Author Topic: Ekipa Royal,Celeberity. 2012  (Read 26663 times)

0 Members and 1 Guest are viewing this topic.

Offline DaVido

  • Registered
  • *
  • Posts: 36
    • View Profile
Re: Ekipa Royal,Celeberity. 2012
« Reply #15 on: 01/April/2012 »
::yes::  i ja takodje ovako razmisljam...u svemu postoje uslovi i pravila, ali ako im je potrebno radnika vjerujem da spustaju kriterijum, i da je jedan jezik dovoljan za posao...dva su uvek u svemu prednost, ali eto mozes procitati da su ljudi prosli FI, kao i da vecina radi sa znanjem samo engleskog...

Sjecam se da su regruteri na treningu govorili o RCCL-u i pojedinim pozicijama, da kompanije zahtevaju sada dva jezika...ali to ne znaci da se ne moze dobiti posao i sa eng. ako ti je personality onakav kakav je potreban za posao i poziciju...

Mislim da personality igra veliku ulogu ali isto tako mislis da su svi morali za te pozicije za koje pise one additional language da navedu jezik i taj jezik im je bio proveren na interview nekom u vecoj meri nekom u manjoj,generalno meni je bilo samo pitanje vidim italijanski i ja sam joj rekao par reci na istom i brzo smo se vratili na engleski ali opet ga je proverila,a to je bilo na samom pocektu razgovora tako reci u prvom minutu,gde samim tim i nije mogla da puno sazna o mom i bilo cijem perosnalitiju.

Offline kimi

  • Cruise Ship Veteran
  • Registered
  • *
  • Posts: 37
    • View Profile
Re: Ekipa Royal,Celeberity. 2012
« Reply #16 on: 01/April/2012 »
gde samim tim i nije mogla da puno sazna o mom i bilo cijem perosnalitiju.

...ja samo zelim pomoci ljudima sa informacijama koje sam mozda negdje procitao pa sam zato i postavio u tvoju temu informacije koje mozda mogu pomoci...(na nekim stranicama agencija mozete pronaci info o platama, a na nekima info o pozicijama i npr. koliko jezika treba da znate).
...a tvoj personality ce svaki agent vidjeti u prvih 60 sec...nacin na koji udjes, sednes, da li si nasmejan, kako si obucen, da li imas tremu, kako ces progovoriti, da li ces mucati, da li si arogantan, da li si umisljen, itd...a na stranim jezicima ces samo caskati kako bi uvjerio agenta da ono sto si naveo u CV-u jeste istina :)
Sto se tice dodatnih jezika i njihove potrebe, mislim da ce svaki kandidat to najbolje biti informisan od strane agencije za koju se odluci...   :)

Pozz

Offline DaVido

  • Registered
  • *
  • Posts: 36
    • View Profile
Re: Ekipa Royal,Celeberity. 2012
« Reply #17 on: 01/April/2012 »
Gari ja sam samo preneo svoje licno iskustvo i zapanje,da se ja pitam svi bi prosli.  :uzdravlje:

Offline harlemultras

  • Cruise Ship Veteran
  • Registered
  • *
  • Posts: 33
    • View Profile
Re: Ekipa Royal,Celeberity. 2012
« Reply #18 on: 02/April/2012 »
Ja sam prosao na Celeberity Bar Waiter, Bar server kako oces i ne znam dva jezika samo Engleski ! Nemora znaciti da te bas nece primiri ...ko je bio na interviju od nas 30 svi su prosli i mozda je njih 4 znalo jos neki jezik svi su bili u bar dep.

Offline neno_pula

  • Registered
  • *
  • Posts: 195
  • He who dares wins
    • View Profile
Re: Ekipa Royal,Celeberity. 2012
« Reply #19 on: 04/April/2012 »
Evo da se i ja javim
prosao sam za royal za asst.waitera
ugl.bila je jedna plava zena pravo ljubazna i ubija tremu
ja imao jako tremu tako da se nisam bas puno smijao
al je rekla da vidi da sam vedra osoba da gledam ljudima u oci dok pricam i sl.
znaci kontakt ocima jedno od najvaznijih stvari
ono za srednju skolu netocno bio sam gluplji kad sam bio mladi tako da nisam zavrsio srednju skolu
ali sam svejedno interview prosao bez problema
sto se tice jezika znam eng. i tal.
interview mi je trajao 20 min
10 min eng, i 10 min. tal.
na brod idem oko 10 mj.kad zavrsi sezona  tj.tocnije poslije 10 mj. :D

