Author Topic: Nije problem ako se nosi i cash sa sobom ku?i?  (Read 3521 times)

0 Members and 1 Guest are viewing this topic.

Offline Dino82

  • Registered
  • *
  • Posts: 286
    • View Profile
To znaci nije problem ako se nosi i cash sa sobom kuci? Ne postavlja niko pitanje na aerodromima prilikom izlaska iz USA o parama?

Offline Seaman

  • Cruise Ship Veteran
  • Registered
  • *
  • Posts: 1015
    • View Profile
Nije problem ako se nosi i cash sa sobom ku?i?
« Reply #1 on: 27/January/2010 »
Ako imas vise od 10.000 $ u cash-u, moras ih prijaviti carini da ih nosis.

Mozes i da ne prijavis, ali ako budu kojim slucajem provjeravali,  :tuctuc:
When it comes to money, nobody can be trusted !

Online CEO

  • Administrator
  • Registered
  • *
  • Posts: 9941
  • Chief Executive Officer
    • View Profile
  • Country: Croatia
Nije problem ako se nosi i cash sa sobom ku?i?
« Reply #2 on: 28/January/2010 »
There is no limit on the amount of money (U.S. or foreign) you may bring into or take out of the United States.
If you have more than 10,000 dollars or foreign equivalent, however, you must report this to the Customs and Border Protection officer upon entry and/or departure.
Izvor: http://www.cbp.gov

There is no limit on the total amount of monetary instruments that may be brought into or taken out of the United States, nor is it illegal to do so. However, if you transport or cause to be transported (including by mail or other means), more than $10,000 in monetary instruments on any occasion into or out of the United States, or if you receive more than that amount, you must file a report (Customs Form 4790) with U.S. Customs.
Failure to comply can result in civil and criminal penalties, including seizure of the currency or monetary instruments.
Monetary instruments include U.S. or foreign coin, currency, travelers checks, money orders, and negotiable instruments or investment securities in bearer form.
Izvor: http://www.visajourney.com

Moj savjet - ako kojim slučajem uštedite više od $10.000 i idete kući sa tom lovom, crew office na brodu će vam dati jedan extra papir kojim ćete deklarirati to i onda je sve legalno. Ja sam par puta išao doma sa više od tog iznosa, bez deklariranja, a par puta sam išao i deklarirao.
Bio sam nešto mirniji kad sam deklarirao, jer jednom su me izvukli iz linije i pretresli svaki komad odjeće i sve predmete koje sam nosio sa sobom.
Odavno ne plovim. Sve odgovore pronađite na forumu.
http://youtu.be/gABS8a4wm9o (door=forum, ja Morpheus ti Neo)

Offline Dejan011

  • Registered
  • *
  • Posts: 72
    • View Profile
Nije problem ako se nosi i cash sa sobom ku?i?
« Reply #3 on: 28/January/2010 »



Što se tiče unosa keša u zemlju,po carinskim propisima Srbije iznos veći od 10 000 evra mora da se prijavi na graničnom prelazu.

Offline Dino82

  • Registered
  • *
  • Posts: 286
    • View Profile
Nije problem ako se nosi i cash sa sobom ku?i?
« Reply #4 on: 28/January/2010 »
Ako imas vise od 10.000 $ u cash-u, moras ih prijaviti carini da ih nosis. Mozes i da ne prijavis, ali ako budu kojim slucajem provjeravali,  :tuctuc:
Daj Boze da ih bude a za prenosenje cu se vec snaci,samo nek njih ima hahhaha. Kad se samo sjetim kad krenem u Tursku a nosim dosta dosta vise para sa sobom,pa ih krijem,joj buraz kako masta radi hahha

Offline Seaman

  • Cruise Ship Veteran
  • Registered
  • *
  • Posts: 1015
    • View Profile
Nije problem ako se nosi i cash sa sobom ku?i?
« Reply #5 on: 28/January/2010 »
Daj Boze da ih bude a za prenosenje cu se vec snaci,samo nek njih ima hahhaha. Kad se samo sjetim kad krenem u Tursku a nosim dosta dosta vise para sa sobom,pa ih krijem,joj buraz kako masta radi hahha

Da se razumijemo, mozes ti unijeti koliko hoces u stranu drzavu, ali je iznosenje problem... +U+
When it comes to money, nobody can be trusted !

