Author Topic: Bartender  (Read 6679 times)

0 Members and 1 Guest are viewing this topic.

Offline character

  • Cruise Ship Veteran
  • Registered
  • *
  • Posts: 57
  • 'Think big and grow rich'
    • View Profile
Bartender
« on: 31/March/2011 »
Dali mi moze netko molim vas reci kako je za bartendere na Royalu te Disneyu, te dali je moguce upasti direktno za bartendera, vec godinu ipo dana radim kao bar waiter na Carnivalu....tenk u
'Control your destiny or somebody else will'

Offline natal

  • Cruise Ship Veteran
  • Registered
  • *
  • Posts: 877
    • View Profile
Re: Bartender
« Reply #1 on: 31/March/2011 »
Royal navodno dobra lova al neznam dali mozesh upasti unutra direktno. Bio sam pricao sa deckom nasim koji radi na Oasis of the seas, kaze da je jedan od najlosijih brodova u royalu da ima oko 60 barova i da ima mjesecno oko 2500 dolara placu. Zaduzeni su za bar counter, oni ga ciste a ne bar waiteri ko na carnivalu, na dva bara dolaze dva bar boya i to bi bilo to ukratko.

Znam jednog decka koji je bio na carnival bartender i koji dao otkaz da bi oso na Disney kao bartender i na kraju dao otkaz na Disney i vratio se na Carnival jer kaze da previse Hard time a pare iste  ko na Carnivalu a na Carnivalu kao shto znash svih boli qrac za sve.

E sad to su neka iskustva koja sam ja cuo i ljudi koje sam upozno. Ja bi opet bez obzira na to oso i probao. Al opet znam dosta ljudi koji su na disney i nekima je okej. Nasli se ljudi. Znam jednu koja je bila guest services manager i dala otkaz i dosla na carnival u ctc radit, kaze da tam spalish na zivce, puno nekog stressa ima i da je carnival najbolji sto se posade tice.

Offline character

  • Cruise Ship Veteran
  • Registered
  • *
  • Posts: 57
  • 'Think big and grow rich'
    • View Profile
Re: Bartender
« Reply #2 on: 31/March/2011 »
Hvala natal, evo sutra idem u Zagreb grad na intervju za Royal i Celebrity za bartendera pa cemo vidjeti hehehe.
Ako nis vratit cu se natrag u prasumu :-) makar sumnjam.
Znas kako ja kazem, ako mogu drugi mogu i ja, tako da...
Iskreno ima ljudi koji su otisli direktno za bartendere a nisu nikada na brodovima radili. Vjerujem da je daleko drugacije nego na Carnivalu, ali opet i kada sam dosao na carnival sam imao vremena za prilagodbu, nadam se da je ekipa pogotovo nasa, spremna pomoci pridoslicama.
 :plovim: :plovim: :plovim:

Idem se malo preispitat za neke koktele koji su mi pali u zaborav, za koje Carnival izgleda ne zna da postoje:-)
'Control your destiny or somebody else will'

Offline character

  • Cruise Ship Veteran
  • Registered
  • *
  • Posts: 57
  • 'Think big and grow rich'
    • View Profile
Re: Bartender
« Reply #3 on: 31/March/2011 »
Royal navodno dobra lova al neznam dali mozesh upasti unutra direktno. Bio sam pricao sa deckom nasim koji radi na Oasis of the seas, kaze da je jedan od najlosijih brodova u royalu da ima oko 60 barova i da ima mjesecno oko 2500 dolara placu. Zaduzeni su za bar counter, oni ga ciste a ne bar waiteri ko na carnivalu, na dva bara dolaze dva bar boya i to bi bilo to ukratko.

Znam jednog decka koji je bio na carnival bartender i koji dao otkaz da bi oso na Disney kao bartender i na kraju dao otkaz na Disney i vratio se na Carnival jer kaze da previse Hard time a pare iste  ko na Carnivalu a na Carnivalu kao shto znash svih boli qrac za sve.

E sad to su neka iskustva koja sam ja cuo i ljudi koje sam upozno. Ja bi opet bez obzira na to oso i probao. Al opet znam dosta ljudi koji su na disney i nekima je okej. Nasli se ljudi. Znam jednu koja je bila guest services manager i dala otkaz i dosla na carnival u ctc radit, kaze da tam spalish na zivce, puno nekog stressa ima i da je carnival najbolji sto se posade tice.

