Author Topic: Racuni u banci i plate na evropskim cruzevima  (Read 2746 times)

0 Members and 1 Guest are viewing this topic.

Offline Mikis

  • Registered
  • *
  • Posts: 30
    • View Profile
Prijatelji, molim vas da date par saveta vezano za upravljanje novcem dok se plovi po Evropi.

Konkretno, trebalo bi da se u aprilu ukrcam u Miami-u i posle deset dana transatlantic i ceo ugovor u Evropi. U pitanju je Celebrity.
Koliko sam procitao na forumu kad dodjem na brod odmah mi otvore racun u nekoj americkoj banci i ostalo ide po automatizmu.
Medjutim sta se radi kad je u pitanju Evropa ili kao u mom slucaju da posle jednog cruza prelazimo u Evropu. Kako primam platu, kako i gde podizem novac itd...
Unapred hvala na savetima i odgovorima, bice mi to prvi ugovor pa me malo muce te neke tehnicke stvari.

Takodje vas molim da kazete kakva su vam iskustva sa evropskim turama, ima li mogucnosti da se napravi neki novac, kakvi su gosti, portovi....

Offline Moonlight

  • Cruise Ship Veteran
  • Registered
  • *
  • Posts: 96
    • View Profile
Re: Racuni u banci i plate na evropskim cruzevima
« Reply #1 on: 29/January/2013 »
I ja sam u slicnoj situaciji, 31.03. sam u New Orleansu bit cu tamo mozda 15-20 dana i onda Europa, Skandinavija ... ajde ljudi pomagajte ako neko zna, nesto konkretno  :money:
"Ime nije ništa; ono što nazivamo ružom, slatko bi mirisalo i s drugim imenom ... "

Online Princ na belom brodu

  • Cruise Ship Veteran
  • Registered
  • *
  • Posts: 1714
    • View Profile
  • Country: Srbija
  • Company: Carnival Cruise Line
  • Recruitment Agency: Samostalno
  • Job Title: Bivši IT oficir
Re: Racuni u banci i plate na evropskim cruzevima
« Reply #2 on: 29/January/2013 »
Mislim da je nebitno gde je sedište banke... ne treba da se ide na šalter banke da se podiže plata. Na brodu novac možete podizati ili na blagajni ili još jednostavnije sa ATM kioska, naravno bez provizije. Za online kupovine - tu je kartica, a za prebacivanje novca - wire transfer preko sajta banke.

Offline Falcon_ns

  • Cruise Ship Veteran
  • Registered
  • *
  • Posts: 162
    • View Profile
Re: Racuni u banci i plate na evropskim cruzevima
« Reply #3 on: 30/January/2013 »
nisam siguran da moze online da se kupuje sa tom karticom .... ako se ja ne varam kartica je samo za ATM aparat ili napolju da se placa po restoranima itd..ko prihvata maestro I onaj drugi ciricus ili kako vec zaboravih ! ako je neko kupovao online nek se javi  ali mislim da ne moze .. :google:ˇ

 evo upravo provereno  online ne moze sa tom karticom nazalost  :ban:
mozete prebaciti pare na vasu karticu u srbiji master viza ili sta vec  I tako kupiti online  ,mada toliko je velikih mega marketa preko da nema potrebe za tim :)

Online Princ na belom brodu

  • Cruise Ship Veteran
  • Registered
  • *
  • Posts: 1714
    • View Profile
  • Country: Srbija
  • Company: Carnival Cruise Line
  • Recruitment Agency: Samostalno
  • Job Title: Bivši IT oficir
Re: Racuni u banci i plate na evropskim cruzevima
« Reply #4 on: 31/January/2013 »
Ova što se dobija na Carnivalu je MasterCard i bez problema se koristi za online kupovinu.

Offline Falcon_ns

  • Cruise Ship Veteran
  • Registered
  • *
  • Posts: 162
    • View Profile
Re: Racuni u banci i plate na evropskim cruzevima
« Reply #5 on: 31/January/2013 »
eto vidis  a princess maestro I ciricus    sto niko ziv vise ne prihvaca     ???

Offline CEO

  • Administrator
  • Registered
  • *
  • Posts: 9941
  • Chief Executive Officer
    • View Profile
  • Country: Croatia
Re: Racuni u banci i plate na evropskim cruzevima
« Reply #6 on: 31/January/2013 »
Koliko sam procitao na forumu kad dodjem na brod odmah mi otvore racun u nekoj americkoj banci i ...

Zasto cekati i uzdati se da ce ti netko drugi otvoriti racun?
Uzmi stvar u svoje ruke.
Sam otvori racun.
Ja jos uvijek koristim svoju Bank of America karticu, iako na brodu nisam bio vec 5 godina.
Imam sa njom internet bankarstvo, online chat, i 0 troskova sve ove godine.
Pare podizem/ racune placam jednako u selu sa 2 bandere kao i na Times Square-u.
Odavno ne plovim. Sve odgovore pronađite na forumu.
http://youtu.be/gABS8a4wm9o (door=forum, ja Morpheus ti Neo)