Author Topic: Nera, Youth Staff, Camp Carnival Staff  (Read 3160 times)

0 Members and 1 Guest are viewing this topic.

Online CEO

  • Administrator
  • Registered
  • *
  • Posts: 9941
  • Chief Executive Officer
    • View Profile
  • Country: Croatia
Nera, Youth Staff, Camp Carnival Staff
« on: 16/September/2010 »
Korisničko ime: Nera   
Država: Hrvatska
Spol: Ž
Kompanija: Carnival   
Pozicija: Camp Carnival Staff


•   Kako ste čuli o poslu na kruzerima?
  prije mnogo godina od frendice koja je radila kao shoppie za Carnival

•   Što vas je privuklo da aplicirate za posao na kruzerima?
vuklo me more, bilo mi je dosta rutine doma i trebao mi je izazov

•   Preko koje ste se agencije za rad na kruzerima prijavili i zašto baš preko nje?
EP, jer su imali intervju za poziciju koju sam htjela.

•   Za koju ste se kompaniju i poziciju prijavili i zašto?
Youth Staff, jer imam potrebno obrazovanje i iskustvo, a i cinilo se zanimljivom poslom

•   Koliko je trajao interview i kada ste saznali da ste prošli?
intervju je trajao pukih 10 minuta.  saznala sam odmah od osobe koja je vodila intervju, a potvrda je stigla par dana kasnije iz agencije.

•   Koliko su bili vaši troškovi odlaska na brod?
oko 1100 eura

•   Kako ste se spremili na put u nepoznato, što ste odlučili nositi sa sobom?
nosila sam jedan carry-on, dakle minimalno stvari (vratila se s 2 medium kofera i tim istim carry-onom).

•   Opišite kako ste se osjećali prvih nekoliko dana na brodu.
na pocetku kao da mi tu nije mjesto jer je tim bio jako dobar i uigran pa sam se osjecala kao da sam potpuno nesposobna.
medjutim, cure su mi jako pomogle i vec nakon par dana sam imala filing da sam vec dugo s njima.

•   Koliko vam je kompanija pomogla osjećati se dobrodošlim na vaše radno mjesto?
jako puno. koliko god sam razocarana u odredjene svari vezane za Carnival, toliko me uvijeko iznova ugodno iznenadi osjecaj zajednistva koji se promice unutar kompanije.

•   Da li vam je, po dolasku, netko neposredno pomogao uputiti vas u posao?
da, kolegice i direktorica Camp Carnivala.

•   Kako ste se nosili sa ograničenošću životnog prostora na brodu?
nisam imala nikakvih problema s tim, osim sto mi je na posljednjem brodu kabina bila jako malena i bilo je tesko odrzavati je urednom.

•   Jeste li bili zadovoljni zaradom?
zarada jako ovisi o pojedinom brodu jer Camp Carnival Staff dobiva fiksnu placu plus babysitting koji jako varira.
Opcenito, mislim da je placa premalena, pogotovo za cure iz Hrvatske koje moraju placati zdravstveno, mirovinsko, proviziju agenciji.
kad se sve zbroji, na tu se poziciju NE isplati dolaziti radi novaca jer je posao jako odgovoran i najlakse je dobiti otkaz radi neke gluposti.

•   Postoji li mogućnost napredovanja tj. promocije na poslu?
da, ali jako mala i nakon puno ugovora za jako sitnu razliku u placi i veliku razliku u odgovornosti.

•   Kako vam se svidio društveni život na brodu?
na sva tri broda mi je bilo super, ali sve ovisi o tome koliko ste se spremni potruditi da vam bude dobro. sve je u stavu. odatle sve krece.

•   Opišite tip ljudi koji su sa vama radili na brodu.
bilo je ljudi svih profila, od onih koji su tamo iz ciste avanture, do onih koji su tamo iz ocaja, jer moraju doma uzdrzavati familiju.
u svakom slucaju, mislim da covjek za prezivjeti na brodu mora biti karakterno izrazito jak i barem malo lud ili jako ocajan. :)

•   Kako biste opisali putnike?
Kod mene vlada pozitiva, pa sam tako i pristupala gostima. svi su mi bili super dok se nisu pokazali ko i***ti.
bilo je divnih ljudi, ali osjeti se razlika ovisno odakle brod krece.
Putnici koje smo imali u New Orleansu i pogotovo Galvestonu jako su drugaciji od onih na Floridi. Super mi je bio njihov juznjacki mentalitet.
Na Floridi white trash, uglavnom. Nikad ne ostavljaju tip, sve bi besplatno. No nekih bitnih problema nije bilo.

•   Jeste li imali vremena posjetiti destinacije koje je brod posjećivao?
da, naravno. i svaki put bih ostajala medju zadnjima na gangwayu.

•   Jeste li imali neko omiljeno mjesto za izlazak?
New Orleans koji nam je bio homeport je divan. Od luka, Key West mi je bio omiljen, Isla Roatan takodjer.
Nassau i Cozumel su takodjer super, al toliko puta sam tamo bila da su mi vise dosadili.

•   Opišite dobre strane rada na kruzerima.
Ship life, ukoliko vam pase, je stvarno super.
Svi frendovi na jednom mjestu, stalno se nesto zbiva, osjecaj da si dio jedne velike familije, i meni nenadmasan osjecaj budjena svako jutro na novom mjestu. Taj nacin zivota je brz, nema mjesta nikakvoj lijenosti, svaki trenutak dana je ispunjen do maksimuma.
 
•   Opišite loše strane posla na kruzerima.
Lova nije neka sreca, kad se sve zbroji i oduzme. Osim toga, kad dodjete, prema vama se odnose kao prema i***tu.
Sve sto ste radili doma mozete baciti u vodu. Tu se krece od nule i ako imate veliki ego bolje je ostati doma.
Osim toga, velik je protok ljudi, a odnosi su JAKO intenzivni. Tako da vam uvijek neki dragi ljudi idu doma i upitno je hocete li se i kada opet vidjeti.

•   Biste li zainteresiranima preporučili posao na kruzerima i zašto?
Da, ali samo dobre pozicije, i u slucaju da doma nemaju sto izgubiti.

•   Koji savjet biste dali ljudima koji namjeravaju aplicirati za posao na kruzerima?
Pucajte sto vise mozete, ne dajte da vas nagovore da radite posao za koji biste doma dobivali duplu placu.
U isto vrijeme budite spremni da ce vas na brodu gaziti i da to kako ce vam biti ovisi iskljucivo o vama samima.
Odavno ne plovim. Sve odgovore pronađite na forumu.
http://youtu.be/gABS8a4wm9o (door=forum, ja Morpheus ti Neo)