Author Topic: IT department (Systems Managers, Hardware Technicians, Internet Managers ...)  (Read 138928 times)

0 Members and 2 Guests are viewing this topic.

Offline mailbox unavailable

  • Cruise Ship Veteran
  • Registered
  • *
  • Posts: 148
    • View Profile
Cruise Ship Job - IT, Information Technology Jobs

- Shipboard Systems Manager (responsible for the day to day operations of AS/400/Windows NT/POS platforms while living onboard a passenger cruise ship). The position requires a motivated self-starter with 1-2 years AS/400 and Win/NT experience. POS knowledge a plus. The position requires living onboard a passenger cruise ship for four consecutive months, fluent English Language skills required.
Salary range: $6000-6800  U.S. per month, depending on the cruise line.

- Computer Systems Hardware Technician - installs, maintains, troubleshoots and upgrades computer hardware, software, personal computer networks, peripheral equipment and electronic mail systems; assesses user training needs and trains users in effective use of applications. Qualifications: Equivalent to completion of two years of college-level coursework in computer science, information technology or a related field and two years of general computer installation, maintenance and repair experience. Fluent English Language skills required.
Salary range: $5000-5700 U.S. per month, depending on the cruise line.

- Internet Manager. Position requires basic computer knowledge, proficiency in Microsoft office, sales and managerial experience and excellent customer service skills. Must be creative, self motivated, multi-task oriented and possess excellent written and oral communication and presentation skills. Energetic and outgoing personality is a plus. Internet Savvy a must. Fluent English Language skills required.
Salary range: $2100-2400 U.S. per month, depending on the cruise line.




550 Requested action not taken: mailbox unavailable

ana

  • Guest
Vidim da ste svi strucnjaci za informatiku a jos k tome i brodsku pa bih vas molila za pomoc koja mozda i nije bas u vasoj domeni ali puno bliza negoj mojoj.
muz mi je na putnickom brodu i do sada smo imali odlcnu komunikacju preko miami broja,ja sam korstla skype i sve je islo glatko,pozvi jeftni linija savresena....
asli!mora bit to ali negdje uvijek.. :) miami je napravio rez i sad je jedini nacin da ga zovem preko satelitskog broja koji kosta puuuuno a skype ne podrzava satelit. :(e to je moje pitanje.postoji li neki nacin za jeftinije pozive satelitu i koji?pomazite recite sve sto znate ili sto ste naculi.hvala

e da inace sam nekoliko godina radila kao med sestra na putnickim brodovima razlicitih kompanija i svi ti intervjui su takvo s**** da se nemate sto brinuti a posao na brodu nakon kratkog vremena postane isti kao svaki drugi posao.oni koji su provali znaju sto mislim zar ne?

Offline nversus

  • Registered
  • *
  • Posts: 6
    • View Profile
Da da tako to ide. I mi imamo ovdje problema s time. Ali neki sysmani uvijek nadju backdoor :)

Evo ovako. Komunikacija moze ici preko IM clienata (MSN Messinger, google talk i sl.). Ali Miami zatvara i te portove na firewallu. Jedini nacin za komunikaciju (tekstovnu i ne voice) je preko http://www.meebo.com/. Naravno da moras (morate) imati oba isti program za chat, a preko web GUIa se ga moze upotrije*iti s broda.
Iako i ja imam s time problem u Miamiu su mi potvrdili da nista nisu zatvarali (u zadnje vrijeme) i rade da vide u cemu je problem. Tako da je lako moguce da ce brzo biti otvoreno.
Dakle tvoj muz treba otvoriti MSN ili Google talk ili neki drugi racun preko WEBa i ti isto ista stvar kao skype samo da ga ova stranica ne podrzava). Onda ti upotrebljavas svoj program kod kuce, a muz ode na http://www.meebo.com/ i tamo se prijavi. I onda oba chatate.

pozdrav

dekibre

  • Guest
Zainteresovan sam da radim posao Internet Managera.

Zamolio bih sve one koji imaju koristan savet, informaciju ili pomoc oko ovog posla neka ostave post.

Pre svega me interesuje:

Gde se moze uraditi intervju za takvu poziciju?

Hvala unapred.

Offline nversus

  • Registered
  • *
  • Posts: 6
    • View Profile
Vidim da svi puno pitate pa cu ukratko napisati o IT poslovima na moru.

U IT podrucju postoje vise pozicija:
Systems Manager
Internet Manager/Assistant
Broadcast Manager/Assistant
Comunication officer
IT Technitian
... i drugi

To sve ovisi o kompaniji i brodu. Negdje ima cjeli IT department a nagdje je jedan sam. Svi ovi navedeni spadaju pod Systems Managera. Sysman ima puno odgovornosti. Osim rada sa svim racunalima i perifernom opremom, radi i sa:
- komunikacijama (telefonska centrala, satelitska antena, saturn satelitski telefoni, PLC komunikacija strojeva, elektronske brave...)
- televizijom (upravljanje i odrzavanje kontrolera, tv kanala, multiplexora...)
- navigacijskom opremom (radari, GPS, Gyro...)
- administracijom (mailanja kao u prici na sve strane)
- nabavkom djelova (navaka novih djelova, slanje starih na popravak, uredjivanje dolaska i vodjenje nekog tehnicara s kopna)
- ...

