Author Topic: jellyfishing, gift shop, Starboard  (Read 5366 times)

0 Members and 1 Guest are viewing this topic.

Online CEO

  • Administrator
  • Registered
  • *
  • Posts: 9941
  • Chief Executive Officer
    • View Profile
  • Country: Croatia
jellyfishing, gift shop, Starboard
« on: 12/January/2010 »
Korisničko ime: jellyfishing
Država: Bosna i Hercegovina
Spol: Ž
Kompanija: Starboard
Pozicija: Gift Shop

    * Kako ste čuli o poslu na kruzerima?
Od prijatelja.

    * Što vas je privuklo da aplicirate za posao na kruzerima?
Novo iskustvo, putovanja, novac!

    * Preko koje ste se agencije za rad na kruzerima prijavili i zašto baš preko nje?
Employment Power, jer sam dobila veoma dobru preporuku ... i bil je tacno, super su!

    * Za koju ste se kompaniju i poziciju prijavili i zašto?
Dobila sam Royal Caribbean International, to su mi oni odredili. A aplicirala sam za Gift Shop jer sam cula da se ne radi mnogo.
To je tacno. Malo radis, a opet i zaradis!

    * Koliko je trajao interview i kada ste saznali da ste prošli?
Cijeli dan … saznala sam nakon 10tak dana.

    * Koliko su bili vaši troškovi odlaska na brod?
Oko 1500 eura!

    * Kako ste se spremili na put u nepoznato, što ste odlučili nositi sa sobom?
Moja menadzerica, kada sam stigla tamo rekla mi je da nikada niko nije dosao s tako malo stvari.
Imala sam samo svoj rucni prtljag, samo osnovno. Citala sam sta ljudi pisu po forumima, tako sam i poslusala.
Samo osnovno i to je to. Ja sam bila spremna da idem u svijet a prtljag manje vise ... haaha
Bilo me strah tek sada shvatam, tada sam nesvjesno osjecala strah.

    * Opišite kako ste se osjećali prvih nekoliko dana na brodu
Sve tece munjevitom brzinom, a svi samo govore easy. Ja sam imala toliko pitanja i podpitanja , a to niko nije imao zivaca da mi odgovara.
Tek nakon par mjeseci kad vise ja nisam bila najnoviji clan u timu onda su mi se oci otvorile, mozak profunkcionisao i tad sam jasno u novim clanovima vidjela sebe prije par mjeseci. Jednostavno ne mozes prije vremena sve spoznati. Step by step and then YOU ROCK!

    * Koliko vam je kompanija pomogla osjećati se dobrodošlim na vaše radno mjesto?
EXTRA! ROYAL CARIBBEAN  INTERNATIONAL stvarno su super. Pravila .. nema oprastanja. A moja kompanija starboard isto, ma sve je super ako ti nije ego preveliki da ne mozes podnijeti da kazes:”da, slusam!”

    * Da li vam je, po dolasku, netko neposredno pomogao uputiti vas u posao?
Svakako, moja menadžerica koju sam tad mrzila misleci kako je debelokozac. Medjutim ubrzo sam se otrijeznila i prihvatila je kakva je takva je.
Sad je se cesto sjetim … dobra je bila. Bas me dobro naucila.

    * Kako ste se nosili sa ograničenošću životnog prostora na brodu?
Meni je to pasalo! Uvijek sam govorila da bih voljela da se žene malo vode u vojsku cisto da se nauce zategnuti krevete i odrasti na vrijeme.
Tamo nema kako je tebi volja …. Vec onako kako treba!

    * Jeste li bili zadovoljni zaradom?
Nije bilo lose. Relativno sam zadovoljna!

    * Postoji li mogućnost napredovanja tj. promocije na poslu?
Svakako.. sve je do osobe. Ako zelis rast ces ..ko ne neces, easy

    * Kako vam se svidio društveni život na brodu?
Svi su opusteni. Ok mi je. Svi smo tu manje vise zbog istog. Tako da se razumijemo. Bilo je dosta nas balkanaca. Ono, kao kod kuće.

