Author Topic: Sale980, Buffet Steward, Princess Cruises  (Read 2925 times)

0 Members and 1 Guest are viewing this topic.

Online CEO

  • Administrator
  • Registered
  • *
  • Posts: 9941
  • Chief Executive Officer
    • View Profile
  • Country: Croatia
Sale980, Buffet Steward, Princess Cruises
« on: 27/January/2011 »
Korisničko ime: Sale980
Država: Srbija   
Spol: Muski
Kompanija: Princess Cruises
Pozicija: Buffet Steward



  • Kako ste čuli o poslu na kruzerima?
Drug mi je reko jer je tad i on hteo da aplicira

  • Što vas je privuklo da aplicirate za posao na kruzerima?

Nisam imao posao, trebale su mi pare a i mozda najvaznije od svega hteo sam malo da proputujem

  • Preko koje ste se agencije za rad na kruzerima prijavili i zašto baš preko nje?
Kouzon, zato sto mi je Nis blizu, da smanjim troskove.. nijedan drugi razlog

  • Za koju ste se kompaniju i poziciju prijavili i zašto?

Princess Cruises, Buffet Steward, zato sto su mi jedino to nudili pored Utility cleanera.

  • Koliko je trajao interview i kada ste saznali da ste prošli?

Nekih 10-ak minuta, po zavrsetku razgovora mi je receno da sam dobio posao i da ce me agencija obavestiti o detaljima za ugovor, ukrcavanje ......

  • Koliko su bili vaši troškovi odlaska na brod?

Nemogu bas tacno da odredim ali negde oko 1000$

  • Kako ste se spremili na put u nepoznato, što ste odlučili nositi sa sobom?

Spakovao sam se za 2 sata. Nesto malo garderobe, zimska jakna, kozmetika.. psihicki sam se spremio, to je najpotrebnije sve ostalo mogu i tamo da nadjem

  • Opišite kako ste se osjećali prvih nekoliko dana na brodu

Potpuno razocarenje jer sam to skroz drugacije zamisljao, potpuno izgubljeno... ogroman sok za moj um. Hteo sam kuci posle 2 minuta provedena na brodu...
Svi negde jure, neznam sta treba da radim sta mi je poso, prica se neki nerazumljiv Engleski.. odmah sam se setio na vojsku, cutis, radis i cekas da prodje vreme kako bi se uklopio

  • Koliko vam je kompanija pomogla osjećati se dobrodošlim na vaše radno mjesto?

Skoro nikako, pomogli su mi nasi ljudi koji su radili tamo i uopste radnici.
Mislim da kompaniji sto se tice toga nedostaje organizacija. Posle nekog vremena sam shvatio svoju ulogu - ja sam radna snaga koja je dovoljno jeftina da omogucuje rast kompaniji.....

  • Da li vam je, po dolasku, netko neposredno pomogao uputiti vas u posao?

Da, bilo je par nasih ljudi koje sam pitao za sve sto mi je bilo potrebno, i naravno supervizori koje sam uvek izbegavao da pitam..

  • Kako ste se nosili sa ograničenošću životnog prostora na brodu?

Trebalo mi je jedno 6 meseci da se priviknem, brod sam dozivljavao kao zatvor iz koga jedva cekam da pobegnem.. a u isto vreme mi je bio i kao dom, veoma cudan osecaj

  • Jeste li bili zadovoljni zaradom?

Iso sam na brod sa namerom da zaradjujem 1000$ mesecno i to bi mi tad bilo dovoljno.. ali sam na Aljasci zaradjivao 1400$ i bio sam potpuno nezadovoljan platom.. malo cudno, zar ne.

  • Postoji li mogućnost napredovanja tj. promocije na poslu?

Naravno da postoji, kao sto postoji mogucnost da nadjes kofer pun para na ulici... To na Princess-u malo teze ide, znam ljude koji po 3-4 ugovora rade kao buffet-i.. i onda dobijes promociju u Junior Waiter-a i za rotaciju ti daju mali brod i zaradjujes manje negu Buffet na velikom brodu. Dobro, ovo je mozda bio najcrnji scenario ali i potpuno izvestan. Kako koga oce sreca

  • Kako vam se svidio društveni život na brodu?

Kao najlepsa stvar na ugovoru. Upoznao sam ljude iz celog sveta i shvatio da smo svi isti, malo su drugaciji obicaji i jezik ali ceo svet je jedan isti ku... za drustveni zivot - cista10-ka

  • Opišite vrstu ljudi koja je sa vama radila na brodu.
Ljudi iz propalih svetskih ekonomija koji su dosli na brod da zarade neku paru i onda shvatili da to nije bas onako kako su gledali na video klipovima na treningu.
Uglavnom su se ljudi oko mene slagali s tim da - das zivot, uzmes pare..

  • Kako biste opisali putnike?

Ako bi ih opisivao jednom recju - gospoda - za 6 meseci nisam imao ni jedan problem sa putnicima, cak i oni najzahtevniji su bili pristojni.
Putnici na brodu su jedna od svetlih tacaka na ugovoru

  • Jeste li imali vremena posjetiti destinacije koje je brod posjećivao?

Da, bio sam u nocnoj smeni u bellboxu, svaki port je bio moj. Odem na plazu cirkam pivo i punim baterije.. a na Aljasci je bilo malo vise dosadno

  • Jeste li imali neko omiljeno mjesto za izlazak?
Ne, ustvari mozda Cabo San Lucas - Mexico. Nije mi toliko mesto bilo bitno nego da pobegnem malo s broda

  • Opišite dobre strane rada na kruzerima.

Pare, drustvo.

  • Opišite loše strane posla na kruzerima.

Sve ostalo

  • Biste li zainteresiranima preporučili posao na kruzerima i zašto?

Naravno, glavu gore i odradite jedan ugovor.. promenice vam nacin razmisljanja, po mom misljenju na bolje.
Upoznacete ljude iz celog sveta, shvaticete da smo svi isti.. samo nam politicari pune glave glupostima pa onda pocnemo da mrzimo jedni druge

  • Koji savjet biste dali ljudima koji namjeravaju aplicirati za posao na kruzerima?

Psihicki se pripremite, to je najbitnije. Sami sa sobom resite da nema sign-off-a a to ce vam verujte mi cesto padati na pamet.

  • Želite li dodati nešto što smatrate važnim?

Posao na kruzeru nije posao iz snova, nije nesto gde ja vidim sebe i gde zelim da gradim karijeru ali je zasigurno najbolje iskustvo u mom dosadasnjem zivotu.
Trun kajanja nemam sto sam otiso. Onima koji zele da idu mogu samo da pozelim - mirno more
Odavno ne plovim. Sve odgovore pronađite na forumu.
http://youtu.be/gABS8a4wm9o (door=forum, ja Morpheus ti Neo)