Iako puno gore navedenih stvari necete svakodnevno koristiti, trebate ih znati. Pa cak ako i imate covjeka koji to radi, na vama je da sve te sisteme poznajete jer cete uvijek nesto trebati napraviti. Osim toga pripremite se da cete jako puno citati i traziti po netu. Opcenito su brodski sistemi potpuno drugaciji nego sto su to na kopnu. Susresti cete se sa potpuno novim programima i opremom. A na obicne popravke zaboravite. Ja u svojoj karijeri jos nisam imao posla sa mrezom. Sve je ovdje dobro napravljeno i sve radi. Dakle nema potrebe po TCP/IP konfiguracijama ili popravljanju cat5 kablova. Ovdje su problemi potpuno drugaciji (primjer: sat telefon ne zvoni na recepciji. tamo dodje sa mosta ide preko telefosnke centrale. iz telefona idu 6 parica i sve su aktivne. na MDF dolaze samo 5. od toga 4 idu preko NDDI trunka. Trunk je aktivan i ponekad izdaje signal ponekad ne. ako se ga premosti signal nije pravilno moduliran i dolazi do velikog echa, ali linija radi. ako se zamjeni trunk sa novim stvar je ista. dakle trunk radi dobro, ali kroz njega linija ne prolazi. - imate li rjesenje? :))

Posao sysmana je svima nama nekakav cilj, do kojeg se ne dolazi lako. Na takve pozicije gotovo da je nemoguce upasti bez preporuke i predhodne navigacije. Nema agencija koje vrse intervjue. Eventualno intervju sa vama napravi direktno kompanija ili vas pozove kod njih. Dakle preporuka je da se krene kao asistent i/ili tehnicar, pa se nakon par ugovora pokusa za visu poziciju. Za te pozicije isto aplicirajte direktno na kompanije. E da, fluentan engleski je obavezan jer imate puno kontakata sa gosima i osobljem po sastancima.

*************************************
P.S. Rjesenje prijasnjeg zadatka: :)

Kabel od MDFa do NDDIa je bio deblji nego sto treba (1mm umjesto 0.6) i pruzao je preveliki otpor.
Trunk je bio zbunjen.

Offline nversus

  • Registered
  • *
  • Posts: 6
    • View Profile
nemojte zaboraviti na Split Ship Management. jednostavno ih nitko ne spominje, a oni se bave istim poslom

seaman_grin

  • Guest
hhehe shefe, ima mnogo bisera sa svih strana...cuo sam mnogo fazona na hrvatski jezogovor, ali sada da se setim ne mogu, da priznam listopad je meni bio septembar dok nisam proverio putem svemocnoga gugla...

no da se vratim na temu, ja nisam elektro struke, nisam naucen tako da razmisljam(mada sve mogu da naucim, naravno ono sto se bazira na znanju(teorija u praksi), tako da sto se tice ovog radnog mesta mogao bih samo za pocetak kao assistant internet managera, a za tri meseca internet manager(posto sam radio u jednom lokalnom, bio mi je jedan sto je gledao mail i nesto mu je trebalo skinuti na usb, i ovaj me pohvalio, koliko tu ima istine ne znam, da lik radi na brodu, na to mislim na istinu), ali posto me je Uspinjaca kod nas Employment Power(zaposljenje-snaga/moc, bukvalan prevod, mnogo lepse zvuci na engleskom :) ) rekla da sacekam da me nazove druga osoba, za fotografa, pa ono mislim se, da probam to, uzivam naslikam se, i onda posle jednog ili dva ugovora, naravno ako sve bude u najboljem redu, predjem u internet department...sta vi, iskusniji,mislite o tome...uzivo sam manje komplikovan, direktan, spontan, transparentan, mozda sam ovde malo zakomplikovao, ali namera mi je da kazem sve sto mislim...doduse nemoguce je sve :)

Online CEO

  • Administrator
  • Registered
  • *
  • Posts: 9941
  • Chief Executive Officer
    • View Profile
  • Country: Croatia
Naravno da je moguce napredovati. Poslije nekoliko ugovora nemas izbora nego napredovati, sve je to prirodan tijek stvari.
Nitko ne ostaje na brodu predugo, a najiskusniji covjek je uvijek najvaznija karika u lancu.
Odavno ne plovim. Sve odgovore pronađite na forumu.
http://youtu.be/gABS8a4wm9o (door=forum, ja Morpheus ti Neo)

tetragranula

  • Guest
Hvala ti na trudu . tj odgovoru.
Ti si sada na brodu? :)

seaman_grin

  • Guest
Quote
Nitko ne ostaje na brodu predugo, a najiskusniji covjek je uvijek najvaznija karika u lancu.

mislim da je to prava recenica karakteristike brodskih radnika...

Offline nversus

  • Registered
  • *
  • Posts: 6
    • View Profile
Evo opisa posla na Regentu. Nije bas lako biti system na brodu....

Tu dole u privitku!

Offline nversus

  • Registered
  • *
  • Posts: 6
    • View Profile
kaj je ndf i nddi??

Neznas dosta za brod. MDF je nesto osnovno u telkomunikacija a ni NDDI - trunk nije daleko od osnove. Sjedi jedan :)

Svi danasnji adapteri rade od 100-240V i NEMA vise prekidaca za mjenjanje napona. jednostavno ga ustekas i radi!

Offline VuXs

  • Registered
  • *
  • Posts: 40
    • View Profile
lol pa neznam... ;D

pametni pitaju,zar ne? hahahaaha


Offline VuXs

  • Registered
  • *
  • Posts: 40
    • View Profile
vau koja centrala.. ko ona ht-ova u zg na kennedyjevom.. samo ovo na brodu..idesh