da i ne govorimo.
Nije ti bas pametno ako odes na interview da postavljas ultimatum tipa : " Hocu brod koji plovi po Mediteranu ! " jer ti garantiram da te nece gledati pozitivno...