Author Topic: Rad na brodu - teško na?i?  (Read 7756 times)

0 Members and 1 Guest are viewing this topic.

Offline Joso1000

  • Registered
  • *
  • Posts: 130
    • View Profile
Rad na brodu - teško na?i?
« on: 11/August/2012 »
Ovako. U zadnje vrijeme mi je rad na kruzeru zainteresirao um :). Ukoliko bih uspio dobit posao, proputovao bih se svijeta a i zaradio dobru paru. Sve više i više se informiram o radu na brodu i zanima me, generalno, da li je lako dobiti posao na brodu ili ne baš tako lako? Ispunjavam uglavnom sve uvjete osim iskustva, pa me zanima da li je zapravo nalaženje takvog posla bingo ili ipak nije tako teško upecati takav posao? Hvala unaprijed.
xxxxxxxxxxxxxxxxx

Offline legionnaire007

  • Cruise Ship Veteran
  • Registered
  • *
  • Posts: 1350
    • View Profile
Re: Rad na brodu - teško na?i?
« Reply #1 on: 11/August/2012 »
Iskustvo ne mora nuzno biti istinito, bitno je da sam sebe uvjeris da si radio posao za koji apliciras te da znas svaki detalj o tom fiktivnom radnom mjestu. Sretno
Once a sailor, always a sailor.

Offline CEO

  • Administrator
  • Registered
  • *
  • Posts: 9941
  • Chief Executive Officer
    • View Profile
  • Country: Croatia
Re: Rad na brodu - teško na?i?
« Reply #2 on: 11/August/2012 »
..., da li je lako dobiti posao na brodu ili ne baš tako lako?

U have 2 b dedicated 2 your goal.

Odavno ne plovim. Sve odgovore pronađite na forumu.
http://youtu.be/gABS8a4wm9o (door=forum, ja Morpheus ti Neo)

Offline Joso1000

  • Registered
  • *
  • Posts: 130
    • View Profile
Re: Rad na brodu - teško na?i?
« Reply #3 on: 11/August/2012 »
Iskustvo ne mora nuzno biti istinito, bitno je da sam sebe uvjeris da si radio posao za koji apliciras te da znas svaki detalj o tom fiktivnom radnom mjestu. Sretno

A ovaj dio što se tiče da li je teško upasti na kruzer? Treba možda nekakva veza?
xxxxxxxxxxxxxxxxx

Offline legionnaire007

  • Cruise Ship Veteran
  • Registered
  • *
  • Posts: 1350
    • View Profile
Re: Rad na brodu - teško na?i?
« Reply #4 on: 11/August/2012 »
A ovaj dio što se tiče da li je teško upasti na kruzer? Treba možda nekakva veza?

Hahaha odmah se vidi da si iz Hrvatske :uzdravlje: Ne treba ti nikakva veza, javis se u agenciju, kojih hvala Bogu ima dovoljno na izbor (prelistaj forum), samo se pripremi i dodi s cvrstom odlukom oko pozicije koju zelis. Naravno, moras imati i adekvatno znanje.

Nisi napisao kakve su ti kvalifikacije (engleski, iskustvo) - ni sto bi zelio raditi... Neke pozicije je lakse dobiti, neke teze, za neke treba (najcesce) dulje cekati ukrcaj iz jednostavnog razloga sto je potreban manji broj ljudi na odredenim pozicijama. Ako ti je stalo da se sto prije ukrcas, u svakoj agenciji ce ti sami predloziti restoran. Sve ovisi o tvojim ciljevima i sposobnostima.
Once a sailor, always a sailor.

Offline Joso1000

  • Registered
  • *
  • Posts: 130
    • View Profile
Re: Rad na brodu - teško na?i?
« Reply #5 on: 11/August/2012 »
Hahaha odmah se vidi da si iz Hrvatske :uzdravlje: Ne treba ti nikakva veza, javis se u agenciju, kojih hvala Bogu ima dovoljno na izbor (prelistaj forum), samo se pripremi i dodi s cvrstom odlukom oko pozicije koju zelis. Naravno, moras imati i adekvatno znanje.

Nisi napisao kakve su ti kvalifikacije (engleski, iskustvo) - ni sto bi zelio raditi... Neke pozicije je lakse dobiti, neke teze, za neke treba (najcesce) dulje cekati ukrcaj iz jednostavnog razloga sto je potreban manji broj ljudi na odredenim pozicijama. Ako ti je stalo da se sto prije ukrcas, u svakoj agenciji ce ti sami predloziti restoran. Sve ovisi o tvojim ciljevima i sposobnostima.