Vidis tocno moram otici i vidjeti, meni je frajer rekao koji je dosao na CCL sa Royala zbog neke nezgode da ekipa na Oasisu uzima oko 3-4ooo mjesecno a nisu puseri, to ti je ono nekom je super a nekome katastrofa,,,nema veze ako ne probam necu znati.
Ne treba se bojati novih stvari
'Control your destiny or somebody else will'

Offline natal

  • Cruise Ship Veteran
  • Registered
  • *
  • Posts: 877
    • View Profile
Re: Bartender
« Reply #4 on: 31/March/2011 »
Hahahhaaha, shta da ti kazem idem i ja, mozemo na kafu ak hocesh. :) Samo meni nesh kenjaju iz uspinjace da oce da idem za bar waitera kao tesko je da direktno apliciram za bartendera iz prve. To mi reko neki lik koji me zvao na mob pa sam mu ja objasnio kako i shta, kaze okej da dojem. Sinisi sam objasnio na private mail da necu da idem za bar waitera jer po meni royal i celebrity je isto ko i carnival. Zasto bi minjo. Nema potrebe. Jedino bartender mi odgovara.

Poslao mi Sinisa mail kao sutra cemo pricat. Da dojem u agenciju u 10h. Reko okej. Al znam ja shta zelim i to je to. Mozda covjek misli da me moze nagovorit na bar waitera pa da ako sam toliko dobar da cu promociju dobit. U praksi lako izvedivo a u realnosti druga prica. Sutra ak se vidimo pa cu ti ispricat pricu jednu kad su promocije bile u djiru jer nije prica za forum a ni za pp.

Sretno na intervju. Poslao mi neki mail cak sa nekim koktelima jednostavnim kao da naucim to. :D

A josh bi bilo smijesno da dojem tamo i da odem na intervju za barmena i roknem. :D

Ali ajde zivjeli pa vidjeli.

Prico sam ja sa tim nasim deckom sa Oasisa i kaze mi on da isto bar waiteri uzimaju oko 4000 tamo, znash shta uzimali i na dreamu al na prste jedne ruke mogu nabrojat ja to. Ne vjerujem ja price bash te neke i nekoj velkoj lovi a pogotovo da svi grabe. Nema sanse.

Sretno na intervju sutra. Drzim fige. Bolje da nasi uzimaju pare i nose u rvatsku nego filipinci and so on. P.S. nisam rasista nego drzim se one nase, "kupujmo hrvatsko"

Offline maychek

  • Registered
  • *
  • Posts: 24
    • View Profile
Re: Bartender
« Reply #5 on: 31/March/2011 »
Moj momak je bio u sept na intervjuu  u BGu  , kod EPa za Celebrity  ,sa njim je bio i njegov drug .
drug je odmah dobio poziciju bartendera ( obojica su radili u  beogradskim klubovima ) moj  momak poziciju bar servera , imaju jos po mesec dana do kraja ugovora .
bartender na constellationu se ubedacio jer jedva skupi 1500dolara za mesec, najslabiji brod u floti a 14dana kruzevi,
moj momak je kao bar server uzimao oko 2000dolara ,ali je nakon 3 meseca dobio promociju u bartendera i sada ima oko 3000dolara platu ,on je na Eclipse-u.
On nije prosao na intervjuu za bartendera zbog neke gluposti oko kafa ( mada verovatno su im trebali jedan bartender jedan bar server pa ovaj prvi za bartendera drugi za bar servera )
nakon njih znam jos jednu devojku koja je prosla za bartendera za Celebrity - constellation ali ona ceka ukrcaj .

Offline character

  • Cruise Ship Veteran
  • Registered
  • *
  • Posts: 57
  • 'Think big and grow rich'
    • View Profile
Re: Bartender
« Reply #6 on: 01/April/2011 »
Hahahhaaha, shta da ti kazem idem i ja, mozemo na kafu ak hocesh. :) Samo meni nesh kenjaju iz uspinjace da oce da idem za bar waitera kao tesko je da direktno apliciram za bartendera iz prve. To mi reko neki lik koji me zvao na mob pa sam mu ja objasnio kako i shta, kaze okej da dojem. Sinisi sam objasnio na private mail da necu da idem za bar waitera jer po meni royal i celebrity je isto ko i carnival. Zasto bi minjo. Nema potrebe. Jedino bartender mi odgovara.


e poslao sam ti request n face ako si ti inicijali, DP.......me nema beda za kavu, ja sam u Zagrebu oko 10am tak d kako god, a jbga nadam se da ce mi dati za bartendera jer za bar waitera ne prihvacam tako da nist, to mogu biti gdje god zelim...
'Control your destiny or somebody else will'

