Author Topic: Tyler Durder, Jeweler, Princess Cruises  (Read 2551 times)

0 Members and 1 Guest are viewing this topic.

Online CEO

  • Administrator
  • Registered
  • *
  • Posts: 9941
  • Chief Executive Officer
    • View Profile
  • Country: Croatia
Tyler Durder, Jeweler, Princess Cruises
« on: 12/November/2010 »
Korisničko ime: Tyler Durden
Država: Srbija
Spol: Muški
Kompanija: Princess Cruises
Pozicija: Jeweler


  • Kako ste čuli o poslu na kruzerima?
Prvi komšija radi kao električar na brodovima, i na njegov nagovor sam krenuo u ovu avanturu.

  • Što vas je privuklo da aplicirate za posao na kruzerima?
Mogućnost da se putuje, fino zaradi, vide neka nova mesta i neki novi ljudi.

  • Preko koje ste se agencije za rad na kruzerima prijavili i zašto baš preko nje?
Kouzon, igrom slučaja sam se obreo u Nišu, otišao tamo u agenciju popričao sa ljudima koji tamo rade i rešio da apliciram.

  • Za koju ste se kompaniju i poziciju prijavili i zašto?
Princess, pozicija Jeweler jer sam već imao iskustva u radu sa nakitom i satovima, a naravno jedan od pluseva je bio i koliko toliko lakši život nego na drugim pozicijama.

  • Koliko je trajao interview i kada ste saznali da ste prošli?
Intervju je trajao neverovatnih 45 minuta (čini mi se da je ispitivač bio nešto nervozan tog dana), odmah posle intervjua sam čuo da sam se pokazao na intervjuu, ali je zvanična potvrda stigla nekih 10-ak dana kasnije.

  • Koliko su bili vaši troškovi odlaska na brod?
Oko 700 eura.

  • Kako ste se spremili na put u nepoznato, što ste odlučili nositi sa sobom?
Poneo sam osnovne stvari, spakovao samo najpotrebnije (donji veš, čarape, sredstva za higijenu i nešto malo garderobe), kad su mi merili prtljag na aerodromu nije bilo više od 12 kg u koferu.

  • Opišite kako ste se osjećali prvih nekoliko dana na brodu
Vrlo konfuzno jer sam dobio veliki brod na prvom ugovoru, nisam znao gde, šta i kako, trudio sam se samo da zapamtim najosnovnije: gde spavam, jedem, radim.

  • Koliko vam je kompanija pomogla osjećati se dobrodošlim na vaše radno mjesto?
Vrlo su pomogli, od menadžmenta do kolega, svi su bili ok i predusretljivi, spremni uvek da pomognu.

  • Da li vam je, po dolasku, netko neposredno pomogao uputiti vas u posao?
Da, ceo Facets tim, od svih sam bio mlađi po 15 i više godina, ja sam njih poštovao kao svoje starije kolege a oni su me učili svim tajnama posla, tj. kako postati Jedi master.

  • Kako ste se nosili sa ograničenošću životnog prostora na brodu?
Bez većih problema, navikao sam se vrlo brzo, kabine imaju sve što nam je potrebno.

  • Jeste li bili zadovoljni zaradom?
Bio sam vrlo zadovoljan, iako smo menjali dolare u eure pa tu gubili na razlici u kursu, ipak je na kraju bilo dobre zarade.

  • Postoji li mogućnost napredovanja tj. promocije na poslu?
Da, ja sam dobio promociju na sredini prvog ugovora, sada idem kao GJF2 na novi ugovor, novi brod.

  • Kako vam se svidio društveni život na brodu?
Društveni život je odličan, naravno kako se ko organizuje.

  • Opišite vrstu ljudi koja je sa vama radila na brodu.
Uglavnom su svi bili ok, neki od njih rade jako dugo na brodovima pa su malo izgubili osećaj za stvarni svet napolju, ali su u većini slučajeva bili korektni.

  • Kako biste opisali putnike?
Bilo je putnika različitih psiholoških i društvenih profila, ali 80% njih ima istu karakteristiku a to je da nemaju manje od 60 godina.

  • Jeste li imali vremena posjetiti destinacije koje je brod posjećivao?
Naravno, izlazio sam u svim lukama (a i šire jer sam isto išao i na ture), vodeći se starom latinskom poslovicom: Carpe Diem.

  • Jeste li imali neko omiljeno mjesto za izlazak?
Za šetnju Barselona, Monte Karlo i Rim, kafica u Atini, preko noći Mikonos - zbog klubova i žena, plaže opet na Mikonosu, Rodosu, Santoriniju, Krfu i u Kušadasiju, što se tiče hrane definitvno Napulj zbog mocarele i ostalh italijanskih specijaliteta.

  • Opišite dobre strane rada na kruzerima.
Mogućnost putovanja na destinacije o kojima možete samo da sanjate sem ako niste milioner, naravno novac, i poznanstva sa mnogo ljudi.

  • Opišite loše strane posla na kruzerima.
Meni recimo uopšte nije teško palo što sam udaljen od kuće, porodice, prijatelja jer nisam neki sentimentalac koji kuka (imamo i drugi izraz za to al’ na forumu smo, nije lepo ;) ). Teško su mi pali: Sea day-ejevi ali ne zbog dužine dana, nego što smo počinjali u pola 8 ujutru i odmah nosili masu kutija a ja iskreno ne volim vežbam ako nisam u teretani, Embarkation day zato što pola dana provedeš u operacijama koje realno ti putnici koje dočekuješ mogu i sami da odrade.

  • Biste li zainteresiranima preporučili posao na kruzerima i zašto?
Definitivno, jer je to jedna velika životna škola i avantura, jer to što će sresti i videti tamo, toga nema ni na jednom drugom mestu na svetu.

  • Koji savjet biste dali ljudima koji namjeravaju aplicirati za posao na kruzerima?
Samo hrabro, verujte u sebe, jer ako verujete u sebe i drugi će verovati u vas.

  • Želite li dodati nešto što smatrate važnim?
Budite svoji tamo, kad radite-radite predano, pošteno i profesionalno, kad se zezate-zezajte se do maksimuma i tako sve u krug do kraja ugovora.
Odavno ne plovim. Sve odgovore pronađite na forumu.
http://youtu.be/gABS8a4wm9o (door=forum, ja Morpheus ti Neo)