Author Topic: Par rije?i o Carnival Triumphu i o proteklim danima jer sam ?lan posade ...  (Read 6067 times)

0 Members and 1 Guest are viewing this topic.

Offline gontier

  • Registered
  • *
  • Posts: 7
    • View Profile
Na ovaj topic bih htio napisati par rijeci o Carnival Triumph-u i o proteklim danima na njemu jer sam clan posade ovog broda...
 
Vec 6 mjeseci sam na Triumphu kao asst waiter i mogu reci da je ovo (bio) jedan od boljih brodova za dobru zaradu... teksas je uvijek imao bogate i dobrostojece goste.. kruz od 5+5+4 galveston sea day, progresso, cozumel, sea day, galveston  je uvijek imao oko 3 i pol, 4 tisuce gostiju...
  
Da predem na temu vec, vracam se na 10.2 jutro 5 i pol, 5:45 nedjelja, zadnji sea day... dok je vecina spavala, kao i ja, probudio me announcement alfa team, alfa team engine room..  
Ono sto se meni dogodilo bilo je to da kao sto sam bio u polusnu, opet zaspao.. sva sreca, pa je fire patrol na vrijeme dosla i rijesila glavni problem-zivu vatru... da, narednih par sati su hladili prostoriju jer je temp bila koliko se sjecam visa od 250 C.

Dok sam ja spavao, vecina filipinaca, indonezana, indijaca i ostalih naroda bila je u strci, muster stationi su bili vise manje puni...
Znam da je dim dogurao do 6. kata, tj do room servica... main galley je bila totalno u kolapsu...  jos k tome visoka temperatura, koliko su mi rekli.. bilo je nepodnosljivo.. veliku pomoc su nam dala protupozarna vrata koja se automatski zatvaraju za vrijeme pozara..

Oko 8 sam se nasao na open decku 4..   u to vrijeme nestalo je struje... za goste u to vrijeme nisam ni pitao jer sam pretpostavljao da su na muster station-s. kao sto su bili za vrijeme safety drilla...
Nakon par announcement-a o daljnjem tijeku, i razvoju dogadaja, svu hranu i pice smo morali nositi na lido.. dck 9 ... inace, hrana ipice su na 0 u hladnjacama... i tako smo napravili ogroman lanac samo da saljemo hranu gostima...  do 2 i po smo vecinu hrane i pica poslali na Lido..
Gostima smo prvo davali hranu u normalnim kolicinama, no nakon sto su se neki poceli zaliti da cekaju hranu 3 sata u redu, poceli su uzimati ogromne kolicine hrane i sto je najgore, ne bi ni pojeli sve, nego bacali... dok je crew stedio i jeo samo sendvice..
 
OK, prvi dan je prosao, misleci ima hrane... no, kako su amerikanci trpali na tanjur, hrane je nestajalo...  
Iduci dan, 11og oko 6 popodne u pomoc nam je dosao Carnival Elation... poslao nam je hrane za naredni 15ak 20 sati..
U to vrijeme, zaboravio sam reci, nije bilo struje, vode, znaci nema wc-a, nema tusiranja.. na svu srecu nakon nekog vremena popravili su cijevi pa je bilo lakse koliko toliko...

Zasto se voda u wc-u prelijevala, puna urina, smrada... tj u kabinama gostiju? ... nisu imali mjere u hrani i picu, a znali su da ne radi... na to ne zelim odgovoriti... jeli su sve sto su htjeli.. od grilla, chicken bresta, lobstera na kraju... i odjednom, black out.. otisli generatori na neko vrijeme... da, imali su film na big screenu...  
Gosti su na kraju poceli iznositi madrace van kabina i poceli su spavati svugdje gdje su stigli.. od dining rooma.. ria, oxforda.. lida, muster stationa..  poceli su cak iznositi stolove iz london d.r. nosili su hranu svugdje.. gdje god su stigli... crew je radio svoj posao.. osiguravajuci ljudima sigurnost, pomoc, sve.. bili smo team... i staff i crew bili su jedno.. nije bilo ovaj je galley steward, ovaj spa..

