Author Topic: Trening u Zg za Fotografa  (Read 5875 times)

0 Members and 1 Guest are viewing this topic.

Offline malla

  • Registered
  • *
  • Posts: 2
    • View Profile
Trening u Zg za Fotografa
« on: 01/February/2011 »
Pozdrav svima

Ide li ko 12-13.02  u Zagreb na trening za fotografa? EP je u pitanju i trening za Image intervju.


Offline robeee

  • Cruise Ship Veteran
  • Registered
  • *
  • Posts: 47
    • View Profile
Re: Trening u Zg za Fotografa
« Reply #1 on: 01/February/2011 »
Ja samo mogu reci da je meni osobno taj trening dosta pomogao premda sam ajmo reci vec imao iskustva sa fotografijom, bilo je ljudi koji uopce nisu imali iskustva i trening im je pomogao da prodju interview. To sto te nauce o fotografiji je manje bitno, bitno je da te nauce sta reci na interviewu, kako se ponasati, kako pripremiti portfolio Wonderlic test koji ce biti na interviewu i konkretno te ohrabre za interview, platis 100Eur, nije malo pogotovo sta triba platiti i prijevoz i sve to ajme, ajme ali meni je bija cilj doci na brod i to se na kraju i dogodilo.

Kad sad razmislin, iskesija san ja masu para za doci na brod ali eto dosa san na brod

Offline mnovalic

  • Registered
  • *
  • Posts: 27
    • View Profile
Re: Trening u Zg za Fotografa
« Reply #2 on: 01/February/2011 »
Evo samo da ekipu obavjestim da sam posao za fotografa dobio, obavijstio me EP jučer !
Radit ću za Image, ne znam kad idem ali krajem 3.mjeseca-početkom 4. je 5-6 dana obuka za fotografa u Zagrebu i nakon toga letiiim.

ćaos  :banana: :yahoo: :run: :plovim:

Offline malla

  • Registered
  • *
  • Posts: 2
    • View Profile
Re: Trening u Zg za Fotografa
« Reply #3 on: 01/February/2011 »
@ robee
Znam da je trening samo plus, tu samo pare gubis :-D a sve ostalo dobijas (sto je po mom misljenju bitnije)

@mnovalic
Cestitam za dobijanje posla   :yahoo:
A inace procitala sam tvoj post gde detaljno pises o treningu u Zg ali si me sad zbunio sa tim "dodatnim" treningom od 5-6 dana. Svrha toga je sta? ???



Offline NVC

  • Cruise Ship Veteran
  • Registered
  • *
  • Posts: 219
    • View Profile
Re: Trening u Zg za Fotografa
« Reply #4 on: 02/February/2011 »
Pa na tom treningu ce cela grupa kandidata prolaziti kroz situacije slicne onima u kojima ces se naci na brodu.Rukovanje kiosk sistemom, prolazak kroz situacije kao sto su fotkanje u restoranu, gangway, zatim ce vam pokazati neke od osnovnih poza u studiju, osnove kompozicije slike u studiju, kako slikati parove, porodicne fotke, neke situacije malo teze za fotkanje (npr. covek u invalidskim kolicima)
Ja bih preporucio (pod uslovom da Andy Turner bude taj koji ce voditi trening) kupis njegove fraze jer su dobre i mogu koristiti. Kao na primer, sta on govori dok prilazi stolu, sta ih on pita da bi skontao ko je sa kim u paru...

Offline mnovalic

  • Registered
  • *
  • Posts: 27
    • View Profile
Re: Trening u Zg za Fotografa
« Reply #5 on: 04/February/2011 »
@ robee
Znam da je trening samo plus, tu samo pare gubis :-D a sve ostalo dobijas (sto je po mom misljenju bitnije)

@mnovalic
Cestitam za dobijanje posla   :yahoo:
A inace procitala sam tvoj post gde detaljno pises o treningu u Zg ali si me sad zbunio sa tim "dodatnim" treningom od 5-6 dana. Svrha toga je sta? ???




Ovaj trening ti je kad već dobiješ posao, to Image plaća i bude se nekoliko dana u nekom od hotela i trening je vezan uz fotografiju. Toliko ja znam o tome.
Pozdrav i sretno ti...

Offline dubica

  • Cruise Ship Veteran
  • Registered
  • *
  • Posts: 550
  • Screw You Guys I'm Going Home
    • View Profile
  • Company: CCL Costa NCL TUI Heinemann Gmbh..
Re: Trening u Zg za Fotografa
« Reply #6 on: 09/February/2011 »
give me your  money  dear candidates and you'll learn something new  to hold a camera to in your hands :tuctuc:

Offline NVC

  • Cruise Ship Veteran
  • Registered
  • *
  • Posts: 219
    • View Profile
Re: Trening u Zg za Fotografa
« Reply #7 on: 09/February/2011 »
nemoj tako. Moras nesto i dati. Ja licno nisam cuo nista novo na tom treningu ali posto sam ga zavrsio dobio sam sertifikat foto saveza. Oni su mi omogucili da odem na brod i vratim se sa 6000$. 100e je sitnica.

Offline mnovalic

  • Registered
  • *
  • Posts: 27
    • View Profile
Re: Trening u Zg za Fotografa
« Reply #8 on: 09/February/2011 »
nemoj tako. Moras nesto i dati. Ja licno nisam cuo nista novo na tom treningu ali posto sam ga zavrsio dobio sam sertifikat foto saveza. Oni su mi omogucili da odem na brod i vratim se sa 6000$. 100e je sitnica.


Pajdo ako si se ti nakon 6 mjeseci vratio sa 6000 $ ja bih i sa pola od toga bio presretan, dosada sam čuo priče da se ljudi sa ničim nisu vraćali  ???

Offline NVC

  • Cruise Ship Veteran
  • Registered
  • *
  • Posts: 219
    • View Profile
Re: Trening u Zg za Fotografa
« Reply #9 on: 10/February/2011 »
evo sad cujes i drugu pricu. Ostalo mi je 3000 dok sam vratio ono sto sam pozajmio da bi otisao. A i trosilo se malo na brodu. Novi laptop, staklic za aparat, patike, jakna...

Offline dubica

  • Cruise Ship Veteran
  • Registered
  • *
  • Posts: 550
  • Screw You Guys I'm Going Home
    • View Profile
  • Company: CCL Costa NCL TUI Heinemann Gmbh..
Re: Trening u Zg za Fotografa
« Reply #10 on: 10/February/2011 »
novaca nikad malo i  kroz sezonu da zaradim 15000$ bilo mimalo

Offline mnovalic

  • Registered
  • *
  • Posts: 27
    • View Profile
Re: Trening u Zg za Fotografa
« Reply #11 on: 10/February/2011 »
evo sad cujes i drugu pricu. Ostalo mi je 3000 dok sam vratio ono sto sam pozajmio da bi otisao. A i trosilo se malo na brodu. Novi laptop, staklic za aparat, patike, jakna...
  :yeah:

Odlično znači mogao bi i uštediti e jedva čekam taj ukrcaj  :plovim: