Author Topic: Interview za Guest Service i Hotel Admin, Dubrovnik 21.06.2012.  (Read 5270 times)

0 Members and 1 Guest are viewing this topic.

Offline Mala_Sirena

  • Registered
  • *
  • Posts: 159
  • Primorka :)
    • View Profile
Pa evo da vam napisem par rijeci, kao sto sam obecala. :)

Danas sam bila na intervjuu sa predstavnikom Carnivala u Dubrovniku i vise sam nego zadovoljna, bilo je X puta opustenije nego sto je bilo na treningu sa Sinisom i Ivicom. Bilo nas je samo 8 za Guest Service i Hotel Admin, moje neko misljenje je da smo svi prosli.

Lik je opusten skroz, poslije njegovog predstavljanja i price o Carnivalu, imali smo intervju 1 na 1. Ustvari vise je to bila neka konverzacija sa njim nego formalni intervju. :) Moj prijedlog vam je da ponesete sva dokumenta sa sobom, nemojte se oslanjati na agenta. Budite organizovani i samouvjereni, kao da ste dosli tamo da mu pokazete da on vas treba da zaposli a ne nekog drugog, a ne da se vi borite za tu poziciju, to je kljuc. :) Ja sam usla kod njega i poslije par razmijenjenih recenica pocela sam sama da vadim iz fascikle papir po papir (ono sto mi je agent spremio sam makla, uzela sam samo aplikaciju) i da mu pricam o sebi bez ikakvog njegovog pitanja, on me saslusao do kraja i rekao da sam jako organizovana i pohvalio me. :) Na preporuci se zadrzao i pitao me zasto napustam posao (jer mi ugovor jos uvijek traje) ako su mi preporuke tako dobre i ako sam zadovoljna poslom, rekao da bi mu bilo zadovoljstvo da radim za njih i da su preporuke najbitnije od svega (tako da ih trazite ukoliko imate mogucnost, nemojte sami da ih pisete jer postoji mogucnost da vas provjeravaju, mene je pitao da li bi menadzer imao nesto protiv da ga kontaktira, na sta sam ja rekla da ima svu slobodu naravno).
Pricali smo uopsteno, ispitivao me kakav je grad u kome zivim, kako sam stigla do Dubrovnika, zasto bih voljela da radim na Carnivalu, gdje sam do sada imala priliku da putujem i koji su mi se predjeli svidjeli, kada bih bila slobodna da pocnem da radim, itd... Vise mislim da je to neka njegova provjera vaseg znanja jezika nego sto ga zaista interesuju te stvari. Budite slobodni da ga pitate sto god vam padne na um, ako ste tremarosi slobodno zapisite na papiric pitanja da ne biste zaboravili, tako sam ja uradila. Pitala sam ga koliko se otprilike ceka od intervjua do poziva za posao, kakvi su uslovi za Guest Service pozicije, da li placam kartu ili mi je oni placaju (a onda se on na to pitanje nadovezao i pitao me kolika mi je trenutna plata i rekao kolika ce mi biti na brodu, koje su mi benificije, itd), kolika je mogucnost da od obecanog na papiru dozivim nesto skroz deseto...

Konkretno za Guest Service prvo se ide na koledz koji se odrzava na Carnival Ecstasy brodu i traje 3-4 sedmice, grupe su uglavnom po 10-12 osoba nakon cega vas rasporedjuju po raznim brodovima (ako je neko vec prosao to iskustvo i drugacije je, neka pise).

Eto to je to, ako se sjetim jos necega pisem, ali pitajte i vi ako imate nesto... Nadam se da sam buducim zainteresovanim osobama za Guest Service bar malo pomogla! :)

Offline Mr. Nicolas

  • Registered
  • *
  • Posts: 4
    • View Profile
Odlican post.

Reci samo koliku su ti ponudili platu na Carnivalu za Guest service i da li su ti trazili jos neke jezike osim engleskog?
Ako jesu, da li su te proveravali, ili trazili neki sertifikat...

Hvala

Offline Mala_Sirena

  • Registered
  • *
  • Posts: 159
  • Primorka :)
    • View Profile
Plata je 1639$, isplacuje se na dvije sedmice u kesu, a za jezike me samo pitao da li govorim jos neki, nije provjeravao. Mada nam je Sinisa rekao da postoji mogucnost da nas neko ko prica drugi jezik koji smo prijavili pozove i izvrsi telefonski intervju u slucaju da dobijemo ponudu za posao, ne znam koliko je to tacno, ako se desi - javljam. :)

Offline Mala_Sirena

  • Registered
  • *
  • Posts: 159
  • Primorka :)
    • View Profile
E da, da dodam jos nesto...

Kada se prijavljujete za Guest Service oni vam kazu da je potrebno iskustvo od najmanje dvije godine, da bez njega ne mozete i bla bla bla, ali bilo ih je koji nisu u zivotu ni vidjeli Recepciju a ne radili na istoj, pa su im na treningu pomogli da srede CV i aplikaciju, sugerisali im sta da kazu na intervjuu i vjerujem da su danas prosli. :)

Ukoliko imate iskustvo i preporuke - bolje za vas, ali ukoliko nemate nemojte da vas to opterecuje, glavu gore i GO ON!, dok ne pokusate nista ne znate. :)

Druga stvar, jedna cura je na grupnom predstavljanju potegla pitanje oko troskova, on je rekao da sami placamo vizu, ljekarsko uvjerenje i prvu avionsku kartu (koju NISMO obavezni da uzmemo preko agencije) i NISTA VISE, tako da samo cekam da mi agent spomene proviziju i kartu koju sam obavezna da uzmem preko njega i da mu prenesem odgovor od rijeci do rijeci. Pa sta bude - bice. :)

Offline iza-oblaka

  • Cruise Ship Veteran
  • Registered
  • *
  • Posts: 180
    • View Profile
  • Country: Croatia
  • Recruitment Agency: N7A
  • Job Title: Destination Manager
vec sam jednom negdje napisala, ali ponovit cu: na intervju sam dosla bez ijednog dana iksustva na recepciji, nisam lazirala svoj zivotopis ni nista sl. i primljena sam bez problema. mislim da im je ipak motivacija, ali i potreba za radnicima, na prvom mjestu.
Labor improbus omnia vincit.

Offline DeviousMind

  • Cruise Ship Veteran
  • Registered
  • *
  • Posts: 245
  • Sir a medical condition prevents me from shaving.
    • View Profile
Gdje si nasla obavijest o tom intervju i da li ima jos ubrzo?
Private the Penguin: Skipper. Shouldn't we tell them that the boat is out of gas?
Skipper the Penguin: Nah! Just smile and wave, boys. Smile and wave.

Offline Mala_Sirena

  • Registered
  • *
  • Posts: 159
  • Primorka :)
    • View Profile
Pa mene je zvao Sinisa iz Employment Power-a da mi javi mjesto i vrijeme...