Author Topic: Troškovi zubara (stomatologa) koje vam pla?a Carnival ;-)  (Read 4382 times)

0 Members and 1 Guest are viewing this topic.

Offline Princ na belom brodu

  • Cruise Ship Veteran
  • Registered
  • *
  • Posts: 1714
    • View Profile
  • Country: Srbija
  • Company: Carnival Cruise Line
  • Recruitment Agency: Samostalno
  • Job Title: Bivši IT oficir
Danas sam se prijatno iznenadio. Naime, pre ovog jutra sam mislio da bi Carnival iz svog "džepa" platio isključivo vađenje zuba, a da je sve ostalo o našem trošku. Međutim, saznao sam da to nije tačno. Podeliću sve detalje sa vama.

Pre par dana sam imao nekakav bezvezan otok, nemam pojma šta bi da se tako odjednom pojavi, nije čak ni mnogo boleo... Odem kod čika doktora, dobijem antibiotike i otok se povukao. Ali mislim ja u sebi - ako imam neku upalu zubnog kanala, bolje na vreme to da otkrijem dok mi ne zahvati živac... ili štagod da je bilo u pitanju, svakako je najpametnije da odem na snimanje zuba, pa da znam na čemu sam i da li je to nešto što bi hitno moralo da se sredi. I tražim od čika doktora da me pošalje kod zubara (ispostavilo se teta-zubarke).

Jutros sam imao organizovan besplatan prevoz od broda do samih vrata zubarske ordinacije i natrag. Unutra su me lepo dočekali i snimili mi 3 zuba. I onda mi, na moju žalost, reče zubarka da mi je ispod stare plombe krenula infekcija... još nije ništa strašno, ali je svakako nešto što bi trebalo srediti u nekom skorijem periodu... dok se ne proširi. I napomene mi da lečenje zubnog kanala Carnival ne plaća i da bih to morao sam da platim. Ja sam već odbio i rekao da ću sačekati skorašnji odmor da to uradim u svojoj zemlji... ali sam nešto kasnije, čisto iz radoznalosti pitao kolika bi bila okvirna cena za ceo tretman (2 dolaska - uklanjanje stare plombe, čišćenje, lečenje, postavljanje nove bele plombe) i ona reče oko 600-700 dolara. :pad: Ja se samo nasmejah i rekoh - ipak ću ja to u svojoj zemlji... a nasmejala se i ona i rekla da razume.

I tako... gleda ona snimke i reče da bi mogla danas da mi uradi druga dva zuba. Prvo nisam razumeo šta hoće, da li zapravo misli pošto-poto da uzme neke pare od mene kad sam već tu... a posle sam shvatio - hoće da mi zameni neke stare plombe na 2 sasvim druga zuba (koja nemaju veze sa otokom zbog koga sam došao) i ta procedura će za mene biti potpuno besplatna (a ionako sam imao u planu da na odmoru sredim sve te stare plombe i tad bih platio, naravno). Dobro za nju - zarada, dobro za mene - lepi zdravi zubi. Ispada da mi Carnival finansira ulepšavanje osmeha. :yeah:

Hm, ako se čudite što toliko pišem o nekakvim starim plombama, ne zaboravite da sam relativno stariji čovek i da neke plombe stoje u mojim zubima i po 10 godina i svakako im je uveliko vreme da se osveže.

Raspisao se ja naširoko, umesto da vam dam suve podatke. Evo, predamnom je dokument u kome su navedene sve stomatološke usluge koje plaća Carnival i usluge koje idu o trošku crew member-a. Pa da iskucam, korisno je znati...

Quote
Dental coverage for crew members is limited to examination (pregled), X-rays (snimanje), fillings (popravka/plombiranje) and extractions (vađenje). Elective extraction of wisdom teeth (umnjaka) is not covered. Follow up visits for the same tooth are not covered.
Cleaning, dentures, partials, bridges, root canals (zubni kanal/koren/živac), crowns, orthodontics, elective wisdom tooth removal, periodoctics, cosmetic dentistry, and other dental services, are not covered expenses. If the crew member wishes these services, arrangements should be made between the dentist and the crew member for payment of bills. Carnival is not to be billed.

I čisto informativno, evo koliko sam koštao Carnival:
(u pitanju su dve gornje jedinice, prezadovoljan sam kako su urađene)
  • Limited oral evaluation - $62 (pregled)
  • Intraoral-periapical 1st film - $23 (snimanje prvog zuba)
  • Intraoral-periapical 2nd film - $20 (snimanje drugog zuba, popust čak 3 dolara!)
  • Resin-4+ w/incis angle-interior fillup - $285 (ovo je bela tzv. četoropovršinska plomba)
  • Resin-three surfaces, anterior fillup - $219 (bela tropovršinska plomba)
UKUPNO - $609

Šta reći... ja srećan... nisam ni planirao ni očekivao, a dobio sam "nove" prednje sekutiće + odličnu uslugu (čak i anesteziju, koju uvek odbijam... ovi me nisu ni pitali, hehe). Pada mi na pamet da bi možda uskoro mogao da mi "otekne" i drugi obraz, pa da odem da sredim još koju staru plombicu... a mislio sam da je bolje da me zubar u inostranstvu, a pogotovo američki, NIKAD ne vidi.

