Author Topic: Da li je prvi ugovor na 8 ili na 6 meseci?  (Read 4602 times)

0 Members and 1 Guest are viewing this topic.

Offline MakiDaki15

  • Registered
  • *
  • Posts: 64
    • View Profile
Da li je prvi ugovor na 8 ili na 6 meseci?
« on: 07/November/2012 »
Samo jedna info,nisam naisla na ovu temu pa ako vec postoji izvinjavam se ,moderator neka je prebaci.

Zanima me, da li je prvi ugovor na 8 ili na 6 meseci?
Jer juce na intervjuu su kandidati pricali kako je na 8 ali niko nije bio bas poprilicno siguran a mi iz Bga smo zurili na autobus pa nismo stigli da se informisemo.
Ja koliko sam bila upucena ugovor je na 6 ali mozes da ga produzis na 8 a nikako nisam znala da je prvi odmah na 8. Inace idemo nak asst. waiteri.

Offline legionnaire007

  • Cruise Ship Veteran
  • Registered
  • *
  • Posts: 1350
    • View Profile
Re: Info
« Reply #1 on: 07/November/2012 »
Samo jedna info,nisam naisla na ovu temu pa ako vec postoji izvinjavam se ,moderator neka je prebaci. Zaniama me, da li je prvi ugovor na 8 ili na 6 meseci? Jer juce na intervjuu su kandidati pricali kako je na 8 ali niko nije bio bas poprilicno siguran a mi iz Bga smo zurili na autobus pa nismo stigli da se informisemo. Ja koliko sam bila upucena ugovor je na 6 ali mozes da ga produzis na 8 a nikako nisam znala da je prvi odmah na 8. Inace idemo nak asst. waiteri.

Na koju kompaniju? Na Carnivalu je ugovor za assistant waitere 8, većina ostalih kompanija 6 mjeseci
Once a sailor, always a sailor.

Offline MakiDaki15

  • Registered
  • *
  • Posts: 64
    • View Profile
Re: Info
« Reply #2 on: 07/November/2012 »
Na koju kompaniju? Na Carnivalu je ugovor za assistant waitere 8, većina ostalih kompanija 6 mjeseci

Na carnivalu, hvala za informaciju :) A da li i taj ugovor mozes da produzis ili je to maksimum? I koliko ti traje odmor kuci 2 meseca ili duze?

Offline legionnaire007

  • Cruise Ship Veteran
  • Registered
  • *
  • Posts: 1350
    • View Profile
Re: Info
« Reply #3 on: 07/November/2012 »
Na carnivalu, hvala za informaciju :) A da li i taj ugovor mozes da produzis ili je to maksimum? I koliko ti traje odmor kuci 2 meseca ili duze?

Vjeruj mi da nećeš biti baš zagrijan za produživanje jednom kad budeš pri kraju ugovora. Odmor bi trebao biti 2 mjeseca, to je neki prosjek koji stoji u ugovoru, ali mene su zvali da se vratim već nakon mjesec dana - što sam naravno odbio  :rofl:
Once a sailor, always a sailor.

Offline MakiDaki15

  • Registered
  • *
  • Posts: 64
    • View Profile
Re: Info
« Reply #4 on: 08/November/2012 »
Vjeruj mi da nećeš biti baš zagrijan za produživanje jednom kad budeš pri kraju ugovora. Odmor bi trebao biti 2 mjeseca, to je neki prosjek koji stoji u ugovoru, ali mene su zvali da se vratim već nakon mjesec dana - što sam naravno odbio  :rofl:

Pa pretpostavljam da ne bih produzila :D Ali cisto da se informisem,valjda se znati :) Hvala na iformacijama .

Offline Blade91

  • Registered
  • *
  • Posts: 232
    • View Profile
Re: Da li je prvi ugovor na 8 ili na 6 meseci?
« Reply #5 on: 08/November/2012 »
@ liđener, kak su se nakon tog ponašali prema tebi? sve je prošlo ok ili su kipali nešto?

Offline legionnaire007

  • Cruise Ship Veteran
  • Registered
  • *
  • Posts: 1350
    • View Profile
Re: Da li je prvi ugovor na 8 ili na 6 meseci?
« Reply #6 on: 08/November/2012 »
@ liđener, kak su se nakon tog ponašali prema tebi? sve je prošlo ok ili su kipali nešto?

sve prošlo ok, dapače, prije nekoliko dana su mi opet poslali mail da se vratim  :rofl:
Once a sailor, always a sailor.

Offline D.B.

  • Cruise Ship Veteran
  • Registered
  • *
  • Posts: 205
    • View Profile
Re: Da li je prvi ugovor na 8 ili na 6 meseci?
« Reply #7 on: 08/November/2012 »
Na Carnivalu prvi 8 meseci. Uglavnom i na ostalim brodovima su prvi po 8  , ali ima izuzetaka, ne znam tacno koji su to. Carnival ass. waiter koliko znam ne mozes produziti ugovor (max 8 meseci) , osim ako kompaniji zafali ljudi, sami ce ti produziti bez da te pitaju. Mozes ga skratiti jedino ako uzmes emergency (sto nije pozeljno na prvom ugovoru).



Specijalne Fotografske Jedinice Srbije

Offline enemybac

  • Registered
  • *
  • Posts: 59
    • View Profile
Re: Da li je prvi ugovor na 8 ili na 6 meseci?
« Reply #8 on: 20/November/2012 »
ne znam kako je prije bilo ali sada ugl osam ipo do devet mjeseci ugovore daju )iz vlastitog iskustva kazem) ali mozes traziti kraci ugovor iako kazu da na prvom ugovoru nije moguce dati nikakav zahtijev (request) sa mnom na brodu je par njih dobilo nakon sto su se malo potrudili krace ugovore i po dva mjeseca.