Da se vratim... 12og nam je dosao Legend i Conquest.
Osigurali su nam hranu do Mobilea, Alabama, gdje smo sada trenutno....
Ono sto svima nama nije odgovaralo bili su ameri koji su uzimali po dvije velike ovalne tacne, 8 do 10 cheeseburgera, a na kraju samo dva zagrizli i ostale bacali... koliko se hrane bacilo? Eh... da je samo znati...mi smo i dalje bili na sendvicima... no, ostali smo fokusirani  samo na sigurnost gostiju, bez obzira kaki god bili...  

13 og su dosla dva helikoptera s jos hrane i 14og oko 9 ujutro coast guard... cbi i vise ne znam tko... poceli smo s debarkation-om..  
Triumph je dosao u Mobile oko 8 i po 9.. tu negdje.. nakon toga... taj dan se radilo... skoro do 3 ujutro... sa wheelchairima smo tesko pokretne izvozili vanka na terminal,  do busa... tu je organizacija totalno zakazala... katastrofa su taj dio odradili Carnivalovo osoblje koje radi na terminalu... znaci, gosti su imali birati.. smjestaj u Mobile hoteli Hilton, pa nakon toga busem do odredista.. ili tako opet al sa avionom ili odmah s busem nazad.... znam da su neki busevi otkazali na pola puta.. bar ovi sto su isli za New Orleans...  

Na kraju.. cijeli kruz za goste je bio besplatan, apsolutno sve.. sve... jos su dobili jedn kruz, gdje zele i 500 dolara po glavi... kako je dosao CEO Cahill, predsjednik Carnivala... rijeci hvale, bla bla... to me ne zanima btw.. pomagali smo svima jer smo htjeli, jer smo ljudi. Jer je to u redu ciniti i tako bi vjerujem svi postupili... btw.. crew... neki idu na odmor brzo.. nadam se i ja jer imam 6 mj i par dana vec.. za housekeeping se bojim da ce ostati, jer ce raditi.. za njih dolaze teski dani.. a hoce li platiti Carnival za to.. ne znam...  da nastavim.. ovi koji idu na odmor, placena karta i jos k tome povratna za iduci ugovor...

Sad smo smjesteni u par hotela, po departmentima... hoteli s 3 4 5 zvjezdica ... i da, 150 dolara smo dobili kao za hranu i ostale potrepstine...

Sto sam sada cuo, to je da kompanija ima platiti 70 milijuna dolara neke odstete, ali mislim da to nije gotovo jos.. eto..  
Ovo je koliko toliko ukratko receno.. u glavnim crtama... bitno da nitko nije stradao i da su svi zivi i zdravi...

Svima zelim mirno more i sretan put

Online CEO

  • Administrator
  • Registered
  • *
  • Posts: 9941
  • Chief Executive Officer
    • View Profile
  • Country: Croatia
Znači unatoč ozbiljnosti situacije, sve se vrtilo oko hrane. Kako je ta amerika izrasla u velesilu ... nikad mi neće bit jasno.
Odavno ne plovim. Sve odgovore pronađite na forumu.
http://youtu.be/gABS8a4wm9o (door=forum, ja Morpheus ti Neo)

Offline Kuguar

  • Registered
  • *
  • Posts: 111
    • View Profile
Drago mi je da je sve koliko toliko prošlo dobro, osim već dokazanih amera. Pohlepa je čudo... (ili što bi mi u Srbiji rekli "da komšiji crkne krava")

Nego nešto mi je zapalo za oko:
Quote
osiguravajuci ljudima sigurnost, pomoc, sve.. bili smo team... i staff i crew bili su jedno.. nije bilo ovaj je galley steward, ovaj spa..
Pa zar nije uvek ovako??
Mislim uvek su (smo) svi u istim gov.. da tako kažem, svi ljudi su na istom brodu, i tu su manje više zbog istog razloga (ili da putuju, ili da zarade). Da li postoji netrpeljivost izmedju crewa i staffa? Ako budem uopšte išao na brod,
rekli su mi da ću biti staff, što meni u ovom trenutku ništa ne znači, osim što znam da se razlikuje mesto i način ishrane, ništa više...