Offline Dino82

  • Registered
  • *
  • Posts: 286
    • View Profile
Nije problem ako se nosi i cash sa sobom ku?i?
« Reply #6 on: 28/January/2010 »
Da se razumijemo, mozes ti unijeti koliko hoces u stranu drzavu, ali je iznosenje problem... +U+
Nisi u pravu. U Tursku kad sam isao smijeli smo samo ponijeti oko 5000 eura sa sobom,a ja sam znao nositi i po 20000-25000 eura par puta. Nekoliko puta sam znao,i ne samo ja,sa autobusem slati pa ih tamo u hotelu preuzeti kod ljudi koji nam prevlace robu(textil). Ne zelim da kazem da bi naje*ali,popusili kaznu il sta vec,al da me nebi bezpotrebno ribali,ispitivali i znas vec kako to ide,ovako zastekaj i suti   :D

Offline Seaman

  • Cruise Ship Veteran
  • Registered
  • *
  • Posts: 1015
    • View Profile
Nije problem ako se nosi i cash sa sobom ku?i?
« Reply #7 on: 28/January/2010 »
Nisi u pravu. U Tursku kad sam isao smijeli smo samo ponijeti oko 5000 eura sa sobom,a ja sam znao nositi i po 20000-25000 eura par puta. Nekoliko puta sam znao,i ne samo ja,sa autobusem slati pa ih tamo u hotelu preuzeti kod ljudi koji nam prevlace robu(textil)

Ispravka. Mislim da je tako za US. Nisam 100% siguran. Kako god, lako je njih prenijeti, ako ih ima nastekanih :uzdravlje:
To je najmanji problem. Evo, dobrovoljno se javljam, ko god ima visak para, a boji se nositi, nek' meni da, ja se ne bojim  :rofl:
When it comes to money, nobody can be trusted !

Offline GOAT

  • Cruise Ship Veteran
  • Registered
  • *
  • Posts: 498
  • Anchors aweigh!!
    • View Profile
  • Company: Oceania/Regent
  • Recruitment Agency: n/a
  • Job Title: Destination Staff
Re: Nije problem ako se nosi i cash sa sobom ku?i?
« Reply #8 on: 13/March/2014 »
kakva je procedura ako se prenosi više od 10 soma dolara i ima ta deklaracija iz crew offica?
da li se to evidentira u poreznoj ili sl?

"It always seems impossible until it's done"

Online CEO

  • Administrator
  • Registered
  • *
  • Posts: 9941
  • Chief Executive Officer
    • View Profile
  • Country: Croatia
Re: Nije problem ako se nosi i cash sa sobom ku?i?
« Reply #9 on: 13/March/2014 »
kakva je procedura ako se prenosi više od 10 soma dolara i ima ta deklaracija iz crew offica?

ma ništa, samo ispuniš neki papirić i to je to.


da li se to evidentira u poreznoj ili sl?

samo od sebe? amerikanci evidentiraju tvoj porez?  :neceici:
Odavno ne plovim. Sve odgovore pronađite na forumu.
http://youtu.be/gABS8a4wm9o (door=forum, ja Morpheus ti Neo)

Offline GOAT

  • Cruise Ship Veteran
  • Registered
  • *
  • Posts: 498
  • Anchors aweigh!!
    • View Profile
  • Company: Oceania/Regent
  • Recruitment Agency: n/a
  • Job Title: Destination Staff
Re: Nije problem ako se nosi i cash sa sobom ku?i?
« Reply #10 on: 13/March/2014 »
mislio sam ako na domaćoj carini prijavimo ne znam 11.000$, da li se onda dojavljuje našoj poreznoj? mogao bi biti problem ako nisi prijavljen u lučkoj...

"It always seems impossible until it's done"

Online CEO

  • Administrator
  • Registered
  • *
  • Posts: 9941
  • Chief Executive Officer
    • View Profile
  • Country: Croatia
Re: Nije problem ako se nosi i cash sa sobom ku?i?
« Reply #11 on: 13/March/2014 »
mislio sam ako na domaćoj carini prijavimo ne znam 11.000$, da li se onda dojavljuje našoj poreznoj? mogao bi biti problem ako nisi prijavljen u lučkoj...

MUP
Stranu gotovinu i čekove te gotovinu i čekove u kunama strani putnici mogu unositi ili iznositi bez ograničenja, ali su obvezni cariniku prijaviti unošenje ili iznošenje svote u protuvrijednosti 10.000,00 eura ili više.
http://www.mup.hr/29003.aspx

Carina
Obvezatna je prijava carinskom službeniku na graničnom carinskom uredu svakog unošenja gotovine u Zajednicu i svakog iznošenja gotovine iz Zajednice u svoti od 10.000,00 EUR-a ili više, odnosno u protuvrijednosti tog iznosa u drugim valutama ili drugim sredstvima plaćanja.
http://www.carina.hr/Carina/InformacijeFizicke.aspx
Odavno ne plovim. Sve odgovore pronađite na forumu.
http://youtu.be/gABS8a4wm9o (door=forum, ja Morpheus ti Neo)

Offline GOAT

  • Cruise Ship Veteran
  • Registered
  • *
  • Posts: 498
  • Anchors aweigh!!
    • View Profile
  • Company: Oceania/Regent
  • Recruitment Agency: n/a
  • Job Title: Destination Staff
Re: Nije problem ako se nosi i cash sa sobom ku?i?
« Reply #12 on: 13/March/2014 »
Znaci nema frke za carinu... hvala!  :run:

"It always seems impossible until it's done"