Author Topic: 20.03.2013. ukrcaj na Azamara Journey u Seulu (Juzna Koreja)  (Read 8715 times)

0 Members and 1 Guest are viewing this topic.

Offline ivaninho

  • Registered
  • *
  • Posts: 170
    • View Profile
Pozz ljudi

Evo ljudi dobi i ja datum prije par minuta...put putuje Lati Faga sa jaranom Sulejmanom :)


E sada ima mala zackoljica jer Azamara za Staff pozicije jedina trazi pomorsku knjizicu....koju cu morati vaditi u Hrvatskoj jer je Srbija nesto zeznula kako kaze Milan.

Ima li ko da je vadio pomorsku knjizicu da mi kaze koliko traje taj kurs i koliko to kosta i sta treba da se polaze ???


Offline HrGa

  • Cruise Ship Veteran
  • Registered
  • *
  • Posts: 135
  • Prodajem ulje...
    • View Profile
trebas poloziti D1 tecaj u rijeci ili sibeniku cca 1000kn... to se odrzava nekad vise puta mjesecno nekad jednom u par mjeseci.. i onda to predati npr u split u lucku kapetaniju da naprave knjizicu cca 60kn i za par dana je predignes.. ili plati jos nesto malo pa ti oni posalju... i onda sa knjizicom na transfuzijski centar da ti upisu krvnu grupu (sto moras platit oko 150kn ako je vec nemas na nekom sluzbenom dokumentu)
(ovo sad iz glave ovako kazem.. ali mislim da je sve tocno jer sam je sam radio nedavno)
nabijem te...

Offline ivaninho

  • Registered
  • *
  • Posts: 170
    • View Profile
trebas poloziti D1 tecaj u rijeci ili sibeniku cca 1000kn... to se odrzava nekad vise puta mjesecno nekad jednom u par mjeseci.. i onda to predati npr u split u lucku kapetaniju da naprave knjizicu cca 60kn i za par dana je predignes.. ili plati jos nesto malo pa ti oni posalju... i onda sa knjizicom na transfuzijski centar da ti upisu krvnu grupu (sto moras platit oko 150kn ako je vec nemas na nekom sluzbenom dokumentu)
(ovo sad iz glave ovako kazem.. ali mislim da je sve tocno jer sam je sam radio nedavno)


Ovi u Agenciji su mi rekli da ima i u Zagrebu,a to mi je najblize.

A de mi reci koliko to vremenski traje...mislim taj tecaj pa do samog dana polaganja ?

Offline natal

  • Cruise Ship Veteran
  • Registered
  • *
  • Posts: 877
    • View Profile
Po RH zakonu moras imati samo D1 koi sam ja platio oko 800kn. To ti je oko 110 eura plus lijecnicki za pomorsku oko 50 eura i jos slike neke itd.
Racunaj oko 200 eura. Ja sam to vadio 2010 godine i tako je onda bilo. Sumnjam da se promijenilo to.

Neznam kak to ide. Al neznam dali ces moci dobiti RH pomorsku ak nemas drzavljanstvo ili radnu dozvolu.

Ovo je iz RH zakona o pomorskoj sta treba za dobit pomorsku.

1. dokaz o državljanstvu, odnosno dokaz da je osoba bez državljanstva, te osobnom identitetu (npr. osobna iskaznica, putovnica i sl.);
2. svjedodžbu o zdravstvenoj sposobnosti, izdanu sukladno posebnom;
3. potvrdnicu o uspješno savladanoj izobrazbi za slučaj opasnosti na brodu (STCW AVI/1) ili svjedodžbu o dopunskoj osposobljenosti za temeljnu sigurnost na brodu izdanu sukladno posebnom propisu.
4. valjane svjedodžbe o osposobljenosti i svjedodžbe o dopunskoj osposobljenosti ili ovjere svjedodžbe o osposobljenosti i dopunske osposobljenosti; odnosno druga odgovarajuća isprava kojom se dokazuje osposobljenost o kojoj se podaci unose u odobrenje za ukrcavanje;
5. dokaz o završenoj odgovarajućoj naobrazbi (npr. svjedodžba o maturi, diploma, uvjerenje nadležne obrazovne ustanove);
6. dvije fotografije (format 3×3,5 cm);
7. dokaz o stalnom boravku u Republici Hrvatskoj;
8. valjanu radnu dozvolu.


Traje ti jedan dan tecaj. Jedan dan lijecnicki.

Offline legionnaire007

  • Cruise Ship Veteran
  • Registered
  • *
  • Posts: 1350
    • View Profile

Ovi u Agenciji su mi rekli da ima i u Zagrebu,a to mi je najblize.

