Author Topic: urosevic100, NCL (Steiner), Cunard (Hardings), NCL – TWT, Cunard – Sales Asst.  (Read 4603 times)

0 Members and 1 Guest are viewing this topic.

Online CEO

  • Administrator
  • Registered
  • *
  • Posts: 9941
  • Chief Executive Officer
    • View Profile
  • Country: Croatia
Korisničko ime: urosevic100
Država: Srbija
Spol: M
Kompanija: NCL (Steiner), Cunard (Hardings)
Pozicija: NCL – Teeth Whitening Technician, Cunard – Sales Assistant



  • Kako ste čuli o poslu na kruzerima?
Od burazera, stalno mi je pricao o tome kako ce da ode i na kraju sam otisao pre njega

  • Što vas je privuklo da aplicirate za posao na kruzerima?
Keš i putovanje po svetu, i situacija u drzavi

  • Preko koje ste se agencije za rad na kruzerima prijavili i zašto baš preko nje?
Steiner:  Otisao sam preko Invermore Shipping-a (jedina agencija koja je tada regrutovala za frizere), posrednik u Beogradu je Jelena Joksimovic
Harding: Popunjavanje online aplikacije, sve se zavrsi direktno, bez agencije i posrednika

  • Za koju ste se kompaniju i poziciju prijavili i zašto?
Steiner: Zato sto drze SPA centre, otisao kao Barber, ubrzo unapredjen u Teeth Whitening Tech
Harding: Odmah su se odazvali, od popunjavanja aplikacije otisao sam posle 7 dana…..i prijavio se za njih jer imaju do jaja zivot na brodu

  • Koliko je trajao interview i kada ste saznali da ste prošli?
Steiner: Trajao je oko 30-ak minuta i rekli su mi odmah da li sam prosao, naravno pre toga sam morao da snimim VIDEO sa odradjenim sisanjem i brijanjem, pa tek onda su mi javili da li uopste da se pojavljujem na intervjuu, mozda je sada drugacije
Harding: trajao oko 10 minuta preko telefona i javili su mi posle 2 dana

  • Koliko su bili vaši troškovi odlaska na brod?
Steiner: Troskovi agencije, viza, medical i put do Londona, sve zajedno oko 800e
Harding: Samo gorivo do Aerodroma jer sam vec sve imao, ali su mi oduzeli 50% karte od prve plate

  • Kako ste se spremili na put u nepoznato, što ste odlučili nositi sa sobom?
Jedva sam cekao da odem, prvi ugovor sam otisao sa 2 kofera i sje*ao sam se samo tako, drugi i treci laganica, samo jedan

  • Opišite kako ste se osjećali prvih nekoliko dana na brodu
Prvi ugovor sve je bilo extra, prvi dani su bila ludnica, nisam znao gde bijem, posle sam se prilagodio, drugi treci sve normalno

  • Koliko vam je kompanija pomogla osjećati se dobrodošlim na vaše radno mjesto?
Bili su ok, mada kad si nov svi misle da su ti sefovi, zbog toga sam i popio warning posle 7 dana

  • Da li vam je, po dolasku, netko neposredno pomogao uputiti vas u posao?
Da naravno, imali smo non stop treninge kako da uvaljujemo proizvode gostima, ponekad i previse

  • Kako ste se nosili sa ograničenošću životnog prostora na brodu?
Bilo mi je frka, dosta puta sam hteo da batalim sve, posle sam se navikao

  • Jeste li bili zadovoljni zaradom?
Prvi i drugi ugovor da, treci ne

  • Postoji li mogućnost napredovanja tj. promocije na poslu?
Da, prvi ugovor sam dobio promociju posle 3 meseca, sa frizera sam otisao u Teeth Whitening Technician jer sam gruvao sa prodajom, sve te oni nauce na akademiji u Londonu

  • Kako vam se svidio društveni život na brodu?
Zavisi od broda, prvi ugovor na NCL-u je bilo dobro, drugi opet na NCL-u s**** a treci do jaja, nas sa prostora Ex-Yu na Queen Mary 2 je bilo koliko hoces, svi smo se slagali, imali smo nas deo u crew baru, a tek u crew mesu, imamo nase stolove, i verovali ili ne, niko tamo nije sedao osim nas, stalno su se organizovale Balkan zurke, bilo je extra

  • Opišite vrstu ljudi koja je sa vama radila na brodu.
Na NCL-u ima ubedljivo najvise zutaca, 70%, ima dosta camuga, uglavnom standard, na QM2 vec drugacije, dosta Evropljana

  • Kako biste opisali putnike?
Amerikanci su glupi al kupuju sve i ostavljaju baksis, Englezi stekare i ponasaju se kao da su izmislili toplu vodu

  • Jeste li imali vremena posjetiti destinacije koje je brod posjećivao?
Da skoro svaki port sam visio napolje

  • Jeste li imali neko omiljeno mjesto za izlazak?
Bermuda, Cozumel, Hamburg, New York, Boston, Barbados

  • Opišite dobre strane rada na kruzerima.
Dobro je za iskustvo, ko prodje brod moze posle toga da radi sve u zivotu bez problema, preporucujem svakom

  • Opišite loše strane posla na kruzerima.
Skupi su pozivi i internet, dobro je zbog keša, vidis mesta za koja nisi ni sanjao itd itd…

  • Biste li zainteresiranima preporučili posao na kruzerima i zašto?
Da, extra iskustvo, bio sam na mestima i upoznao ljude koje nisam ni sanjao

  • Koji savjet biste dali ljudima koji namjeravaju aplicirati za posao na kruzerima?
Samo napred, ako nekog nesto interesuje, pitajte

  • Želite li dodati nešto što smatrate važnim?
SRECNO
Odavno ne plovim. Sve odgovore pronađite na forumu.
http://youtu.be/gABS8a4wm9o (door=forum, ja Morpheus ti Neo)