Author Topic: Uživo sa Carnival Sunshine-a  (Read 16195 times)

0 Members and 1 Guest are viewing this topic.

Offline taja27

  • Cruise Ship Veteran
  • Registered
  • *
  • Posts: 100
    • View Profile
Re: Uživo sa Carnival Sunshine-a
« Reply #30 on: 14/May/2013 »
Odnosi se na račun/potvrdu iz banke.

zar će to vrijediti na brodu ? neće mi banka izdati potvrdu na engleskome ...

Offline Princ na belom brodu

  • Cruise Ship Veteran
  • Registered
  • *
  • Posts: 1714
    • View Profile
  • Country: Srbija
  • Company: Carnival Cruise Line
  • Recruitment Agency: Samostalno
  • Job Title: Bivši IT oficir
Re: Uživo sa Carnival Sunshine-a
« Reply #31 on: 14/May/2013 »
Naravno da vredi.

Eto primera kada sam refundirao troškove medical-a: fiskalni račun je bio na srpskom, na ćirilici, cene u dinarima, a ipak sam dobio tačnu protivvrednost u dolarima po kursu na dan kada sam platio pregled. ;D

Offline taja27

  • Cruise Ship Veteran
  • Registered
  • *
  • Posts: 100
    • View Profile
Re: Uživo sa Carnival Sunshine-a
« Reply #32 on: 14/May/2013 »
odlično, hvala na infu  :uzdravlje:

Offline victorya_severus

  • Registered
  • *
  • Posts: 6
    • View Profile
Re: Uživo sa Carnival Sunshine-a
« Reply #33 on: 15/May/2013 »
Refundiraju li oni i troškove medical-a? Ili samo vizu i kartu... Negde sam ovde videla da i medical refundiraju, ali u fazonu samo ako ti na brodu to trazis tj. das racun. A ko ne trazi  -()-... Ne bitno i karta  :yeah:  je dovoljna , al cisto info da se zna...

Offline Princ na belom brodu

  • Cruise Ship Veteran
  • Registered
  • *
  • Posts: 1714
    • View Profile
  • Country: Srbija
  • Company: Carnival Cruise Line
  • Recruitment Agency: Samostalno
  • Job Title: Bivši IT oficir
Re: Uživo sa Carnival Sunshine-a
« Reply #34 on: 15/May/2013 »
Normalno da se bez računa i zahteva ništa ne refundira - moraš da podneseš zahtev i da predaš račun, otprilike u svakoj firmi to tako funkcioniše.

A kome sve refundiraju medical, to ne znam... meni su, kao oficiru, refundirali prošle godine, pre ovih novih beneficija. Da li to važi i za staff... -()-

Offline BuzzKillington

  • Registered
  • *
  • Posts: 93
  • "always working an angle"
    • View Profile
Re: Uživo sa Carnival Sunshine-a
« Reply #35 on: 15/May/2013 »
Ja idem danas po ugovor pa cu da pitam Sinisu za tu pricu da Carnival placa kartu...Bas me interesuje sta ce da mi kaze  :rtfm:
Obavesticu vas posle o informacijama iz prve ruke, znaci kako to ide u praksi, posto smo samo teoretisali ovih par dana
Brodovi u prašnjavoj luci,crnoj od znoja robova,spustili su jedra...

Offline victorya_severus

  • Registered
  • *
  • Posts: 6
    • View Profile
Re: Uživo sa Carnival Sunshine-a
« Reply #36 on: 15/May/2013 »
Neko je posalo agenciji mail sa pitanjem, placaju li nam kartu. a odgovor je dobio... " samo ljudima koji su vec tamo ne novima" . A kako to, ako su ti koji su vec tamo kupili kartu pre 13.05. ... Ko pije a ko placa samo  :pop1: zna...

Offline BuzzKillington

  • Registered
  • *
  • Posts: 93
  • "always working an angle"
    • View Profile
Re: Uživo sa Carnival Sunshine-a
« Reply #37 on: 15/May/2013 »
Dobio sam LoE . A na moje pitanje da li nam kompanija placa kartu, g. Golac odgovara:" to je pogresna informacija koja je pustena na forumu (!?) Kompanija placa kartu ljudima koji su vec radili tamo a ne novima" moje pitanje je da li da kontaktiram kompaniju direktno ,sa svojim crew ID-em i pitam ih da li salju kartu ili ne ?
Brodovi u prašnjavoj luci,crnoj od znoja robova,spustili su jedra...

