Author Topic: renaisoul, Asst. Waitress, Carnival  (Read 2553 times)

0 Members and 1 Guest are viewing this topic.

Online CEO

  • Administrator
  • Registered
  • *
  • Posts: 9941
  • Chief Executive Officer
    • View Profile
  • Country: Croatia
renaisoul, Asst. Waitress, Carnival
« on: 24/December/2010 »
Korisničko ime: renaisoul
Država: Croatia
Spol: F
Kompanija: Carnival
Pozicija: Asst waitress


  • Kako ste čuli o poslu na kruzerima?
Preko sestre, ona je negdje na internetu saznala.

  • Što vas je privuklo da aplicirate za posao na kruzerima?
Sama pomisao da odem u nepoznato, da iskusim nesto novo me privuklo isto kao i odlazak iz Hrvatske i sa tadasnjeg posla koji sam radila.

  • Preko koje ste se agencije za rad na kruzerima prijavili i zašto baš preko nje?
A Priori. Sestra mi je preporucila.

  • Za koju ste se kompaniju i poziciju prijavili i zašto?
Carnival Cruise Line, asst waitress. To je bila prva kompanija za koju sam cula i bez puno razmisljanja aplicirala.

  • Koliko je trajao interview i kada ste saznali da ste prošli?
Desetak minuta, odmah poslije interview-a su mi rekli da sam prosla.

  • Koliko su bili vaši troškovi odlaska na brod?
Oko 1300 eura.

  • Kako ste se spremili na put u nepoznato, što ste odlučili nositi sa sobom?
Poslusala sam savjet Suzane iz agencije i uzela jako malo stvari, ono osnovno za obuc, laptop, engleski rjecnik, fen za kosu, glavne stvari za higijenu, ugl. sve sam svela na minimum, jedan osrednji kofer.

  • Opišite kako ste se osjećali prvih nekoliko dana na brodu
Kao muha bez glave. Trcis na sve strane, ima te posvuda i nemas vremena razmisljat, najvise sto koristis su noge. Tako je prvih tjedan dana. Najvise sto me smetalo je bio nered, nisam se stigla raspakirati ni smjestiti u svojoj kabini a i glavi kako spada. Poslije sam se dosta brzo priviknula u cemu su mi puno pomogli ljudi s kojima sam radila, i nasi ali i strani koji su tamo bili duze od mene ali isto po prvi put.

  • Koliko vam je kompanija pomogla osjećati se dobrodošlim na vaše radno mjesto?
Dovoljno. Osjecala sam se dobrodoslom, ali mislim da su za to najvise zasluzni ljudi s kojima sam radila.

  • Da li vam je, po dolasku, netko neposredno pomogao uputiti vas u posao?
Da, supervisor i opet ljudi s kojima sam radila.

  • Kako ste se nosili sa ograničenošću životnog prostora na brodu?
U prvom ugovoru mi nije smetalo, bilo mi je zabavno, ali u drugom ugovoru me hvatala nostalgija za zivotom na kopnu, dojadio mi je zivot na brodu.

  • Jeste li bili zadovoljni zaradom?
Da. Za tipping crew medu koje sam spadala zna se da koliko se potrudis toliko ces dobiti.

  • Postoji li mogućnost napredovanja tj. promocije na poslu?
Naravno da postoji ali nazalost nekad je u pitanju sreca a nekad trud.

  • Kako vam se svidio društveni život na brodu?
Sto ljudi sto cudi, ta izreka svuda vrijedi. Tko voli upoznavat nove ljude brod je idealan za to.
Definitivno nikad nije dosadno. Upoznala sam par stvarno super osoba, puno dobrih ljudi ali i puno budala. Objektivno gledajuci svi radnici na brodu imaju nesto zajednicko sto ce vam mnogi reci, svi su na brodu da bi zaradili i svi su daleko od svojih obitelji i svi su dio istog tima, mnogi kazu jedne velike familije.
Kad sam se vratila na brod, drugi ugovor, osjecala sam se kao kod kuce.

  • Opišite vrstu ljudi koja je sa vama radila na brodu.
Srbi, Bosanci, Hrvati, Rusi, Filipinci, Indonezani, Tajlandani, Makedonci, Bugari, Rumunji, Madari...ma od svuda pomalo ali najvise ima azijaca

  • Kako biste opisali putnike?
Svi su drugaciji. Iz iskustva sjecam se da od ljudi s kojima mi je bilo najljepse raditi su bili Amerikanci, bili su ljubazni, nisu puno zahtjevali, jednostavni, opusteni ljudi koji se vole zezati. Manje dragi ljudi su mi bili Indijci, Juzno Amerikanci, ali opet nade se i bezobraznih Amerikanaca, svuda ih ima svakakvih.

  • Jeste li imali vremena posjetiti destinacije koje je brod posjećivao?
Svaku destinaciju sam uspijela posjetiti, barem na kratko.

  • Jeste li imali neko omiljeno mjesto za izlazak?
Key West, Cozumel, St. Martin, St. Thomas, Nassau, restoran Ceviche u downtown Miami-u

  • Opišite dobre strane rada na kruzerima.
Upoznas puno ljudi, posjetis nova mjesta, naucis puno toga i lakse ustedis novce u kratkom vremenu. Steknes nezaboravno iskustvo.

  • Opišite loše strane posla na kruzerima.
Veliki fizicki i psihicki napor, neispavanost, nemas slobode, nekad ti treba mir i tisina koju je tesko dobiti. Meni je najgore bilo kada isplaniram nesto obaviti sto zelim ili mi je potrebno u svoje slobodno vrijeme poslije posla ali kad dodem na posao mi dadnu papir za potpisat koji me tjera da idem na neki trening ili predavanje tocno u moje slobodno vrijeme. Kao i drill-ovi svake nedjelje.

  • Biste li zainteresiranima preporučili posao na kruzerima i zašto?
Da. Mislim da tko god je zainteresiran nema sto izgubiti da ode i proba.

  • Koji savjet biste dali ljudima koji namjeravaju aplicirati za posao na kruzerima?
Da se koncentrirate na to zasto idete i ne odustajte dok ne ostvarite svoj cilj.

  • Želite li dodati nešto što smatrate važnim?
Da. Ako idete raditi na kruzer iskoristite prilike koje vam se pruzaju tamo sto vise mozete. I naravno sto  vise informacija skupite prije nego odete to bolje, ovaj forum je najbolji izvor za to.
Odavno ne plovim. Sve odgovore pronađite na forumu.
http://youtu.be/gABS8a4wm9o (door=forum, ja Morpheus ti Neo)