A štaš, tako se izgleda kod nas jedino može naći posao - preko veze. Što se tiče pozicije koju bih želio, iskreno mi je -svejedno. Samo da se zaradi nešto love a i kao i svi ovdje, obiđe svijet. Engleski odlično govorim, pišem razumijem..........smješak mi nije problem :) a što se tiče novca koji treba potrošiti da se zapravo ode na brod njega ni nemam pa me zanima kako ste vi ostali to rješavali? Što se tiče liječničkog zanima me dali su nulto-tolerantni prema svim bolestima/alergijama itd i moraš biti potpuno zdrav il su malo tolerantniji što se toga tiče? Imam određenu bolest koju ne bih spominjao iz privatnih razloga i pijem lijekove.  Btw nemam iskustva  zapravo u poslovima koji se tamo rade ali viidm u pričama tu na forum od ljudi koji su bili da je nekima to bio čak i prvi pravi posao, a osim toga uvijek se  može naučiti. Završio sam ekonomsku školu bez faksa ali nikada nisam radio posao u struci a radio sam u City Expressu (dostavljačka služba za one koji neznaju) i kao keramičar. Za nijedno nisam imao pojma što raditi kad sam počeo i bio sam odmah gurnut u vatru ali sam brzo naučio.  

Još me zanima kakva je ta cijela procedura? Znači nakon poziva agenciji kod nas kakav je redoslijed, što slijedi i kojim redom? Vidim ovdje čiju god priču pročitam svi kažu da su primljeni nakon 15-20 minuta, zar je tako lako dobiti posao? Ako je u pitanju samo engleski jezik onda nema problema.
xxxxxxxxxxxxxxxxx

Offline leptirica_26

  • Cruise Ship Veteran
  • Registered
  • *
  • Posts: 99
    • View Profile
  • Company: Carnival,Seabourn,Crystal,Oceania,G&P
  • Job Title: Stewardess
Re: Rad na brodu - teško na?i?
« Reply #6 on: 11/August/2012 »
Još me zanima kakva je ta cijela procedura? Znači nakon poziva agenciji kod nas kakav je redoslijed, što slijedi i kojim redom? Vidim ovdje čiju god priču pročitam svi kažu da su primljeni nakon 15-20 minuta, zar je tako lako dobiti posao? Ako je u pitanju samo engleski jezik onda nema problema.

Ukoliko stvarno zelis radit na cruseru,maknut se iz Hr,jedno sto trebas je;dobar CV,malo strpljenja i surfanja internetom..

Ja sam krajem 6.mj odlucila da zelim ici na brod,krajem 7.mj sam imala intervju i dobila posao.. :plovim:

Procitaj forum od pocetka do kraja,ima puno korisnih informacija,javi se agencijama i uskoro ce te sigurno netko kontaktirati...
Sto se tice tvog zdrastvenog stanja,najbolje da nazoves neku medicinu rada koja vrsi pregled pomoraca i raspitas se..to mozes obaviti i telefonski,prije nego se odlucis upustit u cijelu proceduru,pa ces vec imat kvalitetne informacije koje ce ti biti smjernica za dalje..sretno !


Offline legionnaire007

  • Cruise Ship Veteran
  • Registered
  • *
  • Posts: 1350
    • View Profile
Re: Rad na brodu - teško na?i?
« Reply #7 on: 11/August/2012 »
A štaš, tako se izgleda kod nas jedino može naći posao - preko veze.

Istina, barem ako se radi o normalnom poslu, a ne crnčenju za nekog privatnika s plaćom manjom od +/- 3000 kn. Ako i toliko. Iako mi se čini da danas i na takva mjesta uzimaju "poznate", tj. kumove-tetke-stričeve-nećake-bratiće... Kako već to ide :)

Onda nemaš nikakvog problema, prijavi se još danas! :) Što se tiče para, posudi, vratit ćeš od prve (dvije) plaće. Ne moraš biti posve zdrav, ali ne smije biti većih problema, naravno.
Na to ti nitko ne može dati točan odgovor osim liječnika, ali nije to posao vojnog pilota, ako me razumiješ. Dok se ne radi o zaraznim bolestima (HIV/AIDS, hepatitis), ili većih zdravstvenih komplikacija, u redu si. Na tvom mjestu provjerio bih kod nekog ovlaštenog liječnika, čisto informativno. Možda možeš i na internetu naći odgovor.
Sam znaš koliko je komplicirano ili nije tvoje zdravstveno stanje.