Offline Figaro

  • Cruise Ship Veteran
  • Registered
  • *
  • Posts: 35
    • View Profile
Sve ce ti biti jasno kad budes na licu mesta tj. "on the face, of the place"  :D
Kod nekih ljudi je nebitna pozicija pa se ponasaju normalno, ali i opet kod nekih ljudi pozicija ih je podigla u nebo tako da su se pretvorili u kompletne i***te.
Ova reakcija amera je bila ocekivana, kad nema hrane (ili nema konkretno necega sto njima treba), onda nastaje panika, pljuvanje po radnicima,kompaniji itd. jer su neverovatno razmazeni, ali moze im se.
A i ova situacija je toliko bila vanredna da je dala objasnjenje zasto je Amerika toliko jaka, i zasto je postala velesila :D " Snaga ulazi na usta"  !

Offline direktor

  • Registered
  • *
  • Posts: 201
    • View Profile


Pretpostavljao sam da je ovakva situacija kada sam čuo nekog Amera kako priča na vestima da ga je zvala majka sa broda, rekla da je tamo haos, sve se raspada i da je ona danas jela  HLADAN HAMBURGER.  oT Očekivao sam i da zaplače nad "mukama" svoje majke, ali ništa...  +U+

Gnothi Seauton

Offline Burrza

  • Registered
  • *
  • Posts: 17
    • View Profile
http://edition.cnn.com/2013/02/15/travel/triumph-cruise-crew/index.html?sr=fbmain

evo ovdje pohvale al i pise da ce dio posade biti rasporedjen na ostale brodove

Offline gotom

  • Registered
  • *
  • Posts: 88
    • View Profile
@gontier --- Lakomost + stres = prozdrljivost. Vjerujem da nikad neces zaboraviti ovaj cruise, moci ces svojoj djeci (jednog dana) ispricati super pricu. Prosjecan Amer je daleko ispod sveopceg levela znanja - shvacanja - poimanja stvari koji se zbivaju ili su se zbivala oko njega (uvijek cast iznimkama!). Tako da mi je lako zamisliti cijelu pricu koja se je jos dodatno zacinila s stresom tj. panikom pa su si gosti dali oduska u hrani i picu da si pomognu u novonastaloj situaciji, ne mareci za nikog drugog nego za samog sebe i tako je na vidjelo je izaslo koje kolicine nus-proizvoda oni izbacuju na dan/sat/minutu. Nas dragi nam crew je opet prolio kap znoja vise da bi Carnival slijedece godine (predpostavljam) mogao pustiti u more novi brod. Kako su se vec ponasali oko hrane tako su se ponasali i pri obavljanju nuzde, ne misleci nimalo na druge.

Nikada mi nije bilo jasno, a vjerujem da smo svi to vidjeli kada i kako toce salice od kave do vrha pa i preko. I naravno u slijedecih par koraka salica bi bila za cetvrtinu prazna a pod sj..... I tako svaki slijedeci puta. Moras biti loco da istu stvar dva puta ponovis. Ali ne ... Inace jako im je neobicno kad dodju u Spec. Restaurant a tamo nema tih k****nskih normativa. Espresso? Moze! Ovo vam je italian lavazza bean stretto. Thank youuuuu.

Svojim sam ocima gledao a i u nekoliko navrata nabasao (al nikad stao) na "minu" koju nam je dragi gost ispustio skinuvsi hlace na sredini "lida" ispred svih bez imalo srama jer svugdje je bolje nego u gace. Odmah bi bio pozvan "purel team" iliti "cisti sretnici" s teskim kemikalijama da nekako ponisti taj trag poznate civilizacije koji su ostali gosti vec daleko razmazali ne gledajuci gdje hodaju i kako hodaju u potrazi za hranom. I sta za reci na to???

Da ne bi dobio warning ili bio izbacen od hotel direktora na glavu van, sav u strahu taj isti odlazi doktoru i zali se da je pokvario zeludac jer mu je jucer konobar preporucio .... sto bas i nije bilo dobro skuhano doda. Posto mora platiti doktora ne dokazujuci da je bolestan odlazi na guests relations da mu oni obrisu guzicu, najprije pljuje po konobaru s kojim se je jucer za*****avao (jer covjek zna posao), da bi povukao lovu jer je dissatisficiran plativsi doktora, pljuje po lidu da ne valja jer on ne zna gdje je pokvario zeludac. A sve to zato jer ga je stid samog sebe.