Offline Makani

  • Cruise Ship Veteran
  • Registered
  • *
  • Posts: 67
    • View Profile
Re: Uživo sa Carnival Sunshine-a
« Reply #38 on: 15/May/2013 »
Ljudi..dzaba se nadate :D ... kartu cemo platiti sigurno, bilo to zaista potrebno, ili ne .... jedino ako je neko voljan da se cima i ganja sa njima oko provizije i karte... ali mislim da je pametnije platiti i ne razmisljati, jer mozda u buducnosti nekad opet resite da preko njih idete na neku drugu kompaniju il nesto...  :deda:
:D

Offline victorya_severus

  • Registered
  • *
  • Posts: 6
    • View Profile
Re: Uživo sa Carnival Sunshine-a
« Reply #39 on: 15/May/2013 »
Realno... Ali gledati da se ta provizija smanji... 450 evrica nije malo, jel vec dobijaju od Carnivala za nas...

Offline Veljanova

  • Registered
  • *
  • Posts: 10
    • View Profile
Re: Uživo sa Carnival Sunshine-a
« Reply #40 on: 15/May/2013 »
Joj sto su mi bijedni ovi komentari tipa "dzaba se nadate". Ne nadam se ja nicemu, samo ako ce me neko vuci za nos zbog mojih para, da placam neke stvari koje su vec placenje ili po dva puta visoj cijeni, well, hell no! Ja ne idem na brod jer imam 5000€ na racunu i spremna sam platiti sta god pozele. S tim parama bi ja drugacije, a na brod ne bi ni isla.

Sad da oficira pitam da li bi bilo, tako reci, pametno da se kontaktira osoba koja je drzala intervju? Da se traze informacije o tom novom pravilu?

Offline BuzzKillington

  • Registered
  • *
  • Posts: 93
  • "always working an angle"
    • View Profile
Re: Uživo sa Carnival Sunshine-a
« Reply #41 on: 15/May/2013 »
I ja sam spreman sa ovim da idem do kraja... Sad prakticno ne uzimaju "proviziju" 450e nego svih 850e ! Jer je izvesno da Carnival placa za sve pozicije karte.
Brodovi u prašnjavoj luci,crnoj od znoja robova,spustili su jedra...

Offline LilyD

  • Registered
  • *
  • Posts: 251
    • View Profile
Re: Uživo sa Carnival Sunshine-a
« Reply #42 on: 15/May/2013 »
I ja sam dobila informaciju od agencije koju je kompanija poslala:  It does not affect those that are already off and scheduled to join.

U krajnjem slucaju, cuvajte i nosite sve racune (viza, medical), kao i izvod iz banke gde se vidi da ste uplatili novac za avio kartu. Ja mislim da se agencije nece saliti sa ovime jer ako kompanija definitivno svima placa sada karte, pa sto bi se agencije igrale sa time da ih posle svi koji sada idu i platili su svoje karte posle prijave na brodu nadleznima? Jer sad imate fizicki dokaz da ste im uplatili te pare (a ja se iskreno nadam da niste davali kes na ruke bez neke potvrde i racuna).

Ja u moju agenticu imam poverenja i znam da me sigurno nece nesto zavrnuti. Ako kompanija bude placala kartu, znacu na vreme. Ako ne, svakako cu videti sta sve moze da mi se refundira na samom brodu  oT
Though she be but little, she is fierce!

Offline Princ na belom brodu

  • Cruise Ship Veteran
  • Registered
  • *
  • Posts: 1714
    • View Profile
  • Country: Srbija
  • Company: Carnival Cruise Line
  • Recruitment Agency: Samostalno
  • Job Title: Bivši IT oficir
Re: Uživo sa Carnival Sunshine-a
« Reply #43 on: 16/May/2013 »
Sad da oficira pitam da li bi bilo, tako reci, pametno da se kontaktira osoba koja je drzala intervju? Da se traze informacije o tom novom pravilu?

Što ne bi bilo pametno - uvek je poželjno raspitivati se, time se pokazuje zainteresovanost, proaktivnost, želja da se razumeju pravila, prava, obaveze itd. ;D

Offline Zoxxxon

  • Registered
  • *
  • Posts: 6
    • View Profile
Re: Uživo sa Carnival Sunshine-a
« Reply #44 on: 21/May/2013 »
Intervju u Zagrebu u martu ove godine obavljao je Eric Chinoy za Carnival. Ako neko ima njegov mejl, neka ga pita, ili pošalje adresu meni, pitaću ga ja da li je istina to za avio karte.