Author Topic: Carnival - Assistant Bar Waiter  (Read 5045 times)

0 Members and 1 Guest are viewing this topic.

Offline nbeldar

  • Registered
  • *
  • Posts: 7
    • View Profile
Carnival - Assistant Bar Waiter
« on: 12/May/2009 »
Pozdrav svima,imam par manjih pitanja,pa mi treba pomoc..
Pre dve sedmice sam imao intervju u BG,docekao me gosp.Golac (po mom iskustvu,jako prijatan lik) i obavih intervju sa nekim Eric-om.Dobio sam posao kao assis.barwaiter.Pre 3 dana sam dobio papire za lekarski i idem to da obavljam za koji dan.
E ovako,
Kada polazim?zna li se ili ne jos?otprilike mi treba...
Imam 1500 e na raspolaganju,TOTAL,znaci i da ponesem na brod ako mi ostane.Mogu naci avionsku kartu MNOGO jeftinije (sestra mi ima neke popuste) dali da uzimam sam i hocu li se moci snaci da me neko doceka sa aviona?TJ.kako se organizujem kada kupujem sam sebi kartu? i dali mi je 1500 e dovoljno za sve pretstojece troskove??
U ugovoru pise da mi je mesecna plata 47,nesto dolara+tips.i imam neku stipendiju 200 zelenih dok sam na koledzu.Koliko obicno traje taj koledz i hocu li moci vratiti kintu jbt za 6 meseci???Plata mi je 47 dolara..ako sam na koledzu 3 meseca znaci da sam radio 6 meseci za nekih 800 dolara+tips..Da se zabrinem?
Ako neko ima jos koji savet,neka pise
Hvala
Nemanja Beldar




Offline igorNS

  • Cruise Ship Veteran
  • Registered
  • *
  • Posts: 91
    • View Profile
  • Country: Serbia
  • Company: Emerald Waterways
  • Recruitment Agency: n/a
  • Job Title: Ex Hotel Manager, now Cruise Director
Carnival - Assistant Bar Waiter
« Reply #1 on: 12/May/2009 »
Ne sekiraj se vratices te pare! Tako je i na Princessu plata 50 dolara plus tips, sto mu dodje za recimo buffet stewarda minimun 717 dolara mesecno, ali imas i u temi u buffet steward, ass.waiter... u F&B departmentu  ::yes::
Sto se mora...nije tesko!!!

Online CEO

  • Administrator
  • Registered
  • *
  • Posts: 9941
  • Chief Executive Officer
    • View Profile
  • Country: Croatia
Re: Carnival - Assistant Bar Waiter
« Reply #2 on: 12/May/2009 »
Mislim da nije dobra ideja da kartu uzimas sam, jer je onda putovanje totalno tvoja odgovornost.
Ako avion zakasni, a imaces nekoliko presjedanja, sta onda?
Ako ti putovanje organizira agencija, imas puno vise slobode, a ako i zakasnis na ukrcaj, bice ti placen hotel od strane cruise kompanije.
Odlazak na brod je dobro uhodan put.
Od agenta (SG) ces dobiti upute i adresu hotela gdje ces boraviti, pa ako ne nadjes besplatan shuttle da te odveze, taxi ce te kostati max $20.
Ne ocekuj velike price na recepciji. Pitace te za ime i prezime i dat ce ti kljuc sobe (koju ces vjerovatno dijeliti), i reci ce ti kada ujutro dolazi autobus da te pokupi, zajedno sa 30-ak ostalih, vecinom filipinaca.
Ako ti je do drustva, naci ces i ponekog balkanca u grupi, jos vecer prije odlaska na brod, u hotelu.
Imas besplatan obrok, veceru i dorucak.
Ovo ti pisem iz iskustva, jer na obje moje kompanije je procedura potpuno ista, samo su hoteli razliciti.
Drz se i samo hrabro  :uzdravlje:
Odavno ne plovim. Sve odgovore pronađite na forumu.
http://youtu.be/gABS8a4wm9o (door=forum, ja Morpheus ti Neo)

Offline nbeldar

  • Registered
  • *
  • Posts: 7
    • View Profile
Re: Carnival - Assistant Bar Waiter
« Reply #3 on: 12/May/2009 »
Nadam se da cu deliti tu sobu sa nekim filipinkama.  :yahoo:
Sto se koledza tice,on traje dok ljudi iz Carnival-a ne procene da mogu da startujem ili?

Offline hrgi

  • Registered
  • *
  • Posts: 8
    • View Profile
Re: Carnival - Assistant Bar Waiter
« Reply #4 on: 29/April/2010 »
Nadam se da cu deliti tu sobu sa nekim filipinkama.  :yahoo:
Sto se koledza tice,on traje dok ljudi iz Carnival-a ne procene da mogu da startujem ili?

:-) Ja ti isto ne savjetujem da sam kupujes kartu, bolje preko agencije sto je i sigurnije pa makar i bilo malo skuplje! sto se tice financiranja svega toga.....mozda ti bude trebalo malo vise od 1500 eura. ja sam prije par dana to sve rjesavala pa ti mogu reci koliko je mene to sve otprilike doslo: 800e za kartu, 100e za vizu, oko 150 za lijecnicki i 150e za tecaj za spasavanje na brodu. tu su ti jos i troskovi za radnu obucu koju sam moras kupiti prije dolaska na brod i malo love za pocetak sto trebas ponijeti. I ja sam cula da se na collegu dobije đeparac od $200. On traje 3mjeseca koliko ja znam. eto toliko....nadam se da je pomoglo :-)
pzz