Author Topic: hm. dredovi, prihvatljivi ili ne?  (Read 6655 times)

0 Members and 1 Guest are viewing this topic.

Offline missidread

  • Registered
  • *
  • Posts: 3
    • View Profile
hm. dredovi, prihvatljivi ili ne?
« on: 02/November/2011 »
Pozdrav!

Ja sam iz Beograda.
Pishem prvi put, i po prvi put se interesujem za posao na brodu.
Moje iskustvo je praktichno 0. radila sam u hostelu pola godine i bila jedina u smeni sa do 30 gostiju, shto znachi brine se o svemu, od recepcije do kupatila.
Ostali poslovi nisu imali nikakve veze sa turizmom i ugostiteljstvom.
Nisam josh sigurna na koju pozicijuda konkurishem, mozda housekeeping tj stewardess, koliko shvatih to je osoba koja komunicira sa gostima i brine o sobama.
Govorim 2 jezika super plus treci srednji nivo.
Jedna od mojih nedoumica jeste poshtovanje razlichitosti, multinacionalnosti i da kazemo, vere, od strane kompanije.
Znam da se tetovaze ne smeju videti (ja imam jednu na vratu ali se ne vidi kad obucem koshulju.
Ali, frizura je ono vidljivo - nosim dredove 4 godine i jako su lepi, tanki, uredni, dugacki do pola ledja..
Obzirom da se putuje po Karibima, ja sam bela devojka, simpaticna, sa dredovima. Da li to prolazi?
Mogu li uopshte da razmishljam o brodu, nema veze koja agencija i koji brod, generalno da li je moguce tako izgledati?

Imam ja josh mnogo pitanja al prvo cu da krstarim forumom i pokusham da se shto bolje informishem.
Btw. prochitala sam dosta o EP agenciji, mislila sam da odem na intervju ali nakon ovog na forumu, nop.

Zahvalujem

Offline CEO

  • Administrator
  • Registered
  • *
  • Posts: 9941
  • Chief Executive Officer
    • View Profile
  • Country: Croatia
Re: hm. dredovi, prihvatljivi ili ne?
« Reply #1 on: 02/November/2011 »
Hm, mislim da bi se provukla. Viđao sam cure sa dredovima. Doduše nisu bile bljedolike.  :D
Ako ih možeš zamaskirati na interview-u, na brodu možeš kako hoćeš. Trebaš se samo provući.

Pogledao sam zahtjeve Princessa, ne spominju dredove:

http://www.inozemstvo-posao.com/smf_1-1-2_install/index.php?topic=47.0
2. HAIR/MAKE-UP
A. All members of the ship’s company are to maintain a neat, natural look. Hair is to be clean at all times.
Members of the ship’s company are to keep their hair neatly combed and arranged in a classic, easy-to-maintain style at all times.

B. Extreme styles are unacceptable. As are: Hair extensions, wigs, and hairpieces.

C. It is unacceptable to wear hairstyles with extremes in dyeing, bleaching and coloring. Extreme frosting and streaking is unacceptable.
If the hair color is changed, it must be natural looking and well maintained. Excessive use of hair gel to make hair look “wet” is unacceptable.

D. Hair must be dried after washing and before coming to work.
E. WOMEN
Hair Accessories for Females: All hair accessories for female members of the ship’s company are to be kept at a minimum, and at no time exceed three pieces.
The hair accessory is to be in a color that reflect the uniform or in gold, silver, clear or black. The accessory is to be of a size that is no wider than one inch.
A hair accessory is to be used for the sole purpose of keeping the hair away from the face and not as a decorative addition to the uniform
Makeup: We encourage the use of makeup to enhance natural features and create a fresh, natural appearance.
The excessive use of makeup or use of makeup in offensive colors is discouraged.
Foundation: Foundation base should be in a shade complimentary to the natural skin tone.
Application should be well blended in order to achieve a natural look and to avoid stains on uniforms.
All makeup should be carefully applied and tastefully worn to accentuate the professional appearance.
Hair must be worn in a neat, attractive and conservative style.
Female staff working in the Dining Room or food service outlets is to ensure hair is worn up, off the shoulders, and away from the face.
Female Galley staff is to wear their hair, if long, tied back and covered with a hair net.
Make-up is to be tastefully applied and never excessive. Only neutral shades of nail polish are to be worn.
For USPH reasons nail polish is not permitted to be worn by Female staff working in the Galley.