Offline character

  • Cruise Ship Veteran
  • Registered
  • *
  • Posts: 57
  • 'Think big and grow rich'
    • View Profile
Re: Bartender
« Reply #7 on: 10/April/2011 »
Moj momak je bio u sept na intervjuu  u BGu  , kod EPa za Celebrity  ,sa njim je bio i njegov drug .
drug je odmah dobio poziciju bartendera ( obojica su radili u  beogradskim klubovima ) moj  momak poziciju bar servera , imaju jos po mesec dana do kraja ugovora .
bartender na constellationu se ubedacio jer jedva skupi 1500dolara za mesec, najslabiji brod u floti a 14dana kruzevi,
moj momak je kao bar server uzimao oko 2000dolara ,ali je nakon 3 meseca dobio promociju u bartendera i sada ima oko 3000dolara platu ,on je na Eclipse-u.
On nije prosao na intervjuu za bartendera zbog neke gluposti oko kafa ( mada verovatno su im trebali jedan bartender jedan bar server pa ovaj prvi za bartendera drugi za bar servera )
nakon njih znam jos jednu devojku koja je prosla za bartendera za Celebrity - constellation ali ona ceka ukrcaj .
A ja dobio Constellation i idem isto kao bartender 22.5 mozda ce biti bolja lova onda jer su kruzevi po europi, dali bartenderi na celebrityu dijele zaradu svi skupa ili svaki bartender radi pare za sebe???
'Control your destiny or somebody else will'

Offline maychek

  • Registered
  • *
  • Posts: 24
    • View Profile
Re: Bartender
« Reply #8 on: 10/April/2011 »
nisam 100% sigurna   ali mislim da ide  pola para svi zajedno pola samo bar , ali znam da ima veze u kom si baru   i znam da ne radis samo za sebe .
Constelation i u Evropi ima dugacke kruzeve 12 dana  , kazu da je Evropa slabija od Kariba, ali ako nista drugo  odradi prvi ugovor i menjaj  brod , imas vec dobru poziciju :)

Offline character

  • Cruise Ship Veteran
  • Registered
  • *
  • Posts: 57
  • 'Think big and grow rich'
    • View Profile
Re: Bartender
« Reply #9 on: 10/April/2011 »
nisam 100% sigurna   ali mislim da ide  pola para svi zajedno pola samo bar , ali znam da ima veze u kom si baru   i znam da ne radis samo za sebe .
Constelation i u Evropi ima dugacke kruzeve 12 dana  , kazu da je Evropa slabija od Kariba, ali ako nista drugo  odradi prvi ugovor i menjaj  brod , imas vec dobru poziciju :)
hvala na odg, ajde vidjet cemo, ako nista drugo moci cu sve pohvatat prvi ugovor laganini , kako mislis ovo sa parama, pola svi a pola bar, nisam bas skuzio skroz?
'Control your destiny or somebody else will'

Offline maychek

  • Registered
  • *
  • Posts: 24
    • View Profile
Re: Bartender
« Reply #10 on: 10/April/2011 »
pa koliko sam ja to skontala , polovina zarade jednog bara se udruzuje sa polovinom zarade ostalih barova i deli se na broj barmena , a drugu polovinu zarade jednog bara dele barmeni koji rade u tom baru ,  valjda da bi se izbegle velike razlike u zaradi izmedju barova.

Offline character

  • Cruise Ship Veteran
  • Registered
  • *
  • Posts: 57
  • 'Think big and grow rich'
    • View Profile
Re: Bartender
« Reply #11 on: 10/April/2011 »
pa koliko sam ja to skontala , polovina zarade jednog bara se udruzuje sa polovinom zarade ostalih barova i deli se na broj barmena , a drugu polovinu zarade jednog bara dele barmeni koji rade u tom baru ,  valjda da bi se izbegle velike razlike u zaradi izmedju barova.

Aha, ajde pitat cu nekoga jos, jer bio sam na carnivalu dva ugovora, tamo svi bartenderi dijele lovu tako da svi imaju identicnu placu....sto ti radis na brodu ako se smije znati
'Control your destiny or somebody else will'

Offline maychek

  • Registered
  • *
  • Posts: 24
    • View Profile
Re: Bartender
« Reply #12 on: 10/April/2011 »
Ja prikupljam informacije  , cekam da zavrsim fax pa idem na brod kao instruktor ronjenja :)

Offline character

  • Cruise Ship Veteran
  • Registered
  • *
  • Posts: 57
  • 'Think big and grow rich'
    • View Profile
Re: Bartender
« Reply #13 on: 10/April/2011 »
Ja prikupljam informacije  , cekam da zavrsim fax pa idem na brod kao instruktor ronjenja :)


A ma nemoj, e onda ces i mene nauciti ronit:-))))
'Control your destiny or somebody else will'