Author Topic: tornado, Assistant waiter, Carnival  (Read 3218 times)

0 Members and 1 Guest are viewing this topic.

Online CEO

  • Administrator
  • Registered
  • *
  • Posts: 9941
  • Chief Executive Officer
    • View Profile
  • Country: Croatia
tornado, Assistant waiter, Carnival
« on: 01/February/2011 »
Korisničko ime: tornado
Država: Hrvatska
Spol: M
Kompanija: Carnival
Pozicija: Assistant waiter



  • Kako ste čuli o poslu na kruzerima?
Prvo preko prijatelja, a onda sam pronasao ovaj forum.

  • Što vas je privuklo da aplicirate za posao na kruzerima?
Losa situacija u zemlji, htio sam otici i tako se odlucio za kruzer.

  • Preko koje ste se agencije za rad na kruzerima prijavili i zašto baš preko nje?
Prvo sam kontaktirao EP, ali su bili bahati preko telefona pa sam ih prekrizio i javio se u A Priori i sredio sve bez problema.

  • Za koju ste se kompaniju i poziciju prijavili i zašto?
Carnival. Prije nego sam otisao na brod, nisam imao puno saznanja o kruz industriji, tako da sam poslusao savjet gospodje Suzane iz A Priori koja mi je objasnila sve sto mi je potrebno prije ukrcaja i o zivotu i radu na Carnivalu.
Manje vise se sve pokazalo tocno onako kako mi je receno.

  • Koliko je trajao interview i kada ste saznali da ste prošli?
Par minuta, nakon kojih je gosp. Eric Chinoy potpisao papir ispred mene i rekao mi da sam prosao.

  • Koliko su bili vaši troškovi odlaska na brod?
Oko 1000 eura.

  • Kako ste se spremili na put u nepoznato, što ste odlučili nositi sa sobom?
Nisam nosio puno stvari sa sobom, u mali kofer sam stavio najpotrebnije za prvih par tjedana, jer sam mislio sve kupiti tamo kad stignem.

  • Opišite kako ste se osjećali prvih nekoliko dana na brodu
Kad se sad prisjetim, vidim da sam imao dosta srece sa pocetkom ugovora, naime u hotelu sam naisao na jos trojicu balkanaca pocetnika, koji su isli na isti brod sutradan, tako da smo se odmah skompali i cijela adaptacija je bila puno laksa.
Na brodu je bilo stvarno dosta ljudi s ovih prostora, koji su nam pomogli da se snadjemo. Bio sam u pocetku malo zacudjen sa brojem nebijelaca na brodu, bilo ih je sigurno 80%, i njihovi obicaji, kultura i ostalo mi nisu bili bas sjeli na pocetku, ali kasnije kad sam se navikao na zivot na brodu, poceo sam gledati na ljude kao pojedince, ne po rasi, vjeri i sl. tako da sam se druzio sa svima.

  • Koliko vam je kompanija pomogla osjećati se dobrodošlim na vaše radno mjesto?
Nije mi bilo bas lagano prvi dan, nakon cijelodnevnog putovanja dan ranije, i malo sna, pa 5-6 sati voznje busom do broda i napokon ukrcaja, dali su nam neke papire i uniformu i rekli da pocinjemo sa radom za par sati, nisam se ni stigao okrenuti vec sam poceo raditi.

  • Da li vam je, po dolasku, netko neposredno pomogao uputiti vas u posao?
Domaci ljudi koji su bili na brodu su mi dosta pomogli, supervisori se nisu bas potrgali da mi objasne sta trebam raditi a sto ne, ali posto je nas cetvero doslo skupa na istu poziciju, nekako smo prebrodili pocetak bez puno problema.

  • Kako ste se nosili sa ograničenošću životnog prostora na brodu?
Nije bio problem, brzo se covjek na sve navikne, a i nisam se uopce osjecao ogranicen na brodu, nije brod tako ni mali

  • Jeste li bili zadovoljni zaradom?
Manje vise na pocetku.

  • Postoji li mogućnost napredovanja tj. promocije na poslu?
Ja sam bas imao srece pa su se u mom departmentu dogodile velike promjene nakon sto sam dosao, pa su mi sanse za promociju bile jako male, tako da sam i danas nakon dva ugovora jos uvijek na istoj poziciji.

  • Kako vam se svidio društveni život na brodu?
Odlican, svako malo neki party, zezanje na open decku, jeftina cuga i cigarete, dobra ekipa…

  • Opišite vrstu ljudi koja je sa vama radila na brodu.
Ima ih svakakvih, vecina je ok. Najgori su mi indijci, nemaju niti malo kulture, prljavi su, bezobrazni.

  • Kako biste opisali putnike?
Uzas! Nepismeni, nekulturni i neobrazovani amerikanci koji znaju samo za svoju drzavu i misle da su iznad svih.
Pola njih uopce ne izadje van sa broda kad smo u nekoj luci jer im je sve skupo a na brodu sve besplatno.
Posto su kruzevi sve jeftiniji i jeftiniji, ukrcava se sve vise seljacina i posadi je sve teze i teze raditi sa gostima.
Kompaniji je bitno samo prodati karte, dok se mi moramo sa gostima boriti za svoju placu, i nadati se nekom extra tipu, kojeg je sve manje.

  • Jeste li imali vremena posjetiti destinacije koje je brod posjećivao?
Sve sam obisao i vidio sve sto me zanimalo, imao sam vremena da u svakoj luci izadjem vani bar na par sati.

  • Jeste li imali neko omiljeno mjesto za izlazak?
Fat Tuesday, No Name Bar - Cozumel
European Corner – Canaveral
Atlantis, Senior Frog – Nassau
Hooters - Tampa

  • Opišite dobre strane rada na kruzerima.
Vidis mjesta koja si do tada samo sanjao.
Naucis dosta novih stvari, usavrsis engleski, naucis neki novi jezik.

  • Opišite loše strane posla na kruzerima.
Sve ovisi na kojoj poziciji radis, ali najvise mi smetaju glupi gosti i poneki nadrkani supervisor.
Boat drill zna biti naporan.

  • Biste li zainteresiranima preporučili posao na kruzerima i zašto?
Da, ali probajte se izboriti za sto bolju poziciju prije odlaska, jer kasnije je tesko za promjenu ili napredak, ali opet ovisi sve o pojedincu najvise, i malo o sefovima.

  • Koji savjet biste dali ljudima koji namjeravaju aplicirati za posao na kruzerima?
Dobro razmislite sto zelite raditi na brodu i nemojte se zadovoljiti bilo kojom pozicijom samo da odete na brod, bolje malo pricekati i probati upasti na neku vecu poziciju.

  • Želite li dodati nešto što smatrate važnim?
Nakon odradjena 2 ugovora kao assistant waiter na Carnivalu, mogu reci da sam zadovoljan sto sam se upustio u nepoznato, puno toga sam naucio i drago mi je sto sam izdrzao sve to skupa, nije bilo lagano.
Odavno ne plovim. Sve odgovore pronađite na forumu.
http://youtu.be/gABS8a4wm9o (door=forum, ja Morpheus ti Neo)