........ a čini mi se da bi prošla i za Disney Cruise Line
http://dcljobs.com/the-disney-experience/the-disney-look



EDIT:
"poshtovanje razlichitosti, multinacionalnosti"

Ovo nije argument. Ako hoćeš posao, moraš se prilagoditi njima a ne oni tebi.
Svaka kompanija ima svoj dress code, i ako ga ne možeš poštovati, ostaćeš bez posla.

Multinacionalnost nema veze sa tim.
Svaka Cruise kompanija zapošljava barem 30 nacionalnosti, nema im se šta prigovarati za nepoštivanje multinacionalnosti.
Odavno ne plovim. Sve odgovore pronađite na forumu.
http://youtu.be/gABS8a4wm9o (door=forum, ja Morpheus ti Neo)

Offline legionnaire007

  • Cruise Ship Veteran
  • Registered
  • *
  • Posts: 1350
    • View Profile
Re: hm. dredovi, prihvatljivi ili ne?
« Reply #2 on: 02/November/2011 »
Šefe kad smo već kod izgleda, da li mogu odbiti kandidata zbog ožiljka na području glave (čela) ?
Once a sailor, always a sailor.

Offline CEO

  • Administrator
  • Registered
  • *
  • Posts: 9941
  • Chief Executive Officer
    • View Profile
  • Country: Croatia
Re: hm. dredovi, prihvatljivi ili ne?
« Reply #3 on: 02/November/2011 »
Šefe kad smo već kod izgleda, da li mogu odbiti kandidata zbog ožiljka na području glave (čela) ?

Mogu. Estetski zahtjevi su važni.
Odavno ne plovim. Sve odgovore pronađite na forumu.
http://youtu.be/gABS8a4wm9o (door=forum, ja Morpheus ti Neo)

Offline missidread

  • Registered
  • *
  • Posts: 3
    • View Profile
Re: hm. dredovi, prihvatljivi ili ne?
« Reply #4 on: 02/November/2011 »
Hvala na odgovoru, ja sam i dalje uplashena. Mislim, moja kosa je easy-to-maintain style ali nije konzervativna i ne moze se bash tako laganica vezati da stoji kao obicna, kratka kosa. Ja kosu mogu da nosim vezanu ali u pony-tail koji pada preko ledja i to mi ne smeta a nema osobe na svetu koja nije rekla nishta manje od toga da je lepo....Mozda bih i malo,malo skratila, nije problem.
Kad sam napisala postovanje razlichitosti, zapravo sam parafrazirala njihove recenice na sajtovima. Zanimalo me koliko je to rastegljiv pojam. Prilagodjavanje da, naravno, ali ako moram da se oshisham e to je vec malo preterano, posebno zato shto nikoga ne vredja moj izgled i vrlo je pitom. ;D
Znachi bilo je crnkinja sa dredovima? A crnaca slichnih? Bash chudno.

Sad razmatram koju poziciju da izaberem. Chini mi se da od sve priche mi se vrti u glavi jer nema pravila. Strashno je koliko smo prepadnuti i koliko smo prokleti treci svet za Amere. :(

Offline CEO

  • Administrator
  • Registered
  • *
  • Posts: 9941
  • Chief Executive Officer
    • View Profile
  • Country: Croatia
Re: hm. dredovi, prihvatljivi ili ne?
« Reply #5 on: 02/November/2011 »
Ne sjećam se ni jednog Jamajčanina sa dredovima  no;;; ćelavost je zadnja moda
Ma idi na intervju, ništa te ne košta
Odavno ne plovim. Sve odgovore pronađite na forumu.
http://youtu.be/gABS8a4wm9o (door=forum, ja Morpheus ti Neo)