A de mi reci koliko to vremenski traje...mislim taj tecaj pa do samog dana polaganja ?

Imaš i u Zagrebu, kontaktiraj njih: http://www.nauticki-centar.hr/... Šefe valjda je ok, nije reklama??  :hmm:

Skraćeno, za pomorsku trebaš ovo:
POMORSKA – original medicinski pregled (Dr. Nebojša Nikolić –Verdieva 8, Rijeka)
   -kopija osobne iskaznice/putovnice i original
   - 2 fotografije 3 x 3,5
   - 70 kn
   - original I kopija D1 tečaja

Iako - ne znam kakva je procedura ako nemaš Hrvatsku putovnicu... Probaj nazvati Lučku Kapetaniju pa pitaj, ovdje su ti brojevi telefona i mailovi - http://www.mppi.hr/default.aspx?id=6360
Once a sailor, always a sailor.

Offline ivaninho

  • Registered
  • *
  • Posts: 170
    • View Profile
Imaš i u Zagrebu, kontaktiraj njih: http://www.nauticki-centar.hr/... Šefe valjda je ok, nije reklama??  :hmm:

Skraćeno, za pomorsku trebaš ovo:
POMORSKA – original medicinski pregled (Dr. Nebojša Nikolić –Verdieva 8, Rijeka)
   -kopija osobne iskaznice/putovnice i original
   - 2 fotografije 3 x 3,5
   - 70 kn
   - original I kopija D1 tečaja

Iako - ne znam kakva je procedura ako nemaš Hrvatsku putovnicu... Probaj nazvati Lučku Kapetaniju pa pitaj, ovdje su ti brojevi telefona i mailovi - http://www.mppi.hr/default.aspx?id=6360


Nije meni problem,ja imam Hrvatski pasos...nemam prebivaliste,ali pasos imam.

Meni je Milan rekao da pitam u Zagrebu neki najbrzi put za dobijanje te pomorske knjizice jer on nikako nije ocekivao da ce to ovi traziti i da mu javim sutra na mail koliko to kosta i koliko vremenski traje.Dao mi je on broj telefona od Zagrebacke Kapetanije pa da ih sutra u jutro zovem i raspitam se,sta i kako.

A da li se taj ljekarski mora u Rijeci raditi,jer nije to otici na kafu iz Zagreba za Rijeku ili se to moze sve u ZG odraditi ???

Offline HrGa

  • Cruise Ship Veteran
  • Registered
  • *
  • Posts: 135
  • Prodajem ulje...
    • View Profile
A da li se taj ljekarski mora u Rijeci raditi,jer nije to otici na kafu iz Zagreba za Rijeku ili se to moze sve u ZG odraditi ???

lijecnicki kod ovlastenog doktora za određenu kompaniju... ima ih u vise gradova.. ali pitanje je koji ima licencu za tvoju kompaniju i poziciju  oT

ja sam svoje radio u dr.batarelo u zagrebu.. nazovi i pitaj jeli moze kod njega..

napomeni da ti je lijecnicki samo za pomorsku... da ne naplati i ostala sranja :D
nabijem te...

Offline legionnaire007

  • Cruise Ship Veteran
  • Registered
  • *
  • Posts: 1350
    • View Profile
Nije meni problem,ja imam Hrvatski pasos...nemam prebivaliste,ali pasos imam.

Meni je Milan rekao da pitam u Zagrebu neki najbrzi put za dobijanje te pomorske knjizice jer on nikako nije ocekivao da ce to ovi traziti i da mu javim sutra na mail koliko to kosta i koliko vremenski traje.Dao mi je on broj telefona od Zagrebacke Kapetanije pa da ih sutra u jutro zovem i raspitam se,sta i kako.

A da li se taj ljekarski mora u Rijeci raditi,jer nije to otici na kafu iz Zagreba za Rijeku ili se to moze sve u ZG odraditi ???

