Author Topic: Pozdrav iz divnog Japana!  (Read 2599 times)

0 Members and 1 Guest are viewing this topic.

Offline Dia

  • Registered
  • *
  • Posts: 31
    • View Profile
Pozdrav iz divnog Japana!
« on: 11/May/2013 »
Drugari, evo nakon 6 dana da dodjem sebi da vam malo nesto napisem.  :)
Ukrcala sam se na Voyager OTS 5. maja.
Prvi dan haotican, pomislite sta mi je ovo trebalo :)
Milion informacija i pitanja. Da li cu naci kabinu, ujutru kad se probudim molim Boga da pronadjem kuhinju i tako u krug, medjutim drugi dan prodje, treci dan, eto stvari postaju malo jasnije.
Prvi mesec kazu bice najtezi, verovatno zbog svakodnevnih treninga koje imamo na pocetku. Za sada nije tesko, kolege dobre i rade da me upute u sve cari broadcasta na brodu.
Vec drugo vece sam snimala desavanja, tipa jutarnji šou, koji radimo svakodnevno, po principu vesti, dnevni party na bazenu, razne zanimljive igrice sa gostima, koktel sa kapetanom, zurke razne u vecernjim casovima, intervjui... uz to montaza, Avid se koristi, koji je izuzetno lak.
Mi ovde koristimo HD kameru i kartice, tako da se ne bakcem sa kepcerovanjem previse, snimim, izmontiram desavanja zasebno, na kraju svakog kruza sva desavanja u jedan video i to se kasnije prodaje, od cega dobijamo mali procenat uz platu.
Ujutru proverimo sve kanale,posaljemo sve potrebno za emitovanje po brodu, tipa veliki tv ispred bioskopa, na kom smo poslali prezentacije iz broadcasta sa filmovima predvidjenim za emitovanje za taj dan, potom u foto galeriji da li na tv-u idu video klipovi aktuelnih destinacija koje obilazimo,... i tako dalje.
Podesavamo projektore, cekiramo plejliste sa svim kanalima i odmor do vecernjih i kasnih popodnevnih desavanja.
Za sada sve dobro tece, ulazim u stos. Nije da se ne radi, radi se dosta, ali radim posao koji volim i pritom se ne brinem da li cu dobiti platu na vreme. :)
Jedino je bio problem za mene oko uniforme, jer nemaju cesto zenske broadcast tehnicare, pa smo morali da suzavamo majice itd.
Pozdravljam vas sve puno, cujemo se uskoro. :)

Offline Princ na belom brodu

  • Cruise Ship Veteran
  • Registered
  • *
  • Posts: 1714
    • View Profile
  • Country: Srbija
  • Company: Carnival Cruise Line
  • Recruitment Agency: Samostalno
  • Job Title: Bivši IT oficir
Re: Pozdrav iz divnog Japana!
« Reply #1 on: 11/May/2013 »
Dobro ti je krenulo, a biće ti još bolje. :uzdravlje:

Offline chova

  • Cruise Ship Veteran
  • Registered
  • *
  • Posts: 188
  • If you have target everything is easy...
    • View Profile
Re: Pozdrav iz divnog Japana!
« Reply #2 on: 11/May/2013 »
Auuuu...pa ti bas muski radis   :clapping:....za mesec dana ces raditi kao zmaj....uces u fazon skroz...drago mi je da ti je lepo krenulo i samo tako nastavi....i samo nek se obim posla smanji a poveca slobodno vreme za svrljanje napolju, ja sam uvek bio za to :-)))

Online CEO

  • Administrator
  • Registered
  • *
  • Posts: 9941
  • Chief Executive Officer
    • View Profile
  • Country: Croatia
Re: Pozdrav iz divnog Japana!
« Reply #3 on: 11/May/2013 »
 :clapping: kepčr!  :uzdravlje:
Odavno ne plovim. Sve odgovore pronađite na forumu.
http://youtu.be/gABS8a4wm9o (door=forum, ja Morpheus ti Neo)

Offline PedjaBGD

  • Cruise Ship Veteran
  • Registered
  • *
  • Posts: 123
    • View Profile
  • Country: Serbia
  • Company: Carnival CL, Royal Caribbean int.
  • Recruitment Agency: Self employed
  • Job Title: Entertainment Audio Video Technician, Head Broadcast Technician
Re: Pozdrav iz divnog Japana!
« Reply #4 on: 11/May/2013 »
Auuuu...pa ti bas muski radis   :clapping:....za mesec dana ces raditi kao zmaj....uces u fazon skroz...drago mi je da ti je lepo krenulo i samo tako nastavi....i samo nek se obim posla smanji a poveca slobodno vreme za svrljanje napolju, ja sam uvek bio za to :-)))

Ti si na brodu imao nadimak Plaza Menadzer, bio si na vise ekskurzija nego ljudi iz Exploration-a  oT ... u prve 3 nedelje si dobio boju kao da si rodjeni jamajkanac!

Dia drago mi je da si zadovoljna?! Samo se drzi Filipa...
Nadam se da ce biti sve ok i kad se doticni Ben vrati sa odmora... videces koja je mrcina! uzivaj :)

Offline Dia

  • Registered
  • *
  • Posts: 31
    • View Profile
Re: Pozdrav iz divnog Japana!
« Reply #5 on: 13/May/2013 »
Ma bice, dajem sve od sebe da sada u startu pohvatam sve cake.  :)
Inace dosta su mi pomogli vasi uputi, 80% sam dosla spremna, tako da hvala drugari.
A sto se Bena tice, nadam se da ce biti ovako i kada on dodje.  :moli: 

Offline Adri

  • Cruise Ship Veteran
  • Registered
  • *
  • Posts: 218
    • View Profile
  • Country: Croatia
  • Company: Crystal Ocean and River Cruises/currently The World
  • Recruitment Agency: Uspinjaca
  • Job Title: Executive Housekeeper
Re: Pozdrav iz divnog Japana!
« Reply #6 on: 14/May/2013 »
Dia drago mi je da ti je dobro, i nek' je i dalje sve bolje i bolje! Saljem pusu!  :-*
If you want something - go and get it.

Offline taja27

  • Cruise Ship Veteran
  • Registered
  • *
  • Posts: 100
    • View Profile
Re: Pozdrav iz divnog Japana!
« Reply #7 on: 14/May/2013 »
ajme u Japanu si  ="" puno sreće i da sve dobro teče  :plovim:

Offline ivaninho

  • Registered
  • *
  • Posts: 170
    • View Profile
Re: Pozdrav iz divnog Japana!
« Reply #8 on: 14/May/2013 »
Vec drugo vece sam snimala desavanja, tipa jutarnji šou, koji radimo svakodnevno, po principu vesti, dnevni party na bazenu, razne zanimljive igrice sa gostima, koktel sa kapetanom, zurke razne u vecernjim casovima, intervjui... uz to montaza, Avid se koristi, koji je izuzetno lak.
Mi ovde koristimo HD kameru i kartice, tako da se ne bakcem sa kepcerovanjem previse,

Dok ti karticu ja kasetu...jao jao ;)

Dio samo lagano...pamet u glavu i desnom stranom...!!!