Offline The_Bartender

  • Cruise Ship Veteran
  • Registered
  • *
  • Posts: 404
    • View Profile
Re: Ekipa Royal,Celeberity. 2012
« Reply #20 on: 04/April/2012 »
Evo da se i ja javim
prosao sam za royal za asst.waitera
ugl.bila je jedna plava zena pravo ljubazna i ubija tremu
ja imao jako tremu tako da se nisam bas puno smijao
al je rekla da vidi da sam vedra osoba da gledam ljudima u oci dok pricam i sl.
znaci kontakt ocima jedno od najvaznijih stvari
ono za srednju skolu netocno bio sam gluplji kad sam bio mladi tako da nisam zavrsio srednju skolu
ali sam svejedno interview prosao bez problema
sto se tice jezika znam eng. i tal.
interview mi je trajao 20 min
10 min eng, i 10 min. tal.
na brod idem oko 10 mj.kad zavrsi sezona  tj.tocnije poslije 10 mj. :D


A preko koga si ti aplicirao druze?? I ko ti je rekao kad ides na brod, i kad si to saznao... Posto nikome od nase ekipe nije receno kad ide, tako da svi cekamo info....

Offline Collector604

  • Registered
  • *
  • Posts: 268
    • View Profile
Re: Ekipa Royal,Celeberity. 2012
« Reply #21 on: 04/April/2012 »
Evo da se i ja javim
prosao sam za royal za asst.waitera
ugl.bila je jedna plava zena pravo ljubazna i ubija tremu
ja imao jako tremu tako da se nisam bas puno smijao
al je rekla da vidi da sam vedra osoba da gledam ljudima u oci dok pricam i sl.
znaci kontakt ocima jedno od najvaznijih stvari
ono za srednju skolu netocno bio sam gluplji kad sam bio mladi tako da nisam zavrsio srednju skolu
ali sam svejedno interview prosao bez problema
sto se tice jezika znam eng. i tal.
interview mi je trajao 20 min
10 min eng, i 10 min. tal.
na brod idem oko 10 mj.kad zavrsi sezona  tj.tocnije poslije 10 mj. :D


Koliko sam shvatio primili su te i bez zavrsene srednje skole jel tako?

Posto ni ja nisam zavrsio srednju skolu,pa me uvijek misli odvuku "a sta ako me odbiju jer nemam diplomu"  :nono:
\\\\\\\"Reci mi jesi li skeptik,reci cu ti tko si\\\\\\\"

Offline The_Bartender

  • Cruise Ship Veteran
  • Registered
  • *
  • Posts: 404
    • View Profile
Re: Ekipa Royal,Celeberity. 2012
« Reply #22 on: 04/April/2012 »
Koliko sam shvatio primili su te i bez zavrsene srednje skole jel tako?

Posto ni ja nisam zavrsio srednju skolu,pa me uvijek misli odvuku "a sta ako me odbiju jer nemam diplomu"  :nono:

Mislim da ako te agencija pusti na intervju bez diplome, onda ti to nece uticati na prolaz. Ali opet da napomenem:

ASSISTANT WAITER
To provide a friendly and professional service to the guests in the Restaurant and buffet area, and to assist the waiter in anticipating and fulfilling the guests needs.
Hiring Requirements:
• Completion of high school or GED required; university degree preferred, Requires a minimum of 3 years in the profession quality hotels or restaurants.
• FLUENT IN ENGLISH LANGUAGE AND ONE ADDITIONAL LANGUAGE ( German, French, Spanish, Russian, Italian or any of the Nordic Languages )

Ma da vidjeli smo vec neke koji su prosli bez znanja 2 jezika, tako da...