U je, koliki post... :facepalm: kucao sam u nekoliko navrata (prekidao zbog posla), pa nisam ni bio svestan da ima ovoliko teksta, izvinjavam se.

Offline wolfns

  • Cruise Ship Veteran
  • Registered
  • *
  • Posts: 1280
    • View Profile
  • Country: Neverland
  • Company: Shoreside negde u Carnival Corp
  • Recruitment Agency: Safe Cruise
  • Job Title: ex Elec Officer
super! Trebalo bi da je slicno za sve kompanije pod Carnival Corporation & plc. Princess ima mislim bas identicnu politiku za zubno osiguranje. Nisam sto posto siguran, al provericu kad budem na brodu...
No trees were destroyed while posting this, however, a significant number of electrons were terribly inconvenienced

Online CEO

  • Administrator
  • Registered
  • *
  • Posts: 9941
  • Chief Executive Officer
    • View Profile
  • Country: Croatia
Holly Molly. Koje su to cifre.  :pad:

Iznenađen sam da Carnival uljepšava tvoj osmjeh za džabe.
Doduše, ja sam recimo radio MRI pregled leđa u US, što je moju kompaniju koštalo par k$  :yeah:

@Princ, ako si ovo kopirano zalijepio iz svog ugovora, moguće za sitnu raju to ne važi (asst. ovaj onaj, ultiliti itd.)
Odavno ne plovim. Sve odgovore pronađite na forumu.
http://youtu.be/gABS8a4wm9o (door=forum, ja Morpheus ti Neo)

Offline wolfns

  • Cruise Ship Veteran
  • Registered
  • *
  • Posts: 1280
    • View Profile
  • Country: Neverland
  • Company: Shoreside negde u Carnival Corp
  • Recruitment Agency: Safe Cruise
  • Job Title: ex Elec Officer
@Princ, ako si ovo kopirano zalijepio iz svog ugovora, moguće za sitnu raju to ne važi (asst. ovaj onaj, ultiliti itd.)

kod nas je tako nesto pisalo na zidu u cekaonici kod doktora, tako da vazi za sve. Pisalo je cak i sta Princess & P&O pokriva za radnike koncesionara i kako...

No trees were destroyed while posting this, however, a significant number of electrons were terribly inconvenienced

Offline Princ na belom brodu

  • Cruise Ship Veteran
  • Registered
  • *
  • Posts: 1714
    • View Profile
  • Country: Srbija
  • Company: Carnival Cruise Line
  • Recruitment Agency: Samostalno
  • Job Title: Bivši IT oficir
@Princ, ako si ovo kopirano zalijepio iz svog ugovora, moguće za sitnu raju to ne važi (asst. ovaj onaj, ultiliti itd.)

ultiliti :rofl: sad ću i ja tako da počnem da izgovaram, prvo u šali, a posle će preći u automatizam.

Iskopirao sam iz generičkog obrasca koji sam nosio na relaciji Carnival onboard doctor <-> Carnival licensed shoreside dentist. Ne verujem da poseduju posebne verzije tih obrazaca, nigde na njima ne piše ništa što određuje rang, a u tom tekstu koji sam "prepisao" se pominje samo crew member.

Online CEO

  • Administrator
  • Registered
  • *
  • Posts: 9941
  • Chief Executive Officer
    • View Profile
  • Country: Croatia
Hm. Znaju oni to sakriti i sifrom.
Jednom kad su meni stampali ugovor na brodu, cuo sam rijeci 'Isprintaj mi jedan ugovor za (primjer) YK102 rejting'
Oni su kao NATO. Svaki rejting ima svoje privilegije.
Tako da me ne bi cudilo da oficiri imaju jedne privilegije, staff druge, a crew trece.
A ultiliti cetvrte.  :giggle:
Odavno ne plovim. Sve odgovore pronađite na forumu.
http://youtu.be/gABS8a4wm9o (door=forum, ja Morpheus ti Neo)

Offline wolfns

  • Cruise Ship Veteran
  • Registered
  • *
  • Posts: 1280
    • View Profile
  • Country: Neverland
  • Company: Shoreside negde u Carnival Corp
  • Recruitment Agency: Safe Cruise
  • Job Title: ex Elec Officer
jaaaadni ultiliti   :nono: :(
No trees were destroyed while posting this, however, a significant number of electrons were terribly inconvenienced