Najbliža Lučka kapetanija ti je u Rijeci tako da ti dođe na isto - navodno ovi iz Nautičkog centra naplaćuju nekih 300 kn "punomoć" da ti riješe pomorsku (pisala je platana ovdje http://www.inozemstvo-posao.com/smf_1-1-2_install/index.php?topic=6164.msg54195#msg54195 ), ali ne bih se uzdao u to previše - povratna karta zg-rijeka te sigurno neće koštati više od 300 kn...
Koliko ja znam - Zagreb nema Lučku kapetaniju, živim u Zagrebu pa spadam u kapetaniju u Rijeci  :hmm:

Liječnički vjerojatno ne moraš raditi u Rijeci, kažu da i dr. Batatelo u Zagrebu radi liječnički za pomorsku, ali ako ćeš ići u Rijeku - više ti se isplati obaviti sve tamo jer ćeš vjerojatno uspjeti u istom danu obaviti liječnićki i predati papire za pomorsku - ja sam je čak i dobio isti dan, ali navodno se nešto promijenilo od onda pa se čeka X dana...
Once a sailor, always a sailor.

Offline ivaninho

  • Registered
  • *
  • Posts: 170
    • View Profile
Najbliža Lučka kapetanija ti je u Rijeci tako da ti dođe na isto - navodno ovi iz Nautičkog centra naplaćuju nekih 300 kn "punomoć" da ti riješe pomorsku (pisala je platana ovdje http://www.inozemstvo-posao.com/smf_1-1-2_install/index.php?topic=6164.msg54195#msg54195 ), ali ne bih se uzdao u to previše - povratna karta zg-rijeka te sigurno neće koštati više od 300 kn...
Koliko ja znam - Zagreb nema Lučku kapetaniju, živim u Zagrebu pa spadam u kapetaniju u Rijeci  :hmm:

Liječnički vjerojatno ne moraš raditi u Rijeci, kažu da i dr. Batatelo u Zagrebu radi liječnički za pomorsku, ali ako ćeš ići u Rijeku - više ti se isplati obaviti sve tamo jer ćeš vjerojatno uspjeti u istom danu obaviti liječnićki i predati papire za pomorsku - ja sam je čak i dobio isti dan, ali navodno se nešto promijenilo od onda pa se čeka X dana...


Znaci moguce je to sve zavrsiti za jedan dan,pa cak i dobiti pomorsku :)...e to me je najvise brinulo...ja sam mislio mozda to ima nekakav kurs koji se prolazi X dana...ali sada je vec lakse :)

Offline ivaninho

  • Registered
  • *
  • Posts: 170
    • View Profile
Ovi brojevi Nautickog Centra u ZG ne fungcionisu. :(

Offline legionnaire007

  • Cruise Ship Veteran
  • Registered
  • *
  • Posts: 1350
    • View Profile
Ovi brojevi Nautickog Centra u ZG ne fungcionisu. :(

Probaj ovaj, iz telefonskog imenika: +385 01 4884600
Once a sailor, always a sailor.

Offline ivaninho

  • Registered
  • *
  • Posts: 170
    • View Profile
Probaj ovaj, iz telefonskog imenika: +385 01 4884600


Evo sve je dogovoreno u ponedeljak u 10 sati u Rijeci imam obuku za D1 i polaganja i ako stignemo ljekarsko da se odradi,a ako ne sutradan ce se i to da radi.

Kazu da je 950 kn D1 + 550 kn ljekarsko i 60 kn Knjizica,te sam informacije dobio u nautickom centru u Zagrebu.

Offline legionnaire007

  • Cruise Ship Veteran
  • Registered
  • *
  • Posts: 1350
    • View Profile

Evo sve je dogovoreno u ponedeljak u 10 sati u Rijeci imam obuku za D1 i polaganja i ako stignemo ljekarsko da se odradi,a ako ne sutradan ce se i to da radi.

Kazu da je 950 kn D1 + 550 kn ljekarsko i 60 kn Knjizica,te sam informacije dobio u nautickom centru u Zagrebu.

odlično, ali za ljekarski nisam siguran da je tako malo - ja sam plaćao 1200 kn  :pad:
Once a sailor, always a sailor.

Offline HrGa

  • Cruise Ship Veteran
  • Registered
  • *
  • Posts: 135
  • Prodajem ulje...
    • View Profile
lijecnicki je u redu cijena jer mu netreba za kompaniju nego samo za pomorsku.. mene je dosao lijecnicki 1400kn.. 1000 za kompaniju a 400 za pomorsku.... dvije razlicite stvari a isti testovi  -()-  :deda:
nabijem te...

Offline legionnaire007

  • Cruise Ship Veteran
  • Registered
  • *
  • Posts: 1350
    • View Profile
kad bolje razmislim, meni je dr. Nikolić naplatio 350 kn manje koliko sam platio pregled dr. Lukinu u Zagrebu po "Norwegian Maritime Directorate"-u koji je bio potreban za Cunard... Ali opet nije 550 kn bilo, oni to izgleda naplacuju kako im dođe...
Once a sailor, always a sailor.