Offline neno_pula

  • Registered
  • *
  • Posts: 195
  • He who dares wins
    • View Profile
Re: Ekipa Royal,Celeberity. 2012
« Reply #23 on: 04/April/2012 »
A preko koga si ti aplicirao druze?? I ko ti je rekao kad ides na brod, i kad si to saznao... Posto nikome od nase ekipe nije receno kad ide, tako da svi cekamo info....
preko EP-a vec me htio poslat na brod sad 22.4 ali sam rekao da idem poslije sezone znaci poslije 10 mj.kad obavim sve potrebne preglede izvadim matrikulu visu i sl. e onda idem

@collector da bez srednje skole sam primljen i to bez da me se uopce pitalo o tome iako mi to pise u cvu znaci nisam lagao da sam zavrsio
tj.pise mi u cvu elementary school
agent me nie ni pitao za srednju skolu nista nego me pitao samo jel imam iskustva kao konobar
da li znam eng.tj.testira te odmah na eng.pricas s njim i to je to
a ovo za 2 jezika neznam ja sam bio 2 po redu na interview-u tako da neznam ko je kolko prosao

Offline Collector604

  • Registered
  • *
  • Posts: 268
    • View Profile
Re: Ekipa Royal,Celeberity. 2012
« Reply #24 on: 04/April/2012 »
preko EP-a vec me htio poslat na brod sad 22.4 ali sam rekao da idem poslije sezone znaci poslije 10 mj.kad obavim sve potrebne preglede izvadim matrikulu visu i sl. e onda idem

@collector da bez srednje skole sam primljen i to bez da me se uopce pitalo o tome iako mi to pise u cvu znaci nisam lagao da sam zavrsio
tj.pise mi u cvu elementary school
agent me nie ni pitao za srednju skolu nista nego me pitao samo jel imam iskustva kao konobar
da li znam eng.tj.testira te odmah na eng.pricas s njim i to je to
a ovo za 2 jezika neznam ja sam bio 2 po redu na interview-u tako da neznam ko je kolko prosao


Thanks  :uzdravlje:

I ja cu tako napisati,elementary school,da ne lazem bezveze,pa ako prodjem prodjem....

Andrej_Sa

Znam da traze nekad cak i fakultet (bar na web stranicama) a koliko vidimo da su kriterijumi uzivo mnogo opusteniji.Sto je dobro za nas intelektualce bez srednje skole  :party:

Thx :run: :uzdravlje:
\\\\\\\"Reci mi jesi li skeptik,reci cu ti tko si\\\\\\\"

Offline DaVido

  • Registered
  • *
  • Posts: 36
    • View Profile
Re: Ekipa Royal,Celeberity. 2012
« Reply #25 on: 10/April/2012 »
ekipa jel polagao neko onaj unviersity online od royal caribbean http://ship.rcluniversity.com/moodle/  ako jeste jel to obavezno ili ne?

Offline CrimsoN

  • Cruise Ship Veteran
  • Registered
  • *
  • Posts: 33
    • View Profile
Re: Ekipa Royal,Celeberity. 2012
« Reply #26 on: 11/April/2012 »
I ja sam bio na tom razgovoru 22. marta.
Prijavio se za stage staff. Intervju trajao nekih 10 min, u principu ona nije znala sta da me pita jer je pola intervjua trazila obrazac sa pitanjima u kompu.
Pitala par pitanja i to je to. Generalno, mogao sam mnogo bolje al ajd, bitno da sam prosao.
Sutra mi je skajp intervju sa izvesnom Ejmi koja je zaduzena za tehnicka pitanja pa javljam sta i kako.

Offline neno_pula

  • Registered
  • *
  • Posts: 195
  • He who dares wins
    • View Profile
Re: Ekipa Royal,Celeberity. 2012
« Reply #27 on: 11/April/2012 »
ekipa jel polagao neko onaj unviersity online od royal caribbean http://ship.rcluniversity.com/moodle/  ako jeste jel to obavezno ili ne?
ja sam sredio familirizaciju :D

Offline mmara

  • Registered
  • *
  • Posts: 2
    • View Profile
Re: Ekipa Royal,Celeberity. 2012
« Reply #28 on: 22/April/2012 »
Ja sam upravo zavrsila online university test.Koje olaksanje...vec 15 dana se razvlacim sa tim,i konacno kraj.Mislim da bi to valjalo zavrsiti ukoliko zelis da ides,sto se mora nije tesko..Za sve koji ga budu polagali,samo polako,strpljenje je cudo.I za kraj da budem malo duhovita:da nije neko iz grupe otisao?

Offline CrimsoN

  • Cruise Ship Veteran
  • Registered
  • *
  • Posts: 33
    • View Profile
Re: Ekipa Royal,Celeberity. 2012
« Reply #29 on: 23/April/2012 »
Cekam ID da dobijem pa da resavam te testove na njihovom sajtu.

BTW, sta znaci ovo "Celebrity" u naslovu teme? ""]]