Author Topic: Imam jaku zelju da odem na brod, ali sam u neudomici ...  (Read 7327 times)

0 Members and 1 Guest are viewing this topic.

Offline IVAN DIREKTOR

  • Registered
  • *
  • Posts: 188
    • View Profile
Re: Imam jaku zelju da odem na brod, ali sam u neudomici ...
« Reply #15 on: 18/September/2015 »
da nije ovaj nesto u rodu sa Ivanom Direktorom?  :D

Jel me neko tražio?  :run:
Немој да ми плачеш на кућноме прагу, врата ће да ми у'вате влагу!  :yahoo:

Offline CEO

  • Administrator
  • Registered
  • *
  • Posts: 9941
  • Chief Executive Officer
    • View Profile
  • Country: Croatia
Re: Imam jaku zelju da odem na brod, ali sam u neudomici ...
« Reply #16 on: 18/September/2015 »
 :facepalm:
Odavno ne plovim. Sve odgovore pronađite na forumu.
http://youtu.be/gABS8a4wm9o (door=forum, ja Morpheus ti Neo)

Offline IVAN DIREKTOR

  • Registered
  • *
  • Posts: 188
    • View Profile
Re: Imam jaku zelju da odem na brod, ali sam u neudomici ...
« Reply #17 on: 18/September/2015 »
Izvini, Šefe, nemam mnogo vremena da pišem, al čim nađem vreme, pisaću. Znam da jedva čekaš.  :banana:
Немој да ми плачеш на кућноме прагу, врата ће да ми у'вате влагу!  :yahoo:

Offline Meteorit

  • Registered
  • *
  • Posts: 19
    • View Profile
Re: Imam jaku zelju da odem na brod, ali sam u neudomici ...
« Reply #18 on: 18/September/2015 »
@Meteorit;

Malo si pobrkao redoslijed stvari o kojima trebaš brinuti.
Već si zabrinut za način isplate (tvojeg hipotetskog rada), za cimera Filipinca sa kojim se namjeravaš zajednički naći u problemu, a ne vidim da te brine kako ćeš dobiti posao? Koji, gdje, preko koga, u kojoj kompaniji ..?
Kakve radne vještine posjeduješ? Kakvo ti je (dokazivo) radno iskustvo? Imaš li preporuke? Kakav ti je engleski? Jesi li zdrav? Možeš li čekati i više od godinu dana na ukrcaj? Imaš li cca €1.000 i više koliko je potrebno za odlazak u ovu avanturu? Brine li te išta od navedenoga?

Rasna Filipinka kažeš. A šta ako za cimera dobiješ rasnog homoseksualca, crne boje kože, i druge religije od tvoje? Na brodu se moraš pomiriti sa tom opcijom. Nećeš moći otići i žaliti se šefovima da ti je cimer ovo, ono .. još ćeš dobiti otkaz jer se takvo tužakanje smatra ugrožavanjem po seksualnoj osnovi ..

Druze, JA se mnogo jako spremam za intervju, evo po citave dane sjedim i gledam americke serije bez prevoda, iscitavam ovaj forum, iz razloga jer sam cvrsto odlucio da odem na brod.

Potreban mi je novac, a i pored toga ne zelim vise raditi u Bosni za 4 - 5 stoja, kad mogu na brodu raditi za mnogo vise.

Ja se posla ne bojim a i pored toga sam jako adaptibilan i promjena sredine bi mi bila najmanji problem. Imam taj novac koji bi mi trebao za odlazak na brod, ako mi jos ponesto para zafali, posudicu negdje.

To mi je najmanji problem. Samo se bojim da kad dodjem na brod, da li cu se moci snaci dovoljno dobro da ne dobijem otkaz pa da me ne posalju kuci.

Offline svašta

  • Registered
  • *
  • Posts: 724
    • View Profile
Re: Imam jaku zelju da odem na brod, ali sam u neudomici ...
« Reply #19 on: 18/September/2015 »
znas kako sam ja radio, ustvari kako bi volio da sam radio :D : kad sam odlucio da hocu na brod, prvo cito dipartment koji mi se svidja, da vidim mogu li ja to, pa onda kako bi apliciro, pa kad sam dobio intervju, cito kako on izgleda, sad imam ljekarski iduce sedmice i citam o tome..

Offline svašta

  • Registered
  • *
  • Posts: 724
    • View Profile
Re: Imam jaku zelju da odem na brod, ali sam u neudomici ...
« Reply #20 on: 18/September/2015 »
imam jaku zelju, da ti skinem haljinu bijelu, ja da budem u crnom odijelu, mmmmm, imam jaku ze ljuuu

Offline udav007

  • Cruise Ship Veteran
  • Registered
  • *
  • Posts: 426
    • View Profile
Re: Imam jaku zelju da odem na brod, ali sam u neudomici ...
« Reply #21 on: 18/September/2015 »

Samo se bojim da kad dodjem na brod, da li cu se moci snaci dovoljno dobro da ne dobijem otkaz pa da me ne posalju kuci.

Bojis se otkaza a posao jos nisi ni dobio,haha, malo suludo ali eto.

Inace rijetko tko dobije otkaz na brodu, otkaz dobijes samo ako se debelo ogrijesis o pravila kompanije ( dodes pijan na posao, potuces se s nekim, posaljes gosta u pm, i slicno ) ili npr ucestalo ponavljas neke greske ( cesto kasnis na posao, i slicno ). Ako si normalan , vrijedan i poslusan ne trebas se bojati otkaza, neces ga dobit. Neznam za koji se posao hoces prijavit na brodu, koliko iskustva imas i dali ces moci taj posao obavljati kako kompanija od tebe to zahtijeva. U slucaju da kompanija nije zadovoljna s tobom najvjerovatnije ti nece ponuditi novi ugovor, ili ce te prebaciti na neku drugu ( nizu ) poziciju. Uglavnom otkaza se ne moras bojati, na brodu se dobro zna sto se smije a sto ne, samo glupan dobije otkaz i termanation.


Sent from my iPad using Tapatalk