Naučit ćeš sve vrlo brzo na brodu, bez brige. Procedura - imaš preliminarni intervju koji s tobom obavlja agent kako bi provjerio tvoje znanje engleskog i eventualno iskustvo, zatim glavni intervju koji obavljaš s predstavnikom kompanije (zato traje 15-20 minuta, pošto se o tebi sve već više-manje zna, ali to vrijeme je dovoljno da provjeri jesi li ti zbilja "man for the job").
Kad i ako prođeš glavni intervju, radiš vizu, liječnićki, pomorsku knjižicu (naše agencije te neće poslati na brod bez nje).
Znači, dok ne prođeš glavni intervju, ne treba ti skoro ništa novaca, eventualno za neki test engleskog. Moj savjet ti je da se prijaviš još danas, i nađeš nekog da ti posudi novce.
Ako ti je cilj što brži ukrcaj, to i kaži agentu, agencije koju već odabereš, gotovo sam posve siguran da će ti ponuditi posao u restoranu.

Sad imaš smjernice neke, ali sve ćeš to opširnije, sa puno detalja i osobnih iskustava, naći na forumu. Čitaj, znanje je najveća moć. Još jednom ti želim svu sreću  :uzdravlje:
Once a sailor, always a sailor.

Offline Joso1000

  • Registered
  • *
  • Posts: 130
    • View Profile
Re: Rad na brodu - teško na?i?
« Reply #8 on: 11/August/2012 »
Sad imaš smjernice neke, ali sve ćeš to opširnije, sa puno detalja i osobnih iskustava, naći na forumu.
Čitaj, znanje je najveća moć. Još jednom ti želim svu sreću  :uzdravlje:

Uh jako puno si mi pomogao, čak dao odgovore na ona pitanja koje sam htio postaviti ali zaboravio hehe............ali nemogu baš sad reći ajd idem odma sutra se prijaviti.
Evo sinoć par sati i danas po forumu čitam iskustva drugih. A što se tiče mog zdravstvenog stanja sa svojom bolesti nemam problema već 7 godina apsolutno nikavkih ali naravno i dalje pijem lijekove zbog kontrole stanja. E sad me zanima što se na tom liječničkom sve prolazi, da li traže od tebe da doneseš od svog doktora kakve papire (karton) i slične stvari?
Isto me zanima opet ajmo reći od (primjer) 10 kandidata kkoliko će ih dobiti posao, tj proći?
xxxxxxxxxxxxxxxxx

Offline legionnaire007

  • Cruise Ship Veteran
  • Registered
  • *
  • Posts: 1350
    • View Profile
Re: Rad na brodu - teško na?i?
« Reply #9 on: 12/August/2012 »
Uh jako puno si mi pomogao, čak dao odgovore na ona pitanja koje sam htio postaviti ali zaboravio hehe............ali nemogu baš sad reći ajd idem odma sutra se prijaviti. Evo sinoć par sati i danas po forumu čitam iskustva drugih. A što se tiče mog zdravstvenog stanja sa svojom bolesti nemam problema već 7 godina apsolutno nikavkih ali naravno i dalje pijem lijekove zbog kontrole stanja. E sad me zanima što se na tom liječničkom sve prolazi, da li traže od tebe da doneseš od svog doktora kakve papire (karton) i slične stvari? Isto me zanima opet ajmo reći od (primjer) 10 kandidata kkoliko će ih dobiti posao, tj proći?

Drago mi je to cuti, mozes sve sto zelis, zasto ne bi mogao? Prijavi se sto prije, posto cijeli proces TRAJE. Ne traže te da doneseš nikakav karton, ako presutis svoju zdravstvenu situaciju (shvatio sam o cemu se radi iz drugog posta), trebao bi proci lijecnicki. Ne vjerujem da doktor moze utvrditi da si imao takvih problema.

Prolaz na intervjuu ovisi prvenstveno o tebi, kako se pokazes na intervjuu. Predstavnici kompanije ne dolaze na intervju s namjerom da ruse nekog, jer cim postoji intervju postoji i potreba za xy brojem ljudi, znaci ako se pokazes dovoljno dobar, svidis se ispitivacu i zadovoljis kriterije - prosao si. Nema tu puno mudrosti. Za neke poslove su kriteriji relativno mali, i obrnuto.
Once a sailor, always a sailor.

