Author Topic: urke17, Konobar, Menadzer, Celebrity, Costa, Premier, Imperial Majesty  (Read 3068 times)

0 Members and 1 Guest are viewing this topic.

Online CEO

  • Administrator
  • Registered
  • *
  • Posts: 9941
  • Chief Executive Officer
    • View Profile
  • Country: Croatia
    Korisničko ime:urke17
    Država:Srbija
    Spol:M
    Kompanija:u cekanju
    Pozicija:Konobar,Menadzer


    • Kako ste čuli o poslu na kruzerima?
    Tokom rada u jednom restoranu davne 1995 u opustenoj prici sa kolegom, koji je predlozio da odemo do agenta koji je u to vreme bio jedini po nasem saznanju u Beogradu, pa tako i krenusmo da ga trazimo i probamo da odemo u tu cuvenu ameriku po pare.

    • Što vas je privuklo da aplicirate za posao na kruzerima?
    Nedostatak pravog baksisa koji se rapidno smanjivao u najjacim restoranima po beogradu. Znaci pare

    • Preko koje ste se agencije za rad na kruzerima prijavili i zašto baš preko nje?
    Prvi put je to bio Milos Majdanac iz Bgd. Iskreno se ne secam kako se zvala firma. Znam da je poslove hvatao preko Uspinjace

    • Za koju ste se kompaniju i poziciju prijavili i zašto?
    Celebrity-ass.waiter…pa naravno ne mozes odmah poceti kao konobar a poceti u startu kao ass.je ipak mnogo bolji start nego buffet steward

    • Koliko je trajao interview i kada ste saznali da ste prošli?
    Sa mnom licno citava 3 min. mozda zbog tecnog jezika ili stava, ko bi ga znao, a receno mi je da cu poceti odmah po zavrsetku intervjua, ali kao najniza pozicija, za koju sam iskreno mislio da je buffet steward

    • Koliko su bili vaši troškovi odlaska na brod?
    1150 dm-nemackih maraka

    • Kako ste se spremili na put u nepoznato, što ste odlučili nositi sa sobom?
    Pa putovanja mi nikad nisu bila problem tako da sam se spremio za 2 dana …najvise sam trazio adekvatne cipele ,koje su nakraju ispale daleko od adekvatnih …mala sportska torba sa higijenom i par odevnih predmeta ne teze sve od 5 kg.. ni sam ne mogu da verujem sada, da sam tako posao 1 put. Uniformu sam kompletnu kupio na brodu po ukrcaju

    • Opišite kako ste se osjećali prvih nekoliko dana na brodu
    Iskreno…iskusan konobar na kopnu, potpuno izgubljen na brodu ..ne znas de ti je kabina, ne znas kako ici do restorana, gde je wc, opsti kolaps u mozgu koji pokusava da zapamti sve detalje kojih ima toliko mnogo da ustvari treba malo vremena za sve to pamcenje.

    • Koliko vam je kompanija pomogla osjećati se dobrodošlim na vaše radno mjesto?
    Pa bas i nije osim menadzera restorana koji me je uzeo u zastitu u startu kad je video da sam sve stvari iskesirao odmah…mislim na uniformu koja se kupuje a ne dobija…kosulje .pantalone itd…to u stvari i nije bila zastita, ali sam po slusanju od drugih cuo da me gleda na sve strane kako radim ,i sta pricam sa gostima …naravno stavili su me na trening za konobara posle 16 dana. Kazu da je to tada bio record za nekoga ko je prvi put dosao na brod..

    • Da li vam je, po dolasku, netko neposredno pomogao uputiti vas u posao?
    Kad vas stave prvih 7 dana da budete asistent, asistentu waitera onda on ima obavezu da vam pokaze sta i gde i koliko…samo znaci po obavezi..nista vise od toga..sve ostalo moras sam  

    • Kako ste se nosili sa ograničenošću životnog prostora na brodu?
    Sasvim solidno..sto se mora mora se..a kad pocne da radis ono sto si hteo ,nema nazad

    • Jeste li bili zadovoljni zaradom?
    Pa bas i nisam.

    • Postoji li mogućnost napredovanja tj. promocije na poslu?
    Postoji ,ali to zavisi od mnogo stvari…koji brod,koji menadzer, da li fali konobara, da li vas ima dosta koji mozete da utrcite u tu promociju, koliko dugo ste tu,…

    • Kako vam se svidio društveni život na brodu?
    Kako na kom… definitivno da je po mojim iskustvima najbolji zivot i drustvo bio na manjim brodovima nego na vecim

    • Opišite vrstu ljudi koja je sa vama radila na brodu.
    Sve rase, sve kulture, svi razliciti, svi jezici. Znaci nista isto…sa vremenom ispeglate sebe i svoje poglede na svet i ljude oko sebe i nadjete sebi adekvatno drustvo.

    • Kako biste opisali putnike?
    Od 1 do 10……….svih 10 kategorija…od finih i kulturnih koji ne traze nista specijalno pa do najvecih smaraca i hardtimera.

    • Jeste li imali vremena posjetiti destinacije koje je brod posjećivao?
    U 99% slucajeva sam ih sve video

    • Jeste li imali neko omiljeno mjesto za izlazak?
    Kad brod pristine, to je bio New York i jedan irish pub na 34 st. a na brodu naravno crewbar

    • Opišite dobre strane rada na kruzerima.
    Pare kao prvo. Ako imate srece da odete na pravi brod…a naravno vidite deo sveta koji nikad mozda u zivotu ne bi videli, za drustvo na brodu bih rekao da je prolazno.

    • Opišite loše strane posla na kruzerima.
    Sve ono sto vam fali od kuce i kod kuce, plus zamislite sebe da morate da radite i kad vam se ne radi, da slusate onoga za koga bi ste rekli ne bi ga pogledao na ulici, i da sluzite one ljude koje bi inace zaobisli u velikom luku.

    • Biste li zainteresiranima preporučili posao na kruzerima i zašto?
    Ako smatraju da mogu da izdrze vise nego sto misle da mogu…….a uz mnogo odricanja i drzanja jezika za zubima, slusanju naredjenja koja neki put nisu bas normalna ,a kao rezultat svega toga dodju neke pare - u svakom slucaju da….ako im fali neka od navedenih stavki/nikako jer ce ih neko drugi poslati kuci pre nego li se nadaju

    • Koji savjet biste dali ljudima koji namjeravaju aplicirati za posao na kruzerima?
    Naoruzajte se strpljenjem i razmisljajte samo o onom danu kad budete izlazili koliko cete imati para u svom dzepu ili racunu….

    • Želite li dodati nešto što smatrate važnim?
    Na brod krenite sa 20god. i ne prestajte dok ne obezbedite sebi 100 penziju, ne pravite velike periode Nerada izmedju ugovora. Radite dok mozete i dok vas sluzi zdrav razum i zdravlje….ne pravite greske kao ja koje su u svemu ovom navedenom…krenes kasno sa brodom, pravis velike pause cekajuci bolji brod ili drugu kompaniju. I ne ulažite pare u prvi posao koji vam se cini unosan ili zanimljiv, jer obicno se to brzo zavrsi vrlo nepovoljno, a vi ostanete praznog dzepa……sve ovo pricam iz licnog iskustva..[/list]
    Odavno ne plovim. Sve odgovore pronađite na forumu.
    http://youtu.be/gABS8a4wm9o (door=forum, ja Morpheus ti Neo)