    * Opišite vrstu ljudi koja je sa vama radila na brodu.
Ljudi u svom filmu. Bez opterecenja politickih, nacionalnih, i sl. Opusteni i spremni na rad.
Ja sam imala najbolji tim. Za pozeljeti. Naravno, ne mozes sa svakim biti prijatelj. Ali ga lagano zaobidjes bez teske rijeci. Sve je absolutno ok!

    * Kako biste opisali putnike?
Razmazeni ali dovoljno glupi da kupe “s****” po cijeni zlata

    * Jeste li imali vremena posjetiti destinacije koje je brod posjećivao?
Svakako. Ima se i previse vremena. Malo je destinacija bila dosadna, ali nije lose. More, plaza .. sve sto covjeku treba da napuni baterije


    * Jeste li imali neko omiljeno mjesto za izlazak?
Da… crew bar!

    * Opišite dobre strane rada na kruzerima.
Ja pamtim sam pozitivno. Puno je toga pozitivnog. Ako si covjek koji u zivotu zivi da bi ponio uspomene ... izgradio sebe dusevno ... podario sebi male stvari i sitnice koje ne moze kupiti novac ... putovanja, prijatelji, …. Onda ces sve to naci tamo. Ja sam ta, i to mjesto je za mene absolutan pogodak!

    * Opišite loše strane posla na kruzerima.
Hrana ... ahahahha…… sad sam se sjetila. Nije kao nasa domaca, ali prezivi se

    * Biste li zainteresiranima preporučili posao na kruzerima i zašto?
Ja stalno preporucujem, ne sminkam svoju pricu kad ljudima pricam i obicno preporucujem ljudima koji su kao ja! Neka vide, to te promijeni.
Ako nista, drugacije ces gledati na svijet oko sebe. Putovanja, druzenja, nova iskustva, usavrsavanja jezika, novac … onaj feeling kad se vracas kuci

    * Koji savjet biste dali ljudima koji namjeravaju aplicirati za posao na kruzerima?
Ako nemas nista za cim ces zaliti kroz 6 mjeseci koliko traje ugovor, ne ides na goli otok, niti u logor….. samo naprijed, i ne uzimajte nicije misljenje previse k sebi. Sve sto vidite po forumima odvagajte, a onda slusajte svoje zelje, jer samo ono sto vi tamo dozivite je ono sto niko nije, ne na taj nacin. Vas dio price je jedino ispravan za vas! JUST DO IT!

    * Želite li dodati nešto što smatrate važnim?
Uvijek nesto za dodati.
Brod poredim sa maštom jednog velikog sanjara.
Odsjecen si od svakodnevnih problema i realnosti koja tece vani! Svi likovi su izmisljeni, a i ti glumis ulogu nekog drugog sebe.
Bacen iz vedra neba, moras se mijenjati, pa tako i igrati, ako treba dok se sve ispred tebe odvija brzinom munje.
Na kraju sam pocela sanjati kako se nikada necu vratiti kuci ...  i bilo me je strah. Sanjala sam brodove, more, ahahaahha ….
Sad sam se probudila. Vacation!
Odavno ne plovim. Sve odgovore pronađite na forumu.
http://youtu.be/gABS8a4wm9o (door=forum, ja Morpheus ti Neo)

Offline zrinka18

  • Registered
  • *
  • Posts: 6
    • View Profile
Re: jellyfishing, gift shop, Starboard
« Reply #1 on: 09/March/2010 »
daj mi molim te reci jesi li napredovala na toj poziciji? koliko si zaradjivala? koji su se uvjeti trazili da zadovoljis za taj posao? sve si mislim da i ja se prijavim za taj posao, ali tako me strah... gubitka svega ovdje, a nista nema za izgubiti. neobjasnjivo ali takav je osjecaj.  oT

Offline nanny_annie4

  • Cruise Ship Veteran
  • Registered
  • *
  • Posts: 60
    • View Profile
Re: jellyfishing, gift shop, Starboard
« Reply #2 on: 14/October/2010 »
You rock!! To je pozitivan stav i rekla si puno toga sto i sama mislim!
Svima preporucam da te procitaju, tj tvoj post