Offline leptirica_26

  • Cruise Ship Veteran
  • Registered
  • *
  • Posts: 99
    • View Profile
  • Company: Carnival,Seabourn,Crystal,Oceania,G&P
  • Job Title: Stewardess
Re: Rad na brodu - teško na?i?
« Reply #10 on: 12/August/2012 »
Ne traže te da doneseš nikakav karton, ako presutis svoju zdravstvenu situaciju (shvatio sam o cemu se radi iz drugog posta), trebao bi proci lijecnicki. Ne vjerujem da doktor moze utvrditi da si imao takvih problema.


Hm..Morat ce donjet potvrdu od svog lijecnika da ne boluje od dusevnih,kronicnih i tezih oblika bolesti kad bude isao na lijecnicki.
A sad sve ovisi o njegovom lijecniku hoce li mu napisat takvu potrdu.

Offline Joso1000

  • Registered
  • *
  • Posts: 130
    • View Profile
Re: Rad na brodu - teško na?i?
« Reply #11 on: 13/August/2012 »
Hm..Morat ce donjet potvrdu od svog lijecnika da ne boluje od dusevnih,kronicnih i tezih oblika bolesti kad bude isao na lijecnicki.
A sad sve ovisi o njegovom lijecniku hoce li mu napisat takvu potrdu.

Za to mi NITKO ništa nije rekao, da nikakvu potvrdu ne treba donijet. A šta za one koji uopće nisu kod nikakvog liječnika? Odakle će oni donijet potvrdu?

Edit-razgovarao sam s doktorom koji to radi i kaže mi da NE treba donositi nikakve potvrde već samo pisanu izjavu od moje strane da sve to hoću raditi ili štoliveć
xxxxxxxxxxxxxxxxx

Offline leptirica_26

  • Cruise Ship Veteran
  • Registered
  • *
  • Posts: 99
    • View Profile
  • Company: Carnival,Seabourn,Crystal,Oceania,G&P
  • Job Title: Stewardess
Re: Rad na brodu - teško na?i?
« Reply #12 on: 13/August/2012 »
Za to mi NITKO ništa nije rekao, da nikakvu potvrdu ne treba donijet. A šta za one koji uopće nisu kod nikakvog liječnika? Odakle će oni donijet potvrdu?

Edit-razgovarao sam s doktorom koji to radi i kaže mi da NE treba donositi nikakve potvrde već samo pisanu izjavu od moje strane da sve to hoću raditi ili štoliveć

Gle drugar,bez ljutnje,ok ? Pokusavam ti pomoc svojim iskustvom..
Ja sam bila dva puta na lijecnickom,prvo kad sam radila matrikulu u Zd,pa mi je doktor rekao da donesem tu potvrdu od svog lijecnika..
Drugi put kompanija me poslala da idem u St,pa su me isto TO trazili..
Svako u Hrvatskoj ima svog lijecnika preko Hr.zavoda ,osim mozda beskucnika i stranaca ..
Ako ti je doktor tako rekao onda tako i napravi.

Offline Joso1000

  • Registered
  • *
  • Posts: 130
    • View Profile
Re: Rad na brodu - teško na?i?
« Reply #13 on: 13/August/2012 »
Gle drugar,bez ljutnje,ok ? Pokusavam ti pomoc svojim iskustvom..
Ja sam bila dva puta na lijecnickom,prvo kad sam radila matrikulu u Zd,pa mi je doktor rekao da donesem tu potvrdu od svog lijecnika..
Drugi put kompanija me poslala da idem u St,pa su me isto TO trazili..
Svako u Hrvatskoj ima svog lijecnika preko Hr.zavoda ,osim mozda beskucnika i stranaca ..
Ako ti je doktor tako rekao onda tako i napravi.

A gdje si vidjela da se ljutim? Nakon što sam vidio tvoj post, ja nazvao tog istog doktora koji radi liječnički za A Priori i pitao ga direktno to pitanje, da li treba donijeti od svojeg liječnika kakvu potvrdu od da nemam nikakve kronične bolesti i on je rekao da ne treba, ja sam samo to prenijeo ovdje.

I da, pitanje u svezi pomorske knjižice......ja sam iz Sl Broda i mi ovdje imamo na Savi lučku kapetaniju, da li i tu mogu izvaditi tu knižicu ili baš moram do mora negdje?
xxxxxxxxxxxxxxxxx

Offline legionnaire007

  • Cruise Ship Veteran
  • Registered
  • *
  • Posts: 1350
    • View Profile
Re: Rad na brodu - teško na?i?
« Reply #14 on: 13/August/2012 »
Mozda ovisi o doktoru, ja nisam nikome morao nositi potvrdu, ni za pomorsku (rijeka) ni lijecniku propisanog od strane kompanije...
Once a sailor, always a sailor.