Offline PedjaBGD

  • Cruise Ship Veteran
  • Registered
  • *
  • Posts: 123
    • View Profile
  • Country: Serbia
  • Company: Carnival CL, Royal Caribbean int.
  • Recruitment Agency: Self employed
  • Job Title: Entertainment Audio Video Technician, Head Broadcast Technician
Re: hm. dredovi, prihvatljivi ili ne?
« Reply #6 on: 02/November/2011 »
Nama su maćedonci (Kouzon) rekli da nema takvih zezancija, muškarci moraju da budu ošišani po PS-u, tipa ko za vojsku, dok devojke moraju imati neku normalnu frizuru, a ako se ne varam mora biti vezana u neku pundju, ako grešim ispravite me.  :neceici:

Offline CEO

  • Administrator
  • Registered
  • *
  • Posts: 9941
  • Chief Executive Officer
    • View Profile
  • Country: Croatia
Re: hm. dredovi, prihvatljivi ili ne?
« Reply #7 on: 02/November/2011 »
Po meni, ako netko dvoji između posla i frizure, bolje neka odabere frizuru 
Odavno ne plovim. Sve odgovore pronađite na forumu.
http://youtu.be/gABS8a4wm9o (door=forum, ja Morpheus ti Neo)

Offline missidread

  • Registered
  • *
  • Posts: 3
    • View Profile
Re: hm. dredovi, prihvatljivi ili ne?
« Reply #8 on: 02/November/2011 »
Mozda boje i ime i nacionalnost da promenim, mozda se nekome ne svidi.


Offline Walter_SA

  • Cruise Ship Veteran
  • Registered
  • *
  • Posts: 79
    • View Profile
Re: hm. dredovi, prihvatljivi ili ne?
« Reply #9 on: 02/November/2011 »
Na princessu se fura kao konzervativan look, osim ako niste u enterteinmant departmentu npr muzicar, na zadnjem brodu Hotel General Manger je dosta paznje pridavala svakojakim glupostima pa i tome kakvu ko frizuru nosi, i sankcionisale one koje odstupaju od nekok "company look-a" U biti neki ekscentrican izgled bas i ne prolazi

Offline PedjaBGD

  • Cruise Ship Veteran
  • Registered
  • *
  • Posts: 123
    • View Profile
  • Country: Serbia
  • Company: Carnival CL, Royal Caribbean int.
  • Recruitment Agency: Self employed
  • Job Title: Entertainment Audio Video Technician, Head Broadcast Technician
Re: hm. dredovi, prihvatljivi ili ne?
« Reply #10 on: 02/November/2011 »
To su i nama rekli. Inace na intervjuu je bio lik sa jednom kikicom na glavi, i nije toliko upadala u oči. Ali rečeno mu je da je odseče pre glavnog intervjua, da ga ne bi smarali.  :uzdravlje:

Offline blazzoni

  • Registered
  • *
  • Posts: 97
    • View Profile
Re: hm. dredovi, prihvatljivi ili ne?
« Reply #11 on: 02/November/2011 »
bese na diamond-u jedan jamajcanin u baru sa, ako se ne varam, dredovima...uvek je to bilo vezano u neki rep, i nisam primecivao da mu je iko pravio problema zbog toga.
Nista vise nije isto
Nikad nece biti kao sto je bilo ranije

Offline Seaman

  • Cruise Ship Veteran
  • Registered
  • *
  • Posts: 1015
    • View Profile
Re: hm. dredovi, prihvatljivi ili ne?
« Reply #12 on: 03/November/2011 »
Mozda bolje i ime i nacionalnost da promenim

Nece da moze  no;;;

Mozes mijenjati religiju, drzavljanstvo, ali nacionalnost ni pod tackom razno. To se ne moze mijenjati, to si-sto si.  :deda:
When it comes to money, nobody can be trusted !