Tako dragi moj ovo ti je iskustvo za pamcenje, jos da si malo snimao, a la ti filma.
Nikad necu zaboraviti prvi ugovor i mjesec dana u red code - level 2 na Celebrity Constelattion. Toliko seronja ja u zivotu nisam vidio nikada.

Ali sta ces, kruh je to sa 7 kora, a doma nema ni kruha.

gotom  

Offline dubica

  • Cruise Ship Veteran
  • Registered
  • *
  • Posts: 550
  • Screw You Guys I'm Going Home
    • View Profile
  • Company: CCL Costa NCL TUI Heinemann Gmbh..

Offline NoraNora

  • Cruise Ship Veteran
  • Registered
  • *
  • Posts: 269
  • Sailing through life!
    • View Profile
  • Country: Croatia
  • Company: Starboard - Celebrity Cruises
  • Recruitment Agency: RIV
  • Job Title: Sales associate
Napokon da se javio netko s broda da kaže pravu situaciju, a ne ono što se piše po novinama! Ovdje su nas bombardirali s naslovima kao da ljudi tamo umiru u teškim mukama...a oni jedu lobster!
Ne kažem da situacija nije bila nadasve neugodna i stresna, daleko od toga, ali ovo mi je bilo čisto smiješno kad sam vidjela...  :rolleyes:
http://danas.net.hr/svijet/carnival-triumph-meksicki-zaljev-strava-na-kruzeru-putnici-se-tuku-zbog-hrane-fekalije-cure-sve-strane

Al nek si ti nama živ i zdrav, i sretno u daljnoj plovidbi!  :uzdravlje:

Offline direktor

  • Registered
  • *
  • Posts: 201
    • View Profile

Svojim sam ocima gledao a i u nekoliko navrata nabasao (al nikad stao) na "minu" koju nam je dragi gost ispustio skinuvsi hlace na sredini "lida" ispred svih bez imalo srama jer svugdje je bolje nego u gace. Odmah bi bio pozvan "purel team" iliti "cisti sretnici" s teskim kemikalijama da nekako ponisti taj trag poznate civilizacije koji su ostali gosti vec daleko razmazali ne gledajuci gdje hodaju i kako hodaju u potrazi za hranom. I sta za reci na to???
 

Ne mogu da verujem...  :pad:

Gnothi Seauton

Offline sejkara

  • Registered
  • *
  • Posts: 31
    • View Profile
Super post druže, baš mi je drago da čujem prave info.
Da li čete vi dobiti odštetu (crew) ipak i vama nisu radili tuševi i toaleti i niste imali normalne uslove rada?
čak što više ste morali raditi nadprosječno.

Offline Princ na belom brodu

  • Cruise Ship Veteran
  • Registered
  • *
  • Posts: 1714
    • View Profile
  • Country: Srbija
  • Company: Carnival Cruise Line
  • Recruitment Agency: Samostalno
  • Job Title: Bivši IT oficir
Sejkara, jesi li ti čuo za dry dock? Što se uslova života tiče - to je isto to. Jedino što nema gostiju i njihovih go*ana. ;D

Offline gontier

  • Registered
  • *
  • Posts: 7
    • View Profile
Sto se tice odstete.. pa ovi sto bi trebali na odmor.. a tko tu sad spada. Mozda ovi sto imaju vise od 4 mj na brodu (informacije dobijemo sutra ili prekosutra) besplatna avio karta... znaci do kuce i povratna.. ajd.. bar smo ustedjeli oko 1200 1500 dolara.. 150 dolara bonusa za hranu u hotelima po kojim smo smjesteni.. inace.. smjestaj je placen... toliko za sad.. hocemo li jos novca dobiti.. nezz.. mislim da ovi sto imaju 3,4 mj mogu cak i birati zelel li na transfer ili ne.. dok tipa ja i ovi vise od 5 mj idu na odmor... cistimo sad triumph.. pa kazu 50 dolara 8 sati rada... jel to 100% sigurno? Ne znam..