Author Topic: koliko sati radi dnevno jedan buffet steward na princessu??  (Read 10882 times)

0 Members and 1 Guest are viewing this topic.

Offline gogo2303

  • Cruise Ship Veteran
  • Registered
  • *
  • Posts: 11
    • View Profile
koliko sati radi jedan buffet steward na princessu i koliko je moguce biti promovisan nakon jednog odragjenog ugovora????

Offline Sale980

  • Cruise Ship Veteran
  • Registered
  • *
  • Posts: 5
    • View Profile
Ja sam u bellboxu radio 11 nekad i duze a u horison-u 11,5. Zavisi od broda i od toga gde radis. Ako odes na veliki brod u dining mozda i 13 sati ali je dobra para. Rmbas al bar znas sto. Sto se tice promocije sanse su minimalne, mozes ladno da odradis 3-4 ugovora ko buffet... mada ako te oce sreca mozes vec na sledeci ugovor da odes ko JWTR. To niko nemoze da ti kaze

Offline gogo2303

  • Cruise Ship Veteran
  • Registered
  • *
  • Posts: 11
    • View Profile
11 sati dnevno to je u nekoj granici koliko se moze ocekivat posto buffet stewardi rade u buffet restoranu na dorucku,rucku ili veceri!! A de mi reci kakve su pare,dali je moguce barem 1300 dolara zaradit i koliko je moguce da te posle jednog odradjenog ugovora prebace u room service gde ipak mislim da je puno bolji baksis od buffet stewarda a i bolji su radni uvijeti.

Offline Sale980

  • Cruise Ship Veteran
  • Registered
  • *
  • Posts: 5
    • View Profile
Mene su poslali u room service (bellbox) posle 1 meseca provedenog u horisonu (to je buffet restoran). Prvi mesec sam izaso negde oko 1100$ a sledecih 5 1300$-1400$ (za 6mes. nesto manje od 8000$), nisam hteo da idem u dining gde mozes najvise da zaradis kao buffet... s tim da ti napominjem da zavisi od broda koji dobijes. Ako dobijes veliki brod i prebace te u dining nakon mesec-dva mozes da pravis 2200$+.... ako dobijes mali brod i provedes ugovor u horisonu onda vrlo verovatno 720$-800$ niko nemoze da ti kaze kako ce tebi da bude. Meni su sad dali mali brod za sledeci ugovor a ja za te pare na brod ne idem, probacu drugu kompaniju

Offline gogo2303

  • Cruise Ship Veteran
  • Registered
  • *
  • Posts: 11
    • View Profile
u prvom ugovoru konstantna placa od 1300-1400 je skroz uredu...
ja sam istotako prosao kao i ti otprilike, u prvih 6 mjeseci 1100-1300 dolara a onda F&b manager nam je rezao place sa svojom odlukom o ukidanju gratuitija tako da sam imao 650 dolara u zadnjih 2 mjeseca i zbog toga se nisam se vratio na royal caribbean nego i ja sad trazim drugu kompaniju i tako da sam aplicirao za princess i sad razmisljam da ili ne????
posto sam bio vec radio na cruiserima kuzim da placa ovisi o puno cinjenica al sve u svemu buffet steward se i ne cini tako losa startna pozicija al ipaK ja nebi radio za 600,700 dolara ako budem imao takvu nesrecu.. odi na royal, imas u martu intervju za asisstante i nisu uopce teski

Offline Sale980

  • Cruise Ship Veteran
  • Registered
  • *
  • Posts: 5
    • View Profile
Moze da ti zapadne mali brod na Princess-u to ovi u agenciji nece da ti kazu.. i tu ces da pravis 720-800$ sve zavisi od toga koji ti brod daju, razumes.
Ja se na princess ne vracam bas zato sto su mi za sledeci ugovor dali mali brod

Offline gogo2303

  • Cruise Ship Veteran
  • Registered
  • *
  • Posts: 11
    • View Profile
Hvala na upozorenju,sad cu malo vise razmislit o toj poziciji jer radit za 700-800 dolara ni za zivu glavu,a koliko sam skontao na princessu je dosta tesko dobit promociju bez obzira na sav trud ulozen..
Dobro si napravio sto se nisi vratio na princess jer zbilja nije lako radit za 700 dolara 12 sati dnevno.....

Offline off_martin

  • Registered
  • *
  • Posts: 180
    • View Profile
Videte ovako, ja sam radio 19 sati dnevno, sedam dana za redom, pa sedam dana odmora pa opet tako. Dakle 15 dana mesčno radim po 19 sati ,petnaest odmaram. Za mesečnu platu od 15.500 dinara !
Meni se ovo jako isplati ovih 700 dolara mesečno, malo je vise od 15.500 dinara mesečno  :run:

Offline gogo2303

  • Cruise Ship Veteran
  • Registered
  • *
  • Posts: 11
    • View Profile
Stari malo je ljudi sa takvim pozitivnim razmisljanjem kao sto si ti.
700 dolara placa,svaka ti cast i uopce ne sumnjam da ces biti promoviran na Princessu!!!

Offline off_martin

  • Registered
  • *
  • Posts: 180
    • View Profile
Hvala  :uzdravlje:

Offline off_martin

  • Registered
  • *
  • Posts: 180
    • View Profile
Stari ja ako ostanem ovde nemam ni dolar mesečno pa ti vidi.

Offline pobunjeni

  • Cruise Ship Veteran
  • Registered
  • *
  • Posts: 78
    • View Profile
Ne mora po default-u da znaci to sto je mali brod da su male pare. Zavisi sve od duzine kruza, lokacije, i mesecu u kojem ste na odredjenoj lokaciji. Ja sam bio na explorer class brodu (700putnika/300crew) uzimao sam oko 1300$ mesecno + tips(300$-700$). Radio sam prosecno 10h, a nekad se desavalo i po 9. Mali brod znaci veca mogucnost za napredovanje, dok sam ja bio oko 20 ljudi je u Restaurant Departmant dobilo promocije, a ima 70 ljudi u celom depratmentu.

Slazem se da se na vecem brodu moze uzeti vise para, ali i na malom brodu nisu toliko lose pare a i schedule nije toliko tight.

Offline off_martin

  • Registered
  • *
  • Posts: 180
    • View Profile
To je jako fino, fina para i fino radno vreme, voleo bih da me hoće tako lepo :embarrased:

Offline pobunjeni

  • Cruise Ship Veteran
  • Registered
  • *
  • Posts: 78
    • View Profile
Ovo je neka sredina, ne uzimas nesto bas puno para ali i ne ubijas se od posla. Da se razumemo mnogo je bolje da radis i po 13h ako ces uzimati 30%-40% vise para, ali i to zavisi od ciljeva koje ste postavili sebi pre dolaska na brod, ako niste "career oriented" onda je bolja prva opcija.

Offline Babaroga 246

  • Registered
  • *
  • Posts: 2
    • View Profile
cao.
od kad do kad je radno vijeme na horazajntu za ass buf srewardess
ako se radi dorucak ili ako se radi rucak????