Posao na Brodu > Pomorska Knjižica ~ Matrikula ~ Seaman's Book

Pomorska za posadu iz Hrvatske. Koja je procedura?

(1/2) > >>

Katerina:
Idem na brod za malo vise od mjesec dana i sad moram hitno izvaditi tu pomorsku jer ne zelim ostati bez zdravstvenog dok se vratim.
Nego mene zanima koja je procedura s tom pomorskom dok ju jednom dobijem. Kako prijavljujem porez, zdravsteveno, mirovinsko? Jel mi to može netko objasniti?
Prije samog odlaska biti cu prijavljena na Zavod i zdravstveno kao nezaposlena osoba...gdje prijavljujem da idem na brod?
Koliko cu morati nasoj divnoj državi platiti od svog mukotrpnog rada ako sve ide legalno?

Mina Harker:
Pa zar nemozes ostati i dalje preko socijalnog prijavljena, neovisno o tome gdje se nalazis na svijetu. Zasto bi to trebao biti razlog za pomorsku?

Katerina:

--- Quote from: Mina Harker on 25/April/2014 ---Pa zar nemozes ostati i dalje preko socijalnog prijavljena, neovisno o tome gdje se nalazis na svijetu. Zasto bi to trebao biti razlog za pomorsku?

--- End quote ---

A ako me nedaj bože neko prijavi... zar oni na zdravstvenom neće znati da nisam na zavodu prijavljena? A ako se ne budem javljala mjesečno na zavod skinut će me s njega.I rekli su mi da neću moći izaći u Rusiju bez pomorske?

Mina Harker:
Pa ako će netko biti toliko zločest da te prijavi, onda nemaš sreće, a ovi na zdravstvenom neće znati, jer su burza i zdravstveno odvojeni već par godina. A ovo za rusiju, to ne znam...

Rocco_Barocco:
Nama su u Sankt Peterburgu lupali pečat u pomorsku pri izlasku u luku, ali samo u britansku koju sam dobio na brodu, hrvatsku nisu dirali.

Navigation

[0] Message Index

